Eesti uudised

Kõigilt võrdselt – tööandja peab laste töötasult maksma täit sotsiaalmaksu, kuigi alla 19aastastel on ju ka riiklik ravikindlustus (23)

Agnes Saik, 19. juuli 2016 04:00
TÖÖLE PÜHENDUNUD: Töökogemus annab noortele olulisi oskusi tulevikuks, kuid ettevõtjad pole huvitatud nende palkamisest.Foto: Tiina Kõrtsini

Kas noorte töötasult nõutav sotsiaalmaks on riigile hädavajalik tuluallikas? Laste töötasult peab maksma täit sotsiaalmaksu, kuigi alla 19aastastel on riiklik ravikindlustus.  

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialist Inger Greenbaum põhjendab ka laste töötasult sotsiaalmaksu maksmise vajalikkust solidaaruse printsiibiga. "Kuigi lapsed on ravikindlustusega kaetud, kasutatakse seda osa laekunud sotsiaalmaksust kogu sotsiaalsüsteemi hüvanguks ning selle abil saab näiteks parandada raviteenuste kättesaadavust," lausub ta ja lisab, et see on tähtis ka lapse tuleviku kindlustamiseks ehk näiteks pensioniks. 

"Meil on solidaarne maksusüsteem. See tähendab seda, et ka sinu palgast makstavast sotsiaalmaksust läheb osa sinu vanemate pensioniks, osa läheb sinu tulevaseks pensioniks ja osa sellest läheb tervishoiusüsteemi," selgitab maksu- ja tolliameti (EMTA) pressiesindaja Mailin Aasmäe. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee