Eesti uudised

Alkoholivaba õlle, siidri ja veini saab poest kätte dokumendi ettenäitamisel (23)

Gerly Mägi, 18. juuli 2016 14:12
Foto: MATI HIIS
Eesti Kaupmeeste Liit edastas ülemöödunud nädalal kauplustele soovituse, et alaealistele ei müüdaks edaspidi alkoholivaba siidrit, õlut ja veini. Rimi ja Coopi kauplustekettidest tänasest enam lapsed enam eelnimetatud jooke osta ei saa. Soovituse rakendavad augustist töösse ka Selver ja Prisma. "Alkoholivaba õlu, siider ja vein on mõeldud eelkõige alkoholivaba alternatiividena neile, kel seaduse järgi juba õigus alkohoolseid jooke tarbida. Nad on harjunud selle maitsega, kuid erinevatel asjaoludel soovivad konkreetsel hetkel alkoholivaba jooki: kas peavad juhtima autot, neil on alkoholitarbimises vahe või on mõni muu põhjus," lausus Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse. "Need joogid pole mõeldud lastele, kes alkoholiga ei ole kokku puutunud ega peaks seda oma vanuse tõttu üldse tegemagi. Mul on hea meel kaupluste vastutustundlikkuse üle." "Oleme alkoholivabade "alkohoolsete" jookide teemat Eesti Õlletootjate Liidus puudutanud ning me toetame

Rimi teatas, et tänasest ei müüda enam alla 18aastastele mittealkohoolset siidrit, õlut ja veini, kuna see on ebaeetiline ning ei sobi kokku ettevõtte alkoholimüügipoliitikaga.

"Kui alustasime oma kauplustes joobes inimesele alkoholi müügikeelu rakendamisega, siis kaasnes sellega sageli klientide pahameelt," rääkis Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats. "Täna tundub, et poekülastajad on hakanud kampaania sisu rohkem lahti mõtestama ning on meie müüjatele sageli toeks, kui mõni purjus klient alkoholi nõuab," ütles Bats ning loodab, et kliendud suhtuvad uude piirangusse mõistvalt. 

Ka Coopi kauplustes ei ole tänasest enam alkoholivabad siidrid, õlled ja veinid alaealistele kättesaadavad.

Prisma kauplusteketi turundus- ja kommunikatsioonidirektori Silver Säga sõnul on kaupmeeste liidu initsiatiiv tervitatav. "Hetkel oleme Prismas tegemas ettevalmistusi selle piirangu kehtestamiseks ja loodame selle sisse viia augustikuu jooksul," ütles ta.

"Selver on sellega liitunud ning muudatus algab 1. augustist," teatas Selveri turundusjuht Triin Kaare, et ka nemad võtavad kaupmeeste liidu soovitust tõsiselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee