Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | President Ilves langetas koos olümpiakoondislastega pea Nice’is hukkunud eestlaste mälestuseks (48)

Viljar Voog | Video: Tiina Kõrtsini, 19. juuli 2016, 13:12
Parajasti Tallinnas viibinud Eesti olümpiakoondislased olid täna hommikul kutsutud Kadrioru lossi, et president Toomas Hendrik Ilves saaks neid soojade sõnadega Rio poole teele saata. Enne üritust mälestasid atleedid ja president leinaminutiga kahte Nice’i terrorirünnakus hukkunud kaasmaalast.

Ilves luges sportlaste ees ette sama avalduse, mille oli juba varem avaldanud sotsiaalmeedias. "Nüüd on ka Eesti kodanikud pidanud kannatama selle terrorismilaine all, mida oleme Euroopas eriti viimase pooleteise aasta jooksul näinud,“ lisas riigijuht ning palus kõigil langetada minutiks hukkunud kaasmaalaste auks pea.

Pärast mälestushetke möödumist asus president Ilves plaanikohase päevakorrapunkti juurde. "Oleme siiski tulnud kohale tähistamaks meie lootusi.

Samal teemal

Paari nädala pärast algab Rio de Janeiros võistlus, milleks olete valmistunud kogu elu. Väga loodan ja koos minuga ka sajad tuhanded inimesed, et me saame seal kaugel Brasiilias nägema teie kõigi elu võistlust, käigu sellega kaasas siis medal või mitte. Oluline on, et igaüks annab endast kõik.

Vahest öeldakse, et olümpial pole tähtis mitte võit, vaid osavõtt, aga olen kindel, et teie ei lähe sinna pelgalt osalema. Te lähete võitlema ja võitma. Te lähete võitma konkurente ja eelkõige iseennast.

Minu hea sõber Raul Rebane on kirjutanud, et sportlast ei tee suureks mitte võidetud medalid, vaid rahva hulgas tekitatud positiivsed emotsioonid. Nende tõttu sporti vaadatakse ja kaasa elatakse. Nii sünnivad eeskujud meie noortele ja kogu meie rahvale. Siit omakorda tuleneb kohustus võidelda ausalt."

Oma kõnes puudutas Ilves ka eilset WADA raportit, mille kohaselt on juba viimased kuus aastat Venemaa spordiministeeriumi tasemel ja FSB abil kontrollitud, et idanaabri sportlased ei jääks vaatamata keelatud ainete tarvitamisele dopinguproovides vahele. President sõnas: "Oleme sel aastal juba näinud, et on oluliselt tõsisemalt hakatud suhtuma ausasse võitlusesse, ausasse võistlemisse, mida näitasid ka eilsed uudised.

Aus kaotus on õigem, kui sohiga saavutatud võit. Doping ja muud keelatud võtted röövivad spordilt selle pärisosa: andekuse, töökuse ja võistluslikkuse ning teevad tippspordist tsirkuse või muu kergekaalulise meelelahutuse. Õnneks näeme, et valemängijate käsi käib üha kehvamini.

Olen uhke teie üle, et meil on selline meeskond, naiskond, võistkond, kes ei ole riigi propaganda käepikendus, vaid te olete siin, sest austate sporti. See annab mulle eriti uhke tunde.

Ja ma olen uhke, et Eesti sportlased tõestavad oma saavutustega ausa mängu võimalikkust. Loodan, et tunnete olümpiamängudel omade toetust ja kaasaelamist. Tulgu sellest võimas ja teie kõigi elu parim võitlus. Õnn kaasa!“

48 KOMMENTAARI

n
narvast ja 20. juuli 2016, 17:29
puhkas nizzas iga suvi andke almust
ä
Ähh 20. juuli 2016, 06:28
Tulla kaamera ette ja siis lugeda kaastundeavaldus paberilt maha - noo sellepeale andis ikka tulla.
Mõni lihtlause vabas vormis, kas oli tõesti nii ületamatult raske ?
Loe kõiki (48)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee