Eesti uudised

Vanamemme ainsaks lohutuseks on 20 koera õuel (32)

Maria Alas, 19. juuli 2016, 16:02
Koerad RaplamaalFoto: Erakogu
Raplamaal ollakse hädas koertekarja kasvatava naisega, kelle lemmikuid naabrid terroriseerivad, ent väidetavalt ei käi eaka naise enda jõud enam samuti koertest üle.

Eelkõige tekitavad koertele probleeme naabrid. Lapsed viskavad loomi tahtlikult kividega ning naabrimees sõitnud koertest üle autoga ning lasknud õhupüssiga. Tegude tagajärjel on hukkunud kolm koera. 2012. aastal pöörduti valla ja Raplamaa veterinaarkeskuse poole üldise probleemiga. 2016. aastal tehti avaldus politseisse ning alustati kriminaalmenetlust tulistamise kohta, laps suunati aga alaealistega tegeleva spetsialisti poole. Raplamaa veterinaarkeskuse ja politsei kinnitusel tegeldakse juhtunuga siiani.

Olukord pole koerte jaoks siiani aga paranenud. Nüüd, neli aastat hiljem avanes Eesti Loomakaitse Seltsi juhatajale Heiki Valnerile kohapeal veel hullem vaatepilt: koerte ülalpidamine käib 80aastasel naisel üle jõu.

Lõhn majas on ebameeldiv, sest mõned koerad teevad oma väljaheited tuppa. Koerad kratsivad end alatihti ning neil on ilmselt kirbud. Loomad ei saa vastavat hoolt ja ravi.

Naine ei luba koeri ära viia, sest loomad on tema sõnul ainus lohutus elus. Ta viitab raskele minevikule ning ähvardab, et kui koerad võetakse, lõpetab ka tema oma elu.

See, kas naisel lubatakse koerad alles jätta, sõltub suuresti sellest, kas loomad saavad neile vajalikku ravi. Loomakaitse selts pakkus kallite ravimite ostmiseks korraldada annetus, ent naine ja tema tütar ei usu, et sellest piisaks.

Pärast pikka vaidlust saadi kokkuleppele, et olukorda hinnatakse uuesti pärast jaanipäeva, ent siiani pole keegi ühendust võtnud. Küll aga on koerte omanikud siiani nördinud, et Valner juhtunust enda blogis kirjutas.

Koertepidaja on jäetud anonüümseks ja tema kommentaari ei saa lisada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee