Maailm

Suurbritannia valitsus lükkas tagasi petitsiooni teiseks ELi referendumiks (7)

Toimetas Geidi Raud, 9. juuli 2016 15:43
Brexiti-vastane meeleavaldus Londonis 2. juulil.Foto: Reuters / Scanpix
Suurbritannia valitsus lükkas täna ametlikult tagasi neli miljonit allkirja kogunud petitsiooni, milles taotleti uue rahvahääletuse korraldamist Euroopa Liidust lahkumise üle.

"Meie, allakirjutanud, kutsume Tema Majesteedi valitsust üles kehtestama reeglit, mille järgi korraldatakse uus referendum, kui jäämise või lahkumise poolt on toetus vähem kui 60 protsenti ning hääletusosalus alla 75 protsendi," seisis petitsioonis, vahendab ERR.ee.

Samal teemal

Tavaliselt võtab Suurbritannia parlament petitsiooni arutlusele siis, kui sellel on üle 100 000 allkirja. Valitsuse sõnul ei sätestatud ELi referendumi seaduse vastuvõtmisel aga hääletusosaluse alampiiri.

"Peaminister ning valitsus on väljendanud selgelt, et sellist hääletust korraldatakse kord põlvkonna jooksul ning peaministri sõnul tuleb hääletustulemust austada. Me peame nüüd alustama EList lahkumise protsessi ning valitsus on pühendunud sellele, et (lahkumis)läbirääkimistel tagatakse Briti rahva jaoks parim tulemus," teatas valitsus oma avalduses.

23. juunil toimus Suurbritannias Brexiti (Brexit on ühend sõnadest "Britain" ja "exit") referendum, kus osales 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest. Britid otsustasid jõuvahekorras 51,9 protsenti 48,1 vastu, et riik astub Euroopa Liidust välja. Suurbritannia on EL-is olnud 43 aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee