Galeriid

GALERII | 14 kaunist ja kanget naissuperkangelast ekraanidelt (2)

Õhtuleht.ee, 12. juuli 2016 18:35
Michelle Pfeiffer Kassnaisena.Foto: Vida Press
Superkangelaste seast leiab tihti rohkem mehi kui naisi, ent see ei tähenda, et nii filmi- kui seriaalimaailmas neid üldse ei oleks. Siin on sulle 14 naiskangelast päevadeks, kus vajad silmailu või eelkõige eeskuju.

Viimase 50 aasta jooksul on tele- ja kinoekraanidel nähtud üksjagu naiskangelasi, kes kummutanud müüdi hädas neiust, keda kõik mehed päästma peavad.

1. Sarah Michelle Gellar – Buffy Summers, "Vampiiritapja Buffy"

Foto: Vida Press

Joss Whedoni sarjas kujutas Buffy endast koolitüdrukut, kellega enamik suutis samastuda. Kes ei tahaks olla superkangelane, ent mida teha siis, kui selline anne on olemas, kuid samas sooviks olla ka normaalne teismeline.

2. Jennifer Lawrence – Raven Darkholme ehk Mystique, "X-Men: First Class" ja "X-Men: Days of Future Past"

Foto: Vida Press

Kuigi tegelikult mängis Lawrence pahalast, näitas film hästi, kuidas ja miks temast kujunes lõpuks just selline tegelane. Mystique tausta teades on lihtne temaga samastuda kõigil neil, keda kunagi narritud või maha tehtud. Mitte et see õigustaks vägivalda, kuid vähemalt mõistame, kuidas on tema teod ja aastakümnete jooksul tekkinud valu leidnud väljundi.

3. Scarlet Johansson – Natasha Romanoff ehk Must Lesk, "Iron Man 2”, "The Avengers", "Captain America: The Winter Soldier”, "Avengers 2: Age of Ultron"

Foto: Vida Press

Treenitud luuraja, kes suudab sõita tsikliga otsejoones lendavalt lennukilt, rahustada maha Hulk ja seejuures näha välja igati naiselik. Küll aga selgub, et oma võimete eest on Natasha pidanud maksma korralikult lõivu.

4. Michelle Pfeiffer – Selina Kyle ehk Kassnaine, "Batman Returns

Foto: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ Vida Press

Kassnaist oli mängitud varemgi, ent Pfeiffer tõi rolli kassiliku nõtkuse ja julgustas naisi leidma oma sisemine kass. Pfeiffer suutis panna naisi endaga rohkem samastuma kui tema eelkäijad ja järeltulijad.

5. Anna Paquin – Marie D'Ancanto ehk Rogue, "X-Men", "X2: X-Men United", "X-Men: The Last Stand", "X-Men: Days of Future Past"

Foto: Vida Press

Kuigi koomiksis oli Paquini tegelasel kõvasti rohkem jumet kui X-meeste filmides (kus ta tegeleb rohkem armukolmnurkade kui tegelike olukordadega), siis tegelikult on tegemist üsna kompleksse karakteriga, kelle tegemistesse tasub süveneda pigem koomikseis.

6. Alicia Silverstone – Barbara Wilson ehk Batgirl, "Batman and Robin"

Foto: Vida Press

Film oli paljude arvates küll läbikukkumine, ent tuleb au anda, et Batgirl üldse filmi sisse kirjutati. Enamiku ajast näib Silverstone’i tegelaskuju küll naiivse ja segaduses naisena, kes ei saa aru, mida ta täpselt tegema peab, kuid kokkuvõttes suudetakse siiski temasse elu sisse puhuda.

7. Jessica Alba – Sue Storm ehk Nähtamatu Naine, "Fantastic Four”, "Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer”

Foto: Vida Press

Sue Stormi ainus missioon mõlemas filmis tundus olevat välja mõelda, milline on tema suhe Härra Fantastilisega ning maailma päästmise vahelt abiellumiseks aja leidmine. Küll aga on Jessica Alba üks neist näitlejatest, kel õnnestunud karjääri jooksul mängida kaht superkangelast.

8. Jennifer Garner – Elektra Natchios, "Daredevil”, "Elektra”

(Vida Press)

Esimeses filmis mõrvati mõlemad tema vanemad, ta suri ka ise. Teises filmis ärkab ta küll tagasi ellu, ent võrreldes koomiksiga, jääb tegelaskuju areng jällegi nõrgaks. Siiski, Elektra tõi ekraanile küllaldaselt võimsat energiat.

9. Halle Berry – Patience Phillips ehk Kassnaine, "Kassnaine”

Foto: Vida Press

Berry mängitud Kassnaist ülistama ei kiputa, ent teisalt anti esimest korda talle superkangelase võimed (kiirus, parenenud meeled jms). Samas otsib Berry esimest korda Kassnaisena ka õiglust neile, kellele on halba tehtud.

10. Laura Vandervoort – Kara Zor-El ehk Supergirl, "Smallville"

Foto: Vida Press

Kara oli hulljulge, lahe ja ei kartnud oma võimeid kasutada, kuigi hoidis inimestest eemale, sest tema Maal veedetud aeg oli lühike. Kuna aga fookus oli siiski Supermanil, jäi Kara kõrvaltegelaseks.

11. Elizabeth Olsen – Wanda Maximoff ehk Scarlet Witch, "Avengers 2: Age of Ultron"

Foto: Vida Press

Esimene nais-Avenger, kel üleloomulikud võimed, teine naisliige meeskonnas. Filmis kaotab tegelane nii oma kaksikvenna kui näeb kodumaa purustamist, kuid leiab siiski jõu, et edasi rühkida.

12. Rebecca Romijn – Raven Darkholme ehk Mystique, "X-Men”, "X2: X-Men United”, "X-Men: The Last Stand”

Foto: Vida Press

Romjini tegelaskuju tõusis omamoodi ikooni staatusese, kuigi esimestes X-meeste filmides jäi tegelaskuju nõrgaks.

13. Julie Newmar – Kassnaine, "Batman"

Foto: Vida Press

Newmari tegelaskuju lõbustas vaatajaid telesarjas seksika kostüümiga, ent publik teadis vähe tema taustast ning isegi õiget nime. Küll aga päästis Newmari tegelaskuju tema täielik enesekindlus.

14. Charlize Theron – Aeon Flux, "Aeon Flux”

Foto: Vida Press

Salapärane salamõrvar tulevikumaailmas, kus emotsioonid on nõrkadele ning kõik käib rangete reeglite järgi. Ometi õpime tegelaskuju kohta üht-teist ning saame aru tema motiividest.

Samal teemal

30.04.2018
PÖÖRANE MENU: uus „Tasujate“ film purustab rekordeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee