Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Geidi Raud 9. juuli 2016 09:42
Sel õppeaastal lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) läbi aegade suurim hulk välistudengeid: 281 üliõpilast 45 riigist. Veel 2014. aastal oli välistudengitest lõpetajaid 83.

Traditsiooniliselt oli palju lõpetajaid Soomest ja Türgist, aga ka Gruusiast, Nigeeriast ja Ukrainast. Eksootilisematest riikidest said lõpudiplomi tänavu kätte Bangladeshi, Bhutani, Kolumbia, Palestiina ja Jaapani päritolu tudengid.

Välistudengite hulgas on väga populaarsed tehnilised erialad. Erandiks on Soomest pärit üliõpilased, kes eelistavad Tehnikaülikoolis õppida just sotsiaalteaduste, ärinduse ja õiguse valdkonnas.   

"Õppisin palju uut, uusi oskusi, mis loodetavasti aitavad mul kodus USAs muutusi ellu viia. Eestis e-riigi tehnoloogiate ja teenuste erialal õppimine ei õpeta vaid teoorias seda, kuidas e-teenuseid disainida, vaid võimaldab ka elada e-ühiskonnas," ütles magistriõppe cum laude lõpetanud ameeriklanna Crystal LaGrone.

Kokku lõpetas sel õppeaastal TTÜ 2311 tudengit, mis on kõigi aegade suurim lõpetajate arv. Magistriõppe lõpetas tänavu 1015 tudengit, bakalaureusediplomi said 988 ja rakenduskõrghariduse diplomi 248 lõpetajat. Doktorikraadiga lõpetas 60 teadlast. 

Suurim on lõpetajate hulk Eesti riigile olulises tehnika, tootmise ja ehituse valdkonnas.