Eesti uudised

Kasutatud autodel lasub vargusekahtlus – piirivalve kontroll maanteeametist vingem

Juhan Haravee, 13. juuli 2016 04:00

21 KOMMENTAARI

METSAVEND / 13. juuli 2016 11:19
Kogu probleem pole tegelikult selles ,et tegemist vöib olla varastatud autodega vaid pigem on probleem kuskil mujal ,sest millegi pärast just Vene piiril oh kui huvitav .Möistetav oleks ühest küljest kui sellega tegeleksid Vene piirivalvurid aga tegemist on Eesti poolega siis kas on tegemist valikuliste asjadega vöi lihtsalt järjekordselt püüab pildile saada inimene kellel tegelikult puuduvad erialased teadmised .Mis puutub autodesse siis meie möistes on selline auto väärtus kuid majanduslikult tasemel riigis on selline söiduk tarbeese ja ei ole midagi eksklusiivset ja varastada pole erilist mötet .On varastatud ja varastatakse eksklusiivseid autosid .Köige tipuks juba ENSV ajal oli väga lihtne kontrollida kas kere number on öige vöi mitte seda ,et nüüd on tehtud sellest raketiteadus on absurdne kuulda .Näiteks on Rootsist varastatud autod jöudnud Eestisse ja tulemuseks on ,et Rootsis on kindlustus omanikule auto hüvitanud ning kindlustusel on majanduslikult mötetu seda söidukit hakata Rootsi tagasi viima kuna omanikule on tekkinud kahju lisaks köigele hüvitatud .Sellised autod on muidugi tavaliselt kasutades mingeid kanaleid löpuks läinud Eestis kasutusse .Selleks ,et kontrollida riiki sisse toodavaid söidukeid on kaks täiest vett pidavat varianti millest üks on interpol ja teine konkreetse söiduki kontrollimine mis vötab ehk aega maksimum pool tundi .Olukord kus mitu kuud hoitakse söidukit kinni on tegelikult vastavate ametnike saamatu tegevuse tulemus .Nönda kiusati 90 ndatel konkurente kes vedasid treiladega Euroopast autosid .Huvitav oleks teada kas ARK ültse millegi eest vastutama on vöimeline ja kui ei suudeta tuvastada kas on miskit valesti siis on tegemist vastava töötaja saamatusega ja sobimatusega .Samas on need töötajad olnud seotud kelmustega nii ,et igati on ARK töötajad kompromiteerinud oma tööandjat .Vastutama peab siiski ARK kui on läbi lastud söiduk mis tegelikuses vöib olla varastatud .Praeguse seisuga viskas üks riigiametnik teise riigiametniku kapsaaeda kivi .Samuti kahtlen selle piirivalvuri kompetentsuses olla vöimeline hindama visuaalset olukorda ,sest selleks ,et suuta visuaalselt midagi hinnata peab olema teadmised ,kogemus ja vastav haridus .Pöhjus miks nönda ütlen on selles ,et töesti oman vastavaid teadmisi ,kogemusi ja samuti haridust kuid ei näe pöhjust minna ennast pakkuma sellist tööd tegema .
s
setu/ 13. juuli 2016 13:28
Miks arvad, et piirikal vastavad kogemused/teadmised puuduvad? Neid (muidugi mitte kõiki) on ikka väga põhjalikult koolitatud/treenitud.
j
jobude riik/ 13. juuli 2016 10:57
Küll varsti leitakse põhjus need piirikad töölt lahti lasta.
h
hmm/ 13. juuli 2016 10:56
Huvitav lugu, kas keegi teab, kuidas sel juhul kohtupraktika on? Kes reaalselt vastutab või lükatakse see auto omaniku kraesse?
K
"Tõlgendamise" küsimus./ 13. juuli 2016 11:07
Kui paarkümmend aastat tagasi riik, omavalitsused jmsa müüsid teadlikult inimestele kuulunud hinnalise kinnisvara "heauskasele ostjale" jäid omanikud oma maadest ilma, nt Tallinna kesklinn. Olla juhtunud "kahetsusväärne eksitus"- no ikka hullult kahetsesid ja ostsid villasid ja maastureid sellest suurest kahetsusest endale koormaks kaela.
Autod aga tagastati ja võeti tõesti heausksetelt ostnud ostjatelt ära. Raha tagasi nad ei saanud.
Maad müüsid aga need uued "heausksed ostjad" koheselt ärikatele edasi- neile, kes selle jama organiseerisidki.
Oli terve "heauske" tööstusharu.
k
kolla/ 13. juuli 2016 10:03
Vanasti õeldi,et silmaga võib mu.ni pikkust hinnata.Kas tõesti pole eesti riigis olemas korralikku aparaati millega saaks seda tööd täpselt teha?
i
ikka/ 13. juuli 2016 09:45
ja mõne aja pärast on need samad äravõetud autod uuesti müügis,toimub nagu mingi kokku mäng.keegi paneb vahelt raha omale tasku.
k
Ketser/ 13. juuli 2016 09:33
krt ... riik ehk ARK võtab varastatud auto arvele, väljastab ka dokumendid ja ikka on inimene loll ja süüdi. Haige lihtsalt! Riigil lihtsalt suva - raske ju mingi autom. kontroll tekitada oma arvutisüsteemidesse mis politsei andmepangad ennem edasisi toimingud läbi skänniks.
n
Nojah/ 13. juuli 2016 09:30
Kontrolligu siis juba neid autoplatse. Eestis uhke merseu/bemm tuuri ja Leetu viimistlusele ning tagasi Eestisse platsi müüki.
t
Tiit/ 13. juuli 2016 09:23
ARK, kui riigi esindaja, on tuvastanud ülevaatuse käigus sõiduki andmed ja teinud esmase ülevaatuse. ARK kinnitab andmed, lisab sõiduki registrisse ja väljastab tunnistuse, kus on uue omaniku andmed. Lisaks kasseerib selle eest riigilõivu.
Piirivalve, kui riigi esindaja, leiab aga et sõiduk on võltsitud vin koodiga. Sõiduk konfiskeeritakse ja nüüd juba endine omanik, tasub pangale liisingut, nagu surnud hobuse eest.
Küsimus: MIDA TEGI UUS OMANIK VALESTI VÕI MIDA RIKKUS, ET TEMA SAAB SAMA INSTANTSI ESINDAJA KÄEST KARISTADA, KES EELNEVALT ON TEHINGU HEAKS KIITNUD???
Kui eraettevõte selliselt käituks, siis oleks see ettevõtja sama riigi poolt ammu puuri pandud ja süüdistuseks pettus.
Mis toimub????
Kas enne ARK-sse minekut, peaks siis Piirivalvelt võtma tõendi?
o
oma/ 13. juuli 2016 16:59
See ju ongi normaalne REFI-EESTI ,igatpidi lolluste tipus ilma häbenemata.

ü
üks kahest/ 13. juuli 2016 08:58
kas piirivulvarile nägu ei meeldinud või tahtis meelehead saada?
o
on/ 13. juuli 2016 14:02
nii,et nad teevad oma tööd ja kui vene poolel palutakse lahti teha see või teine uks,laegas jne. siis meie poolel tulevad sellid kinnastes kohe kõike sobrama ja kui ei leia midagi siis vaja veel kangutada istme seljatagust ka lahti...tobedus ikka kui hakatakse masinat niimoodi lõhkuma, ma sõimasin poisikese läbi ja alles siis jättis järgi kangutamise-kuidas ma edasi sõidan kui sa pätt lõhud mu istme ära, mine lasteaeda asju lõhkuma...mõnel lollil on selline lõbu, et teistele halba teha aga need palju ei püsi ametis, on mõnigi päeva pealt läinud teisele tööle.
h
Hell Mai/ 13. juuli 2016 08:26
Meil Politsei- ja Piirivalveamet ja politseiametnikud.
m
maamee/ 13. juuli 2016 08:09
a
ab / 13. juuli 2016 07:45
täpselt, ja kui ei oleks selle piirimehe vahetus tööl olnud, oleks edasigi sõitnud! Selle piirimehe peaks maanteeametisse tööle võtma ja sealt 10 passatskit lahti tegema! Tõestus nagu varnast võtta!
l
lootusrikas/ 13. juuli 2016 08:54
Loodame, et see piirimees hiljem ka koos oma karvadega vastutab kui varguskahtlustus tõeks ei osutu ,aga inimene kuus kuud ilma sõidukita peaks olema !
a
ahah/ 13. juuli 2016 07:42
Kui nüüd auto heauskse ostja käest ära võetakse, peaks see ostja kahju korvamist nõudma Maanteeametilt. Nende tegematajätmise või viletsa töö tõttu sai varastatud sõiduki heauskne ostmine üleüldse võimalikuks.
v
vanilje/ 13. juuli 2016 08:56
ametid meil ei vastuta ja kui siis vaid poliitiliselt, noh, et järgmine kord peab rahva seda tegu meeles ja ei vali.
t
tt/ 13. juuli 2016 09:06
Täiesti nõus! Meil lausa absurdne olukord: varastatud auto tuuakse riiki-piirivalve ei takista, Maanteeamet võtab arvele, kauplus võtab müüki ja müüb selle maha ning mitte keegi ei kontrolli tausta. Samas heauskne ostja peab vastutama kõigi eelmiste tegemata töö eest. Kus on seadusandja, juristide, ametite silmad. Lõhnab lausa riiklikult korraldatud kuritegevuse järgi
m
miia/ 13. juuli 2016 09:26
Meil eksisteerib ju Sissetoodavate autode eelülevaatis , siis registreerimine ja riigis registreesimine . Kas need lelled siis oma tööd tehes mitte mulligi ei vastuta ?