Eesti uudised

Kaja Kallas: reformid annavad Ukrainale lootust (11)

Toimetas Andra Nõlvak, 12. juuli 2016, 10:37
Foto: Arno Saar
Europarlamendi saadik Kaja Kallas kirjutab oma blogis viimastest ulatuslikest reformidest Ukrainasning avaldab lootust, et need viivad ausa kohtusüsteemini. Endiselt jääb õhku aga küsimus, kasukrainlased ikka tahavad lokkava korruptsiooniga tegeleda.

Juuni alguses käivitas Ukraina parlament ulatusliku reformi ausa kohtusüsteemi ja õiguskorratagamiseks. ”Ukrainlased ise peavad üheks suureks saavutuseks iseseisvate korruptsioonivastastebüroode loomist - Riiklik Korruptsioonivastane Büroo, mis tegeleb korruptsiooni tuvastamise jauurimisega ja Korruptsioonivastane Eriprokuratuur, mis tegeleb süüdimõistmisega. Samas jääb kohatimulje, et nad loovad uusi agentuure ainult selleks, et Euroopa silmis rist kastikesse saada ja öelda, etoleme tingimuse täitnud,” kirjutab Euroopa Parlamendi Ukraina delegatsiooni aseesimees Kaja Kallasoma blogis.

Kallase arvates oleks uute institutsioonide loomise asemel mõttekas kohe probleemide likvideerimisekallale asuda. ”Suur probleem on see, et üksikuid korruptsioonijuhtumeid on lihtne tuvastada, kuidraske on jälile saada komplekssetele korruptsiooniskeemidele, kuhu on kaasatud terved suuredorganisatsioonid ja süsteemid. Selleks aga peab olema esmalt kindel, et kohtusüsteem on aus jaerapooletu ning julgeb vastu võtta otsuseid, mis korruptiivseid süsteeme lõhuvad," kirjutas Kallas. Ta lisas, et võimalikult kiire ja efektiivse rakendamise korral on lootust, et uued seadused toovadUkrainasse kauaoodatud muutused.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee