Eesti uudised

Ukrainat toetavate kleepsudega auto küljeklaas löödi foori taga puruks (217)

Katrin Helend-Aaviku, 11. juuli 2016 04:00
OHVER: «Keegi lihtsalt tuli ja lõi sõnagi lausumata mu auto küljeklaasi puruks! Hea, et ma ise terveks jäin!» ütleb Ants ja loodab, et huligaanil on julgust oma tegu tunnistada ja end ise üles anda. Foto: Arno Saar
"Kas Eestis sõidetaksegi ringi, raudkang autos, ja virutatakse ilma põhjuseta autoklaase puruks, hoolimata sellest, et autosolija võib viga saada?" imestab mees, kes ootas parasjagu remonditava silla juures foori lubavat tuld, kui ühtäkki käis klirin ja purukslöödud ukseklaas langes talle sülle.

Viljandis elav Ants sõitis teisipäeva hilisõhtul kodu poole. Ta on üks MTÜ Toeta Ukrainat asutajatest ja tuli parajasti Ukrainast, kuhu ta oli viinud sõjas kannatada saanud inimestele abi. Selles kriitilises piirkonnas polnud tema elule ohtu, küll aga langes ta rünnaku ohvriks kodumaale naastes.

OHVER: «Keegi lihtsalt tuli ja lõi sõnagi lausumata mu auto küljeklaasi puruks! Hea, et ma ise terveks jäin!» ütleb Ants ja loodab, et huligaanil on julgust oma tegu tunnistada ja end ise üles anda. Foto: Arno Saar

Seljataga oli 1700 kilomeetrit ja koduni jäänud veel vaid viis kilomeetrit, kui ta jõudis Võhma külje alla Navesti silla juurde. Et seda remonditakse, on seal liikluse paremaks korraldamiseks foorid. Ants seisis autoga parajasti valgusfoori ees ja ootas luba edasisõiduks. Üks auto oli tema ees ja mõni temast tagapool. Just sel hetkel, kui süttis roheline tuli, juhtus midagi täiesti ootamatut.

Põmm, ja killud süles!

"Minu auto kõrvale ilmus mingisuguse näilise põhjuseta keegi ajupuudulik, muudmoodi ei oska teda kirjeldada, ja lõi minupoolse küljeklaasi puruks. Tundus, et raudkangiga. Mitte sõnagi ei öelnud – lihtsalt põmm, ja klaas oli mul süles. Hea veel, et ise terveks jäin!" räägib Ants, et kõik juhtus vaid sekunditega.

"Selline tervitus kodumaale saabudes! Mõned imbetsillid on vist liiga palju vaadanud telesaadet "Võimalik ainult Venemaal"."

Ants on käinud ka Ukraina sõjapiirkonnas ja ütleb, et ei saanud ootamatust vägivallatsemisest siiski šokki.

"1700 kilomeetrit oli seljataga. Olin väsinud ega osanud isegi ehmatada," tunnistab ta.

Et kodu oli vaid kiviviske kaugusel, sõitis Ants, killud süles, koduni ega läinud pahalast otsima ja nahutama. Helistas hoopis kohe politseisse.

"Arvestasin, et pigem ei jää sinna paljakäsi raudkangi vastu asja klaarima. Isegi kui oleksin saanud ründaja üle võidu, võin jääda enesekaitsepiiride ületamise eest süüdi. Ma ei riskinud sellega. Ohutum oli ära sõita ja politseisse helistada."

Ants ütleb, et ei jõudnud huligaanitseja nägu näha, sest oli juba hämar ja hoop tuli ootamatult.

"Arvan, et see oli minu taga seisnud valge kaubiku juht. Politsei pidas ta tund aega hiljem Türil kinni, aga ma ei tea veel kindlalt, kas see oli tema. Isegi kui ei olnud, siis pidi ta tegijat nägema," räägib Ants.

Kas tal on aimu, mis võis olla ootamatu rünnaku põhjus?

"Politsei arvab, et selleks võisid olla minu autol olevad Ukrainat toetavad kleepsud," ütleb Ants.

Tema hinnangul võis kelleski viha tekitada ka auto tagaosal olev kolmetäheline sõna, mida Ukrainas kasutatakse Venemaa presidendi Vladimir Putini kohta.

5. juulil kella 23 paiku teatati politseile juhtumist, kus Võhmas löödi Navesti silla juures foori taga seisnud sõidukil juhipoolne küljeklaas katki. Korravalvurid kontrollisid südaööl kirjeldusele vastavat kaubikut, kuid Lääne prefektuuri pressiesindaja Heiko Leesmenti sõnul puudub praegu alus seda juhtunuga seostada.

"Kannatanu on oma ütlused andnud ja politsei selgitab praegu võimaliku rikkuja isikut," märgib Leesment.

Paide politseijaoskonnas on alustatud väärteomenetlust varavastast süütegu käsitleva paragrahvi alusel. Autoomanikule tekitati huligaansusega umbes 250 eurot kahju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee