Maailm

Türgi president kuulutas riigis välja eriolukorra (14)

Toimetas Gerly Mägi, 21. juuli 2016 00:17
Türgi president Tayyip Erdogan Foto: REUTERS/Umit Bektas
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kuulutas pärast eelmise nädala riigipöördekatset riigis välja eriolukorra. Erdoğan sõnas pressikonverentsil, et eriolukord kestab kolm kuud, kirjutavad BBC ja The Guardian.

Presidendi sõnul ei tohiks kodanikel olla "vähimatki muret demokraatia, seaduste püsivuse, fundamentaalsete õiguste ja vabaduse suhtes".

Oma kõnes mainis Erdoğan, et neid väärtusi kaitstakse rünnakute eest ning ta nimetas riigipöörde vastu võitlejaid märtriteks.

Türgi riik "ei unusta kunagi nende vaprust ja ohverdust, kes elu kaotasid," ütles president.

Erdoğani ja rahvusliku julgeoleku töötajate kohtumine Ankaras oli esimene kokkutuleku kord pärast ebaõnnestunud riigipöördekatset.

Samal teemal

Hille Hanso: Türgis on tekkimas hulk inimesi, kes kannavad endas suurt kibedust

Istanbulis elav vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et endiselt kutsuvad riigivõimud inimesi tänavatele ja näiteks Taksimi väljak ja suuremad kogunemiskohad on paksult inimesi täis, kes kõik ootavad erakorralisi uudiseid, kirjutab ERRi uudisportaal.

"Autod on kaetud lippudega, inimesed käivad lipud peos ringi ja selge on see, et need, kes neid kannavad, avaldavad toetust just valitsusele. Aga on ka neid, kes on siiralt mures, kuidas Türgi läheb edasi, et presidendi demokraatlikult saadud mandaati ei kasutataks ära selleks, et ebademokraatlikult inimesi alla suruda ja vaigistada," selgitas ta.

"Pean ütlema, et Türgis on tekkimas kindlasti massiivne hulk inimesi, kes põhimõtteliselt olid võtmekohtadel riigis ja nad hakkavad kindlasti endas kandma suurt kibedust, mis tulevikus Türgi sisepoliitikat ja julgeolekut veelgi enam mõjutama hakkab," ütles ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee