Eesti uudised

Linn vaidlustab koerte majutamiskeelu (3)

Siim Randla, 21. juuli 2016, 04:00
Foto: Laura Oks
Tallinna linn vaidlustab halduskohtu määruse, mis keelab ajutiselt Paljassaare tee 85 kinnistule lemmikloomade varjupaiga ehitamise koerte majutamiseks.

Tallinna halduskohus rahuldas osaliselt kohalike elanike õiguskaitsetaotluse. Loomade varjupaigas keelati koerte majutamine ajutiselt, s.o kuni linn on teinud kindlaks, et koerte majutamisel ei kaasne negatiivset mõju võimaliku müraprobleemiga, või võtab tarvitusele asjakohased abinõud, seisab kohtumääruses. "Tallinna linn vaidlustab määruse, kuna olukord, kus inimene võib korteris omada mitut koera, aga just selle tarbeks rajatud varjupaik ainsatki, ei ole kindlasti õige ja tuleb ümber vaadata," ütles Tallinna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi Õhtulehele.

Juunis saatsid sealsed elanikud ja seltsingu Paljassaare Kaitseks liikmed Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuule seoses lemmikloomade varjupaiga ehitamisega avaliku kirja, tuues Maalehe teatel välja eelkõige müraprobleemi. "Tallinna kodutute koerte varjupaiga uus asukoht aadressil Paljassaare tee 85 on täiesti sobimatu ning protsess, kuidas seda on rajatud, ei vasta heale tavale – ei arvestata kohalikega, kogukonnaga laiemalt ega inimestega, kes randa jalutades või sinna rattaga sõites peavad läbima haukumise müra kadalipu," seisis kirjas.

Samal teemal

30. juuni 2016, 09:12
Tallinna loomade varjupaik asub 1. juulist Paljassaare teel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee