Eesti uudised

Ettevõtja Neeme Jõgi: idee püüelda viie rikkama riigi hulka on jabur, parem püüelda viie väärikama riigi sekka

Andres Põld, 11. juuli 2016 04:00

26 KOMMENTAARI

h
heh/ 12. juuli 2016 12:25
jälle üks tarkpea välja ilmunud :D
v
Viis viimast/ 12. juuli 2016 01:15
On meelest läinud sootuks.
Neid iialgi ei kutsuta lauda.
Viis viimast, ei kaota siiski lootust
Ning las nad seal siis rõõmsasti laulda!
s
sarisittur/ 11. juuli 2016 20:52
h
Huvitav/ 11. juuli 2016 15:15
Meil oli majanduse seis üsna hea, kui ei lastud kontrollimatult idast tööjõudu sisse voolata. Nüüd mahitavad nii poliitikud kui ettevõtjad massilisest odava tööjõu sissevoolu nii Venemaalt kui Ukrainast. Aga nii ei saa ju majandus areneda, kui panus tehakse lisandväärtuseta tootmisele ja massilisele umbkeelsele migrandiseltskonnale, kes jäävad potensiaalselt hiljem sots.süsteemi kukile vegeteerima. Samas pigistatakse maksudega just selliseid ettevõtjaid, kelle puhul mahukam innovatsiooni ja tootearenduse protsess nõuab pikemaajalist ettevõtte kasumisseviimise aega. Jube lihtne on tuua tuhandeid vankasid siia lihtsaid töid tegema, aga nad ei vii meie majandust edasi. Miks sellest keegi rääkida ei taha või ei julge?
k
kõõga/ 11. juuli 2016 11:57
Taavikese upitas üles ikkagi ta sugulane Rask. Ei saa ilma tutvuseta midagi plakati kleepiast peaministriks. Ilma raskita poleks poisike midagi saavutanud ja plakati kleepiaks jäänudki.
a
Asendame/ 11. juuli 2016 11:24
sõna "rikkama" "väärikama" vastu välja ja rahvas usub. Üks teerullijuht puha. Sõidab ta edaspidi või tagurpidi, maha tallab kõik. Või on tõest mõnel töölisel elu nii lill, et hõiskab rõõmust?
t
tippjuht/ 11. juuli 2016 10:48
ennast "tippjuhiks" nimetav Neeme Jõgi on ka häbi ja halastuseta suurettevõtete juhtimisest päevapealt lahti lastud
t
T.Mets/ 11. juuli 2016 10:29
Jah, tühja taskuga enne kuu lõppu võib ju väärikas olla, aga kas sel mõtet on. 50 Protsenti veab vaevaga kuu lõpuks ots otsaga kokku ja see on ilmselt suur osavus jääda ka veel väärikaks Reffide lubatud viie rikkama hulka ei pääsenud, aga viie vaesema hulgas kindlasti

v
Vana retoorika uue fassaadi taga/ 11. juuli 2016 09:56
Need on Esimese Eesti teise liini tegelased, kes ei saanud kõige-kõigemat koort ja hakkavad nüüd oma "võitluskaaslastele" või nagu neid mõnedes organisatsioonides nimetatakse "vendadele" nugasid selga lööma ja koeri kallale ässitama. Noorte brolierite peale on nad ka kadedad, sest omal juba keskiga käes, vaesed ka nagu poleks, aga tahaks ju ikka ka sileda nahaga püünel tähelepanu saada. Seda pole aga saatus ette näiud, sestap ka trots.
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 11. juuli 2016 09:24
reformikate eestvedamisel ei jõua eesti riik eluilmaski 5 rikkama hulka. reformarid eise elavad juba ammu nagu itaalia maffiabossid või hollywoodi staarid. lendavad eralennukitega selfitama ja pillavad raha paremale ja vasakule.
c
Cesare Lombroso õpilane--/ 11. juuli 2016 09:50
Vaadake tegelase pilti ja kohe on selge millise ettevõtjaga on tegemist. Midagi pole uut siin ilmas.
a
Andrus, kas ikka veel toimib EESTI riik?/ 11. juuli 2016 11:38
Kuuldavasti tahetakse "pageda" ELi, seal saab kokku aafriklastega. See maaala tuleb peagi vabastada, sest "kallid" pagulased jt. spetsialistid, on siia vajalikumad/teretulnud. Meilt on brigadir-fyyrer neid, Merkeli tahtel, siin ammu ootamas, NATO "leegion" ka peagi kohal.
o
on/ 11. juuli 2016 16:56
veel juurde lisades uued ministeeriumi määrused noorte õppelaenude kohapealt, mis tehti raskemaks noortele,et poolitada enam ei saa ja minegi siit minema siis ...ei saa poisikeste kamp ministeeriumis aru, miks noored lähevad...lisaks tehakse määrusi, et metsa võid ka maha võtta juba 7 ja peale hektarit ilma suurema plaanita, nii puudus juba puidust, mis maffia pistab makse maksmata oma tasku, et suvel tehtud nn. praak lihvitakse siledaks kenaks aga põrandat kokku pannes saad aru, et taoline tühjade pooridega laud ei kesta kaua.Ettevõtjal on õigus-poisikesed ministeeriumist pole tööd teinud ega seda näinud, neil varga ambitsioonid vaid-võta kust saad ja palju saad!
R
fgd/ 11. juuli 2016 09:14
Riigi väärikus ei maksa midagi, kui see ei tule kodanikele võimaldatud väärikast elust. See sõnamulin ajab ausalt öelda juba iiveldama, kõik proovivad kuidagi ajusesse laamendama ronida ja eeldavad, et inimesed ise ei tea, mis neile hea on ja kuidas nad elama peavad. Aitäh, ei vaja teie nõuandeid, sest teil ei ole mulle vajalikku teadmist ega kogemust, mis võimaldaks nõu anda. Üldsõnaline mulin ja ressursside koorimine minusugustelt on ainus, mida te pakute, aga suremisega saan ma ka täitsa ise hakkama, ei vaja selleks teie väntsutus- ja näljutusprogramme, ammugi mitte sõda siia maanurka. Väärikas riik muutub kiiresti nii väärikaks, et hakkab kodanikele näkku sülitama, sellist riiki on vaja ainult poliitikutele isikliku heaolu tagamiseks.
k
kellele on parem/ 11. juuli 2016 09:02
p
penskar/ 11. juuli 2016 08:40
Koit Uus, Neeme Jõgi, Kristi Täht -viimase aja ettevõtjate sõnavõtud meedias ja neid on olnud veel, ma olen nendega nõus, midagi on meie riigi juhtimises üsna mäda, aga aidata mina ei oska, püüan toime tulla pensioniga alla 400.-euro kuus, see just eriti sisetarbimist ei suurenda. Ikka on meeles Urve Palo jutt: mitte kedagi valitsuse istungil ei huvitanud majandusanalüüsid vaid ainult ikka populistlikud jutud geidest jms. Samas on temal 10 aastane kogemus ettevõtluses ja seda üsna suure ettevõtte juhina, ülejäänud seal olid ju broilerid.
o
ohoh/ 11. juuli 2016 07:57
Nii kaua,kui keskide ja ekre taolisi erakondi meil on,pole vöimalik rääkida mingist väärikusest ega inimlikusest!Kahju, et selliste pärast kannatavad ka need,kes töesti tahaks eluga edasi minna ja väärikalt vananeda.
m
11. juuli 2016 08:49
Milles küslmus, kui väärikalt vananeda ei oska siis sure kiiremi ja ongi edasiminek.
t
tohoh/ 11. juuli 2016 10:15
300 eurise pensiga vananemine on ikka tõeliselt väärikas. Ja täitsa õudne, et keskid ja ekre ei lase sul eluga edasi minna ja keelavad vananemise.
f
11. juuli 2016 10:43
Faktiliselt toimub vananemine seda kiiremini, mida lahjema lobi peal oled, keha ei saa taastumiseks piisavalt toitaineid, lisaks on vanusega toitainete omastamise võimekus vähenenud.
v
vale puha/ 11. juuli 2016 12:18
Eksid sügavalt. Just lahjem toit hoiab organismi noore.
Eesti "nälgivate" pensionäride suurim probleem on ülesöömine. Sellest ka suur osa tervisehädasid- kõrge vererõhk, väsimus, liigeseprobleemid.
A selle asemel et vähem süüa ja rohkem liikuda, pugitakse tablette, mille ühiskond peab kinni maksma.
t
tõesti, tõesti/ 11. juuli 2016 12:43
huvitav, et ka noortel esineb samu haigusi aina rohkem ja pugivad samuti tablette. Nemad ei ole ju ülesöönud "nälgivad" pensionärid. Aga söögem siis tervislikult-hormoonide ja antibiootikumidega kasvatatud kanu/kalu ja pestitsiididega ning väetistega rikastatud juurvilja/puuvilja.
L
/// 11. juuli 2016 12:46
Lobi ongi lahja aga keemiast rammus.
t
TO: vale puha/ 11. juuli 2016 14:00
Miks arvad,et pensionäril probleem ülesöömisel.Pigem vaata,mida söövad tänapäeva noored,enamik allergikud.Eks ikka eakuse kaasnevad liigeste probleemid jm.tervise hädad.Ela alla miinimumpalka saava pensioniga ja vaata,kui täis sinu kohuke on?Igas valdkonnas süüdistatakse pensionäre,häbi olgu.Loodan.et sinul ka vanaema,vanaisa,ka snende kohta ka nii räägid?
t
Tema idee/ 11. juuli 2016 07:22
n
Nii see ongi - bingo ja sea korduvalt!/ 11. juuli 2016 06:45
Ega need asja ei parane kui... teate isegi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee