Eesti uudised

Veiko Spolitis otseTürgist: "Järgmised paar päeva saavad kindlasti olema kriitilised." (6)

Jaan Väljaots, 16. juuli 2016 10:59
VEIKO SPOLITIS Foto: ALDO LUUD
„Praegu on tavainimese jaoks siin kõik rahulik,“ räägib ka ise praegu Türgis Cesme linnas viibiv Türgi asjatundja ja Läti parlamendisaadik Veiko Spolitis öösel toimunud riigipöördekatsest. "Aga Ankaras ja Istanbulis on kindlasti näha ja tunda ja järgmised paar päeva saavad kindlasti olema kriitilised."

"Presidendi lossi ja parlamenti on päris korralikult pommitatud,“ räägib Spolitis ja arvab, et teatavat võimuvaakumit võib järgnevatel päevadel oodata.

Spolitise sõnul oli riigipöörde oht tegelikult juba mõnda aega õhus, ootamatu oli ainult see, et see just nüüd juhtus. Diktatuuriline president Erdogan on muutmas Türgit presidentaalseks vabariigiks, mis paljudele ei meeldi, kuid samas ei saa eitada Erdogani suurt populaarsust, mida kinnitas ka see, et kui Erdogan kutsus rahvast tänavatele, siis nad tulid.

"See on juba viies riigipööre Türgis pärast Teist maailmasõda, nii et midagi väga erilist siin ei ole. Inimesed arutavad - ühelt poolt on need, kellele meeldib president, teiselt poolt need, kellele ei meeldi. Mina arvan, et sellega on Erdoganil võimalus armee reform teha ja haldusreform teha, aga ma kardan, et selle asemel, et reformide asemel hakkab ta kruvisid kinni keerama. Probleemid, mille pärast riigipööre sündis, ei ole lahendatud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee