Foto: Kuvatõmmis
Andra Nõlvak 11. juuli 2016 16:35
"Mis ma seal teha oleks saanud? Täiesti seisma jäänud ja tagant tulija tuleb mulle sisse ja mina põhjustan seda?" küsib Mario, kes laadis pühapäeval Facebooki video sellest, kuidas ta autoga läbi lompide sõitis ja ühes kohas ka tee ääres seisnud inimesed veekihiga kattis. 

Mario jagas oma Facebookis videot sõidust Ülemistel, mille kaadrisse jäi ka hetk, mil tee ääres seisvad jalakäijad läbimärjaks said. Arusaamatusi situatsiooni üle tekitas ka see, et autojuht tundus olukorra üle rõõmu tundvat.

Mehe väitel oli tegelikkuses tema rõõm aga tingitud hoopis ilmast. Mario sõnul ei olnud tegemist tahtliku pritsimisega, vaid see oli ainus võimalus, kuidas tol hetkel võimalikult ohutult liigelda.

"Minu olukord oli see, et me tulime Ülemiste keskusest välja ja minu silmad ei ole sellist asja näinud, nagu see vihmasadu," kirjeldab Mario üllatuslikku ilma.

"Kui valgusfoori tagant roheliseks süttis, nagu videos näete, siis ees olev sõitja oli esimene, kes pritsis (jalakäijad – toim.) täis ja mina ei suutnud ega julgenud pidurit vajutada, sest tagant tuli auto."

Mees lisab, et tal oli autos sel hetkel ka väike laps, mistõttu oleks võinud tekkida liiklusohtlik olukord, kui keegi oleks talle tagant sisse sõitnud.

Mingit rõõmu ta inimeste märjaks pritsimisest enda sõnul ei tundnud, vaid rõõmus meeleolu oli tingitud ilmast ja lainetusest.

"Mis ma seal teha oleks saanud? Täiesti seisma jäänud ja tagant tulija tuleb mulle sisse ja mina põhjustan seda?" küsib ta. 

"Kui ma nägin, et eesolev auto pritsis nad täis, jooksis mul täiesti kokku ja naine ütles, et näe, vaata, inimesed! Ja inimesed said märjaks... ja ma olen nõus kahju hüvitama, aga koos ees oleva autoga, sest ees olev auto oli see, kes täiega minekut andis," selgitab mees veel kord.

Noorpaaril on muidugi kahju, et inimesed sellises situatisoonis said märjaks, inimesi oli nende sõnul lihtsalt raske märgata.

Tänaseks on Mario video oma Facebooki kontolt küll eemaldanud. Kuigi Õhtulehel on sellest videost koopia, ei lubanud Mario seda kasutada.

"See video las kaob ära, jääb ainult politseile," ütles ta.