Eesti uudised

Pärast tormi istub Valgamaal ikka veel inimesi ilma elektrita pimedas toas 

Maarit Stepanov, 15. juuli 2016 04:00
JUHTMED MAAS: Elektrilevi vabandab, et rikete kõrvaldamine on võtnud loodetust rohkem aega. Viimane võrreldavate kahjustustega torm jääb 2010. aasta augustisse. Foto: Teet Malsroos
Lõuna-Eestit kaks nädalat tagasi räsinud tormi järel on neljapäevase seisuga elektrita veel 14 majapidamist. Mõni ootab elektrit 3. juulist saadik.

Elektrilevi loodab klientidele hädapäraselt voolu anda täna õhtuks. Hiljem tuleb veel uusi liine ehitada, et tavapärane elektrivarustus taastada.

Samal teemal

Liinid on katki kuues kohas ja selle taga nood 14 majapidamist kannatavadki. Tegelikult võib elektrita olla rohkemgi maju. "Kuna kõigi üksikute majapidamiste, näiteks suvilaid varustavate liinide riketest ei pruugi me veel olla teadlikud. Nädalavahetusel minnakse suvilatesse ja rikketeateid võib veelgi tulla," kommenteerib olukorda Elektrilevi kommunikatsioonijuht Maret Reinumägi. Valgamaal tegeleb voolu taastamisega kuus brigaadi, seega jagub meeskondi täpselt igasse rikkekohta.

Pärast tormi oli lootus, et voolukatkestustega saab asi ühele poole juba 4. juuli õhtuks. See oli liigoptimistlik arvamus, ütleb Reinumägi. Lubadust andes toetuti 18. juuni ja 26. juuni tormidest saadud kogemustele, aga siis maru nii suurt kahju ei teinud. Nüüd aga tuli ootamatult välja, et on vaja ehitada täiesti uued liinid ja ei osata esialgu öelda, millal suudetakse elektrivarustus tavapärasel kombel taastada.

Praegu püütakse tarbijaile elekter hädapärast tagasi anda. Hiljem tehakse korda hävinenud süsteemid. "Kõigi nende tormikahjude kõrvaldamiseks, mis kliente enam ei mõjuta, kulub veel paar nädalat," arvab Reinumägi.

"Elektrilevi vabandab, et rikete kõrvaldamine on võtnud loodetust rohkem aega, ent niisuguses ulatuses kahjustused on ka meie jaoks erakordsed ja taastamistööd väga aja ja ressursimahukad. Viimane võrreldavate kahjustustega torm jääb 2010 augustisse," avaldab Elektrilevi nimel kahetsust Reinumägi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee