Maailm

Manuel Valls: tulekul on uued terroriaktid (26)

LISA KOMMENTAAR

A.H,. 23. juuli 2016 10:02
Ibrahim 21. juuli 2016 12:47
Pole ju kahtlustki. Terrorism muudkui aktiviseerub. Seda kuni lõppvõiduni. S.o. kuni kalifaadi kehtestamiseni. Kuniks kogu võim on kaliifi ning habemike imaamide käes, kui kohut mõistavad kaadid, oma koraani ning šariaadi läbi. Kui euroopa kristlikud koerad on kas õigesse islamiusku ümber pööratud, orjadeks tehtud või eest ära reservaatidesse saadetud. Et teha ruumi saabuvatele arvukatele vendadele, vagadele moslemitele.
Euroopa on selles võitluses ennast ise juba ette kaotusele määranud, Euroopa lihtsalt ei saagi võita. Sest ta on ennast ise igasuguste enda välja mõeldud demokraatia ning humaismipiirangute ning reeglitega ära kammitsenud. Piltlikult: Kuidas saakski võitlust võita see võitleja, kellel on silmad kinni seotud ning käed ja jalad kammitstud? Ja kui ta on nii loll, et ise selle enesesidumise tee valis, siis ongi see talle paras, Allahi tahmine. Sest on teada, et kui jumal tahab kedagi karistada, siis võtab ta temalt kõigepealt mõistuse ära.
Ei pea olema 21. juuli 2016 11:38
mingi suurkuju, et taibata, inimene hävitab iseennast. Loomulikult tuleb paugutamist juurde. Suured sõjad veel alles tulekul. Mitte ainult orje ei tapeta. Ahnusest hakkavad needsamad suurkujud üksteist tapma. Valimatult, et enne surma suuremat mammonat omada. Ainuke hea omadus, et vana olen: Sain elatud küllaltki rahulikul ajal. Minu silmad seda ärapanemist ei näe.
eternal state of emergency... 21. juuli 2016 11:17
miks pikendatakse? Vaadake retoorikat mida eri riikide presidendid ja peaministrid kõnedes kasutavad – räägivad, et ei tohi välja näidata, et me kardame ja teeme oma elus midagi teistmoodi kui varem, sest siis on terroristid võitnud. Terrorirünnakute järgsetes sõnavõttudes on olnud mitte harva kuulda veider jutumotiiv kuidas "me" nüüd peame olema ise tugevam ja ühtehoidvam ühiskond kuidagi läbi tekkinud kannatuste?
Kas
kasutatavat retoorikat kõlavaks sättides kõnedekirjutajad mõelda ka oskavad, et pikendades erakorralist seisukorda juba mitmendat korda just see toimubki et näidatakse välja, et ollakse muutnud enda tavapärast elu, mis tähendab et.. ?
Ja sellise kõnedekirjutajate kasutatava retoorika põhjal vahetu järeldus ühtehoidmisest ja ühiskonna tugevusest on ju absurdne – pidades silmas ühiskonna tugevust kui positiivset omadust ning arvestades kõnes kujundit, et see tugevus on eriliselt lisandunud või peab lisanduma ajalises määruses peale terroriakti... siis ainus formaalloogiline kuid üdini jabur järeldus kõnemeistrite kunsti produktsioonist on see, et veelgi tugevama ühiskonna autogeneesi jaoks "oleks vaja veelgi enam rünnakuid".
Oleks tagumine aeg kõnemeestel vaadata kas nad hakkavad ise isiklikult kõnesid välja mõtlema ja loobuvad enda kõnekirjutajate produktsiooni ettekandmisest või ei räägi üldse. Kõned on õõnsad ning nendes kõlavad mõtted vastuolulised selmet loogilise struktuuri poolest arusaamatud.
see nii põnev ikkagi kuulata 21. juuli 2016 11:05
kui kuskil kas või päevas üks kordki käivad mõned kärgatused või lõigatud demokraatia toel hulgi päid otsast.
kunn 21. juuli 2016 10:43
Konnasööjaid päästab uutest terroriaktidest ainult araablaste ja teiste moslemite väljasaatmine täpselt samamoodi nagu saadeti kõik prantslased välja endist kolooniatest Alžeeriast, Marokost peale nende iseseisvumist. Sama tuleb teha Belgial, Saksamaal, Rootsil ja teistel riikidel
Euroopas. Ka tuleb taastada piirikontroll ja metsade, põldude vahele ehitada tara tõkestamaks illegaalseid piiriületajaid.
Kõigepealt 21. juuli 2016 11:39
korjaku omad sõjardid moslemite maalt ära. Muidu tõesti saavad kui tuppa teind kassid.
lihtsam on to 10.43 21. juuli 2016 17:03
need konnasööjad-prantslased kogu maalt välja saata kuskile tühja kõrbesse ja probleemi pole enam.
T.Mets 21. juuli 2016 10:33
Valls--Ikka hea küll, kui nii lootusrikkalt tulevikku vaatad
Ja seda ütleb siseminister ?! 21. juuli 2016 10:17
Lääne-Euroopa (v.a.Suurbritaania) suurim probleem on demokraatia asendumine demokraatia mängimisega mistõttu võimu juurde pääsevad tõeliste liidrite asemel emmede magamitubades sirgunud arad ja otsustusvõimetud poliitilised broilerid.

Kõik: 21. juuli 2016 10:00
ajalugu 21. juuli 2016 09:49
kunagi,paarsada aastat tagasi läks prantsusmaa põhja-aafrikasse sealseid rahvaid orjastama ja tapma ja ristiusku pöörama,nüüd siis toimub vastupidine protsess,ainult miks seda nüüd terroriks nimetatakse,toimub lihtsalt euroopa islamiseerumine,sellel massiliselt paljuneval rahvamassil on kodus kitsaks jäänuud ja vananeva rahvastikuga euroopal on aeg koomale tõmmata.
21. juuli 2016 11:07
mida kiiremini Euroopa hävitatakse seda kiiremini saabub Demokraatia tagasi.
mait 21. juuli 2016 09:21
sotsirämpsul on kaalukas roll selles olnud,et praegune euroopa näeb välja selline nagu ta näeb.multikultuurne ja liberaalne inimnäota marksistlik sotsialism ongi euroopat tabanud hädade alus ja peapõhjus.
haigemaja 21. juuli 2016 08:23
ise tekitavad soodsa pinnase terroristidele ja kui küsitakse, et mida kavatsetakse olukorra normaliseerimiseks ette võtta, öeldakse vaid et terrorirünnakuid tuleb veel. astuks keegi tagasigi või muudetaks poliitikatki, seda ei ole
seal 21. juuli 2016 08:16
Tuleb kodusõda, võite kindlad olla.
Indrek2 21. juuli 2016 08:32
Ammu on aeg must rämps auku ajada kõik.
7.päeva adventist 21. juuli 2016 07:43
Massoonid juba ei varjagi,et kõik peavad harjuma terroriga,ise korraldavad kõike seda muslimite kätega ja rahvas teeb mökk mökk.
külamees 21. juuli 2016 07:38
võtke erdoganist eeskuj ja puhastage prantsusmaa moslemitest !
22. juuli 2016 14:11
või prantslastest, kumb kiirem variant.
21. juuli 2016 07:35

Andres Ilvesele.Miks mulle ei vastata? 21. juuli 2016 07:21
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
vaata kulla inimene 21. juuli 2016 07:29
Sulle ei vastata sellepärast,et Sinu kirja ei loeta ja Sa oled tavainimene nagu mina ja sellised inimesed,keda me rahvaks nimetame ei lähe valitsusele korda.
ain 21. juuli 2016 07:14
köik selle kutsus ju Merkel kohale!!! kes lubas vötta vastu niipalju kui tulijaid on?
Andres 21. juuli 2016 07:26
Neiu merchel ütles: Kõik võtame! Noorhärra juncher seepeale: Võtame kõik! Proosit! hüüdis tagareast tarandi poiss.
Ja me peame sellega harjuma. 21. juuli 2016 05:58
Nagu Prantsusmaa pealikud rahvale opetasid. Me peame ka neid yleval pidama.