Elis Kusma, toimetaja 8. juuli 2016 17:49
Ettevõtlusminister Liisa Oviir näib olevat praeguse valitsuse mobiilseim minister – vaid mõne kuuga on ta jõudnud USAsse, Colombiasse, Hiinasse, Jaapanisse ja Kenyasse. Euroopalegi sai tiir peale. Reisieelarvele, mis on lõhki kärisenud, saab minister alati juurde. 50 000 eurot aasta teiseks pooleks. Valitsus omasid ei nahuta – keegi ei tea ju (ja peaminister nuhkimisega ei tegele), mis tulu võib tõusta Nairobis peetud napilt neljaminutilisest kõnest. Äkki tahavad keenialased just meilt odavat piima osta.

Riik kolib maale ja tagasi

Eesti Rahva Restoran

Eesti Rahva Muuseumi kontseptsioon ei piirdu vaid Eesti rahva loo jutustamise ja edasikandmisega. Muuseum kavatseb seda rahvast ka Tartu parimas tipprestoranis võõrustada. Kui hästi see neil korda läheb, võib aimata muuseumi restorani kuni pool miljonit eurot maksva köögi sisustamiseks korraldatud kokkumängumaiguga riigihankest. Tooraineks mõeldud kuue miljoniga kolme aasta jooksul läheb ehk paremini?

Jõks, Allar Jõks

Presidendiks pürgiva Allar Jõksi luukeresid otsitakse küll kapist, küll õigusdokumentidest. Uurimistöö nimetud-näotud tegijad jagavad avalikkusega heldelt oma raske töö tulemust – kaitsepolitseid kohtuvaidluses kaitsnud advokaat Jõks olevat kapo agent, ja see, et ta teises protsessis vaidles kliendi esindajana kohtus riigi vastu, tegevat ta suisa topeltagendiks. Võib olla kindel, et õiguskantslerina erakondade ja advokaadina konkurentide kandadele astunud Jõksi tõehetk saab ka järje. Jõudu tööle, Eesti väärib (läbi)valgustatud presiden(dikandidaa)ti.

Jah, härra president!

Mitmed kohalikud sotsiaalmeediaaktivistid teavad rääkida – kui president Toomas Hendrik Ilvese kohta midagi vähe krõbedamat öelda, järgneb sellele Twitteri-blokk: presidendi edasised säutsud jäävad nägemata. Reformierakonna poliitik Kalle Palling teab aga sedagi, mis juhtub, kui juhtud midagi ütlema Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kohta. Euroopa koridorides sahistatakse nimelt, et kõrgepalgaliseks Brüsseli saadikuks Eestis sobib vaid see, kes usub ja arvab ning teab ja kirjutab, et Juncker on hea ja ilus. Alati.