Maailm

Uskumatu! Hollande’i ihujuuksur saab ministripalka (5)

Õhtuleht.ee, 14. juuli 2016 04:00
Foto: Reuters/Scanpix
Nädalaleht Le Canard Eenchaîné ärritas lihtsaid prantslasi tänase rahvuspüha eel uudisega, et president Francois Hollande’i (61, pildil) ihujuuksuri brutokuupalk on 9895 eurot.

Nädalalehe käsutuses on juuksur Olivier B.-ga 16. mail 2012 sõlmitud viieaastase tähtajaga lepingu koopia. Märkimisväärne on see, et presidendi ihujuuksur teenib peaaegu sama palju kui minister. Deutsche Welle andmetel on Prantsuse ministri brutokuupalk 9940 eurot.

Samal teemal

Prantsuse meedia meenutab, et 2012. aasta mais presidendiks saades lubas Francois Hollande, et temast saab rahvale lähedal olev riigipea. Nüüd aga selgub, et president kulutab igal aastal ainuüksi oma soengule astronoomilise summa maksumaksjate raha – 118 740 eurot. Viie aasta peale teeb see 593 700 eurot. Ja seda ajal, kui riik vaevleb majanduskriisis.

Nädalalehe andmetel on presidendi ihujuuksurilt võetud vaikimiskohustus. Ta ei tohi oma tööst ei praegu ega ka pärast lepingu lõppemist midagi rääkida.

Presidendikantselei põhjendas juuksuri kõrget palka sellega, et ta on presidendi teenistuses 24 tundi ööpäevas. Juuksur saadab Hollande’i kõikidel reisidel nii kodu- kui ka välismaal ja riigipea soengut tuleb sättida sageli mitu korda päevas, seda ka puhkepäevadel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee