Eesti uudised

Uus torm! Seekord sai pihta Põhja-Eesti (5)

Mattias Tammet, 11. juuli 2016 04:00
NAGU HÜLGED: Eriti hulluks läks olukord Liivalaia ja Tartu maantee ristmikul, kus peale hiidlompide jäid uputuse tõttu seisma kümned trammid. Oli ka avarii, mida tuli lahendama politsei. Foto: Alar Truu
Täpselt nädal pärast Lõuna-Eesti tormi sai Põhja-Eestigi eile oma osa äikest, rahet, tuult ja vihma.

Tallinnas käitus torm eriti petlikult. Kui esialgne järsk vihmavaling oli juba lõppenud ja lainetavad tänavad tühjenemas, avanesid taevaluugid veel hullemini. Sadu ujutas üle nii suured kui ka väikesed tänavad ja ristmikud. Jalakäijad ei pruukinud kuiva jalaga pääseda ka siis, kui hoidsid majade seinte äärde. Vihmahoogudele pakkusid vahepala üksikud vaiksemad hetked ja tõsine rahe, kusjuures raheterad olid lausa viinamarja mõõtu. Mõnikümmend kilomeetrit linnast eemal lõõskas aga päike.

Keskpäeval põhjustas torm Rapla- ja Harjumaal üle 1000 elektrikatkestuse. Kella kolmeks oli see number paisunud juba 5000ni, aga tund aega hiljem oli neid poole vähem. Seejuures maadles Elektrilevi eile Lõuna-Eestis endiselt kümnete katkestustega, mida ei jõutud veel nädalatagusest tormist ära parandada. Toonane maru viis elektri 10 000 majapidamiselt.

Oma osa tormist, ehkki märksa nõrgemalt, sai ka Lõuna-Eesti. Peaaegu kõigis kagupoolsetes maakondades jäid sajad majapidamised vooluta.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja sõnul oli tormiga seotud väljakutseid kümmekond, kusjuures enamasti selgus kohale jõudes, et saadakse oma jõududega hakkama. Kahel korral aitasid päästjad keldreid tühjaks pumbata. Korra läksid nad appi liikumispuudega inimesele, kelle auto jäi sügavasse vette kinni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee