Eesti uudised

Riigi uus suurfirma: kas soojad kohad Reformierakonna sõpradele või siiras katse nõukogud erapooletuks muuta? (20)

Karoliina Vasli, 14. juuli 2016 04:00
Foto: Stanislav Moškov

Riigi transpordifirmasid hakkab ilmselt juhtima valdusettevõtte, mille nõukogu määrab minister Kristen Michal . Kas sellel on poliitiline hõng juures? Ministeerium eitab seda, ent näiteks vabaerakondlane Artur Talvik arvab, et pigem valitakse etteotsa inimesed, kes ka poliitiliselt sobivad. Reformierakonna uus idee on tekitanud valitsuseski pingeid.

Kujutame perekonda, kus üksik­ema käib tööl ega jõua lastel silma peal hoida. Palgapäeval annab aga neile ohtralt taskuraha ega jõua alati jälgidagi, mis sellest edasi saab. Ühel päeval tuleb aga jahmatav teade, et ühele jõmpsikale ei piisanud ema käest saadud rahast, vaid ta läks seda mujaltki näppama. Ema otsustab palgata lapsehoidja. Pisut kulukas küll, aga hoiab suurema kahju ära, mida isepäised lapsed teeksid.

Umbes sarnaselt võib kirjeldada ka seda, mis toimub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ja selle käe all olevates riigiettevõtetes. Marakratiks osutus AS Tallinna Sadam, mille juhid nuumasid juba aastaid osavalt oma rahakotti. Nüüd kavatseb ministeerium rajada nii-öelda vahelüli ehk palgata lapsehoidja – riigi osalusi konsolideeriva valdusettevõtte, mille käe all on tütarettevõtted AS Tallinna Sadam, AS Tallinna Lennujaam, raudtee valdusettevõte (jaguneb AS EVR Infraks ja AS EVR Cargoks), AS Saarte Liinid ning TS Laevade AS.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee