BEEBITAPJA: Andrea G. (45) varjas eile kohtus oma nägu.Foto: AFP / Scanpix
Aadu Hiietamm 13. juuli 2016 04:00
Saksamaal Baieri liidumaa väikelinnas Wallenfelsis avastati mullu novembris ühest majast kaheksa beebi jäänused. Eile astusid laste ema ja ka isa Coburgis kohtu ette.

Beebide jäänused avastasid maja uus rentnik ja laste isa varasemast suhtest pärit täiskasvanud tütar. Uurijad jõudsid kiiresti kurjategija jälile. Selleks osutus majas koos mehega pikki aastaid elanud ja kioskimüüjana töötanud 45aastane Andrea G. Naine oli lahkunud pärast tõsist tüli oma 55aastase mehe Johann G-ga septembri lõpus oma elukohast. Juba järgmisel päeval tabasid politseinikud naise koos tema uue armastusega Wallenfelsist 15 kilomeetri kaugusel asuvast Kronachist. Paar oli end seal sisse seadnud odavas üüritoas.

Andrea tunnistas, et tema on surnult leitud beebide ema. Ta tunnistas, et oli vähemalt osa lastest kohe pärast sündi surnuks lämmatanud. Ekspertiis ei suutnud tuvastada, mitu last oli elusalt sündinud. Seetõttu esitati naisele süüdistus nelja vastsündinu tapmises. Kuna Andrea abikaasa Johann oli toimuvast teadlik, siis sai tema süüdistuse tapmistele kaasa aitamises.

Andrea kordas eile advokaadi vahendusel oma varasemat tunnistust ka eile kohtus. Ta lasi ütelda, et ei tea, mitu beebit ta pärast kodusünnitusi surnuks lämmatas. Oli neid üks, kaks, kolm või rohkem.

Johann süüd omaks ei võtnud. Mees ütles vaid, et naine teadis, et ta ei soovi rohkem lapsi.

Ajalehe Bild teatel soovisid Andrea ja Johann sagedasti seksida, kuid rasestumisvastaseid vahendeid nad ei kasutanud. Neil oli enne esimese beebi tapmist juba kolm ühist last ja lisaks kummalgi eelmisest suhtest veel kaks last. Nii et enne beebide tapmise algust kasvas peres koguni seitse last. Aastatel 2003–2013 sünnitas Andrea kaheksa last, kes kõik surid. Väidetavalt oli ema soovitanud Andreal end steriliseerida lasta, kuid naine keeldus sellest.

Naabrid iseloomustasid Andread ja Johanni toredate ja abivalmis inimestena. Seejuures ei märganud keegi naise sagedasi rasedusi, sest ta kandis alati laiu rõivaid.

Analoogne juhtum vapustas Saksamaad 2005. aastal. Tookord leiti ühest Oderi äärse Frankfurdi lähiste külast üheksa beebi säilmed. Nende ema mõisteti 15 aastaks vangi.