Kommentaar

Jüri Käosaar | Õpetaja peab julgema arvata

Jüri Käosaar, programmi "Noored kooli" õpetaja Kiviõli I keskkoolis, 14. juuli 2016 18:47

7 KOMMENTAARI

h
heh,noormees/ 15. juuli 2016 16:50
NÕUKOGUDE õpetajal ei tgohtinud olla oma arusaamist ega mütlemist.
Ei ole nüüdki midagi muutunud.
Korralikud kommunistid panevad istuma mõtlemise eest.Just nönna kui nende Lenini-Stalini soovid olid.
m
mari/ 15. juuli 2016 08:28
Et õpilane ja õpetaja on võrdsed... See muide on noorte õpetajate sagedane viga, mis kätte maksma hakkab. Alguses on hea aga mida edasi, seda suuremaks läheb võimalus, et sul on autoriteedi hoidmisega probleeme. Ja see hakkab väsitama. Teatud distants peab õpilasega ki dlasti jääma.
i
Inimesed ongi võrdsed.../ 15. juuli 2016 15:45
...oma õiguste-kohuste tasakaalus. Kui õpetaja suudab õpilasteni viia mõistmise, et rohkemate õigustega tulevad kaasa ka KOHUSTUSED, VASTUTUS, küllap siis ka kõik suhted head püsivad. Tavaliselt põhjustavad igasugu jamasid just noorukid, kelleni pole see tasakaalu loodusseadus jõudnud.
k
kalev/ 14. juuli 2016 21:48
Programm Noored kooli on juba oma olemuselt vale.peaks olema Noored lasteaeda,siis oleks see kooskõlas ka loodusseadustega. Õpetaja ja õpilase vanuse vahe peaks olema vähemalt 18 aastat,nii nagu loodus on seadnud ja alustama peaks lasteaiast ja nii aasta-aastalt edasi. Noortel õpetajatel puudub elukogemus ja seda ei saa õppida üheski ülikoolis,seda,kuidas vaated ja arusaamine maailmast koos vanusega muutub,teavad ainult inimes
Noored õpetajad peaksid alustama lasteaiast,sest vanuse vahe lastega peaks olema vähemalt 18 aastat,nii nagu looduses on seatud.See ongi tänapäeva maailma põhi probleem,et kogemusteta noored kipuvad õpetama ka oma vanemaid,kuidas elama peab ja milline ideoloogia on õige-looduses nii ei ole ja loodusseadusi ümber teha pole võimalik.
m
miks vale/ 15. juuli 2016 11:34
aga tobe on küll, et mitteprogramlane saab töötasu-toetusi hoopis teistel alustel. Ja miks noored kooli? Ka elukogenud inimese kooli minekut tasuks toetada.
Aga mis sellesse Järva Jaani juhtumisse puutub, siis muidugi on autoril õigus. Järva-Jaani kooli direktor on artiklit selgelt valesti hinnanud. Missuguste väärtustega see siis ikkagi vastuollu läks? Ja hilisematest seletustest saab aimu, et Dievesest sooviti lahti saada varemgi. Tõenäoliselt oli see EKREsse kuulumine vallavalitsusele pinnuks silmas. Ei ole just tavaline, et politsei ja sotsiaaltöötaja arutavad tundides antava õpetuse sisu üle. Seda enam, et arutelu haaras ka varasematel aastatel antud õpetust, mil direktor ise ju koolis ei töötanud. Nagu ka vallavanema anonüümsed tagantjärgi esitatud justkui lapsevanematelt kuuldud väited rahulolematusest õpetajaga.
m
MEELDIS/ 14. juuli 2016 20:13
kool pole propaganda tegemise koht.
t
Thule imestab/ 15. juuli 2016 05:39
Miks siis propageeritakse ametlikul tasandil multikultuurset sallivust, tolerantsi erinevate parafiiliate suhtes jne. ? Miks ei tegeleta ainult ainõpetusega (füüsika, keemia, matemaatika, keeled)?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee