Eesti uudised

Kaljurand: NATO ja Euroopa Liit peavad koostööd tihendama (12)

Toimetas Geidi Raud, 9. juuli 2016, 12:25
Foto: Stanislav Moškov
Viimastel aastatel esile kerkinud väljakutsed on näidanud, et NATO ja Euroopa Liit peavad koostööd tihendama, ütles eile Varssavi tippkohtumiste raames toimunud NATO välisministrite õhtusöögil osalenud välisminister Marina Kaljurand.

Välisministrid arutasid õhtusöögil koos Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Frederica Mogherini ning viie lähima alliansi partneriga ühiseid julgeolekualaseid väljakutseid.

Samuti tervitas ta NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi ning Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski ühisdeklaratsiooni, mis kutsus organisatsioone üles tõhustama tööd hübriidohtudega võitlemisel, parandama strateegilise kommunikatsiooni võimeid ning läbi viima koordineeritud õppuseid.

"Ühisdeklaratsioon on oluline teetähis NATO ja ELi koostöö tõhustamisel. Soovime koostööd kindlasti muuta veel palju praktilisemaks – üks hea näide on hiljutine NATO ja ELi vaheline lepe küberjulgeoleku info vahetuseks,“ lisas minister.

Välisministrite õhtusöögile olid lisaks NATO liitlastele ning ELi kõrgele esindajale kutsutud Rootsi, Soome, Gruusia, Jordaania ja Austraalia välisministrid. Viis riiki on alates 2014. aasta Walesi tippkohtumisest ametlikult NATO lähimad partnerid, kellega koostöö on toetanud NATO tegevusi.

12 KOMMENTAARI

t
tiblunn 11. juuli 2016, 00:15
Marina Kaljurand võiks peale 2015 aasta oktoobrit oma suu eesti rahva ja riigi koha pealt lõplikult ja igaveseks kinni hoida! Oleks kõigile rahulikum..
a
alf 10. juuli 2016, 11:27
Parandame , arendame, tõhustame jne. on nõukaaesed loosungid, mis ei sobi eesti välisministril pidevalt mainida. Ilmselt on see ka hariduse ja harituse puudujääk.
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee