Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 12. juuli 2016 12:19
Tänapäeval on kõik, mis elu kiiremaks ja lihtsamaks teeb enam kui teretulnud. Seepärast kasvab üha kiiremini ka mobiilipanga kasutajate arv.

Ulla Ilisson, Swedbanki klienditeenuste juht lausub, et Swedbanki mobiilipangas tehakse iga kuu viis korda rohkem makseid kui kõigis pangakontorites kokku ning et need, kes kord on hakanud mobiilipanka kasutama, ei kujuta oma elu enam ilma selleta ette.

Ta toob välja neli viisi, kuidas mobiilipank inimese elu lihtsamaks teeb.

1. See aitab kokku hoida aega ja närve. Oled pärast tööd surmväsinud ja tahad vaid kiiresti koos toidukotiga ilma liigse pingutuseta koju jõuda? Nüüd saad mobiilipangas maksta kaardiga ka veebipoodides. Telli mõnest toidupoest või söögikohast vajalik kraam ette, maksa mobiiliga ja haara toidukott koduteel lihtsalt kaasa. Makseid saab teha ka otse krediitkaardi kontolt. Krediitkaardi kontole saab omakorda tagasimakseid teha samuti mobiiliga – kiire kontojäägi aknast või konto väljavõttest. Mobiilis saad muuta ka pangakaardi limiite ning vajadusel oma kaarte kiiresti kinni panna ja uuesti avada.

2. See aitab kontojäägil silma peal hoida. Millal sa viimati seisid poesabas, selja taga pikk järjekord, ja mõtisklesid, kas pead korvist poelindile laotud kaubast loobuma, sest sa ei tea, kas pangakontol on piisavalt raha või mitte? Mobiilipangaga ei pea mõistatama, kas kontol on makse tegemiseks piisavalt raha. Kaardikonto jääki saab vaadata ka panka sisse logimata, lihtsalt telefoni raputades või sõrmega üle ekraani vedades. Mobiilipanka sisse logides näeb pangakaartide lehel ülevaadet deebet- ja krediitkaartidest, saab nende kasutuslimiite muuta ning kaarditehingute väljavõtet kontrollida.

3. See aitab lihtsalt sõbralt raha küsida. Käisid sõbraga lõunal ja maksid ka tema eest arve? Soovid saata kellelegi oma kontonumbrit, aga selle leidmine ja saatmine võtab liiga palju aega? Mobiilipangas saad ka sisse logimata oma kontonumbri koos summa ja selgitusega, kas e-posti või SMS-iga mugava lingina saata, kellele vaja. Pärast sõprade ja kolleegidega restoranis käimist saab kasutaja jagada arve õiglaselt ja kiiresti kõigi osaliste vahel, et vältida hilisemaid ebamugavaid hetki

4. See aitab kiiresti lähima pangaautomaadi leida. Kui välja aega veetma minnes ilmneb, et mõnel üritusel saab sissepääsu eest maksta üksnes sularahas, leiab Swedbanki mobiilipank kiiresti lähima pangaautomaadi.Rakenduse kaardilt leiab ka kontorite asukohad, lahtiolekuajad ja juhised kohalejõudmiseks.