Eesti uudised

MILLINE SUUND VÕTTA: kuidas vähendada erinevusi eliit- ja tavakooli vahel?

Maria Alas, 14. juuli 2016 16:17

12 KOMMENTAARI

l
liispet pakusta/ 14. juuli 2016 23:06
veneaegas polnud ühtegi eliitkooli aga olid olemas eliitõpilased kellede vanemad olid parteikommiteest,kauplusejuhatajad,esimehed va muidu võimekad vargad.Küllap see praegugi nii on,et andekas treiali poeg on poole vähem väärt kui ministri narkarist jõmpsikas.Ja normaalse töö saab peale kooli just see parteilase võsu sest tema isa tunneb keda vaja.Ülejäänud tarkurid on praegu laias maailmas koristajateks.
e
14. juuli 2016 21:41
Eliitkoolide kohta ei tea, aga mul on kogemus erakooli ja tavakooli osas. Nimelt hinnatakse erakoolis edasijõudmist lähtuvalt konkreetse lapse võimetest. Puudub võistlusmoment ja kõik lapsed tunnevad ennast hästi.
s
14. juuli 2016 22:43
Sa vist tahtsid kirjutada,et konkreetse lapse vanemate võimetest.
s
15. juuli 2016 07:51
Selles mõttes on Teil õigus, et kuna erakool on tasuline, siis on see perele suur kulu, aga noored lapsevanemad on tublid ja saavad hakkama. Kahjuks üha enam on lapsi, kellele tavakooli stressirohke keskkond lihtsalt ei sobi. Tean mitut peret, kus üks lastest käib erakoolis ja ülejäänud tavakoolis.
j
Jobu/ 14. juuli 2016 21:24
Eesti koolides tuleb õpetada ainult vene keeles - siis on võrdsus tagatud
m
milles küss/ 14. juuli 2016 20:21
Tase ühtlustub kohe, kui eliitkooli igasse klassi paar ilma mingite huvideta põmmpeadest käitumishälvikut lisada.
t
Täpselt nii!/ 14. juuli 2016 22:37
Paarist käitumishälvikust piisab. Lisaks veel ka autist, kel puudub tugiisik.Ja ongi võrdsus majas. Õpetajat jagub vaid viimaste jaos. Teised peavad ise hakkama saama.
v
vi4/ 14. juuli 2016 17:44
Oli Tallinnas Mustamäel üks kool, nime enam ei mäleta, kus pakuti inglise keele süvaõpet. Kool oli igati hea reputatsiooni ja korralku täituvusega. Ainuke häda oli selles, et süvaõpet finantseeriti lapsevanemate abiga, s.t. koolis oli kehtis õppemaks, mis tõenäoliselt oli maskeeritud kohustuslikuks "vabatahtlikuks" annetuseks. Mitte hiiglesuur, kuid siiski arvestatav summa, Nojah, millalgi siin nüüd keelati koolidel "vabatahtlike" annetuste kogumine ära ja see konktreetne kool pidi oma süvaõppega lõpu tegema. Nüüdseks on sellest õppeasutusest saanud "tavaline" gümnaasium, kuhu keegi eriti minna ei taha; ümberkaudsete majade elanikud üritavad suruda oma lapsi kesklinna eliitkoolidesse.
Järeldus: raha ON oluline. Kui lapsevanematelt koguda ei tohi ja riigieelarvest ei anta, siis head haridust ei saa. Punkt.
u
Urmas/ 14. juuli 2016 22:27
Kelle jaoks see raha on oluline? Õpetaja? Kas õpetajad enam riigipalga eest õpetada ei viitsi? Ja lisapisku eest poevad nahast välja? Kui nii, siis sellise mõtteviisiga õpetajad on valinud vale elukutse.
v
vot nii/ 14. juuli 2016 17:12
kui lõpetaks selle koolide pingeritta toppimise ära.
ma ei ole kuulnud, et lasteaiad või ülikoolid ennast pingeritta seaks. aga miskipärst teevad seda gümnaasiumid. miks? ma tõesti ei saa aru.
lugesin ühe gümnaasiumi lehelt, kui palju kulda ja hõbedat, millised riigieksamite tulemused, millised suurepärased olümpiaadide võidud jne. jne. jne. seal kõik on. kõik puha statistika. nagu inimesi polekski. oleks nagu ainult numbrid ja faktid ja kohad. hirm tuli peale.
kas tõesti on see näitaja?
siis tabasin ennast mõttelt, et miks ülikoolid ennast ei haibi? kui palju meil on cum laudesid, kui palju on meil häid kohti, kui palju häid projekte kinni pandud jne. seda ei tehta. sest seal on prioriteedid natuke teised.
aga koolid on nagu mingid võisutajamisel vahule aetud hobused.
nagu mingid ususektid, kes ennast kiidavad, haibivad ja imeltevad.
ja milleks? selleks, et ikka rohkem häid õpilasi endale saada.
väga hea on tarkade lastega tööd teha. ja pärast endale vastu rinda taguda, küll me oleme kõvad. aga kas need lapsed, kes kulda ja hõbedat, häid kohti olümpiaadidel ja võistlustel saavad, ei oleks seda teistes koolides saanud? ma usun, et oleks küll. asi on ikkagi tugevas materjalis, millega antud kooli õpetajskond kõvasti loorbereid lõikab.
kaotaks ära selle pingeridadesse toppimise, selle kiidulaulu ja kõik muu. hakkaks tundma rõõmu sellest, et lapsel on koolis hea olla, et seal on sõbralik ja tore õpetajaskond ja kaasõpilased.
l
lihtne/ 14. juuli 2016 17:05
tuleb tugevamatele õpilastele vähem ja halvemini õpetada, sest kõik lapsed pole võimelised eliitkooli tasemel õppima ja taset saab võrdsustada ainult kõrgemat taset alla tuues
p
Päriselt tahate selliseid koole? / 14. juuli 2016 16:27
Kuulutage välja konkurss õppekohtadele ja valige välja kõige andekamad ja enim motiveeritud perede lapsed. Edasi on ainult isetäituvate ennustuste teooria rakendamine. Kellel koolis mingeid raskusi tekib need visake välja.