Eesti uudised

Täispallid fenomenaalsele Joalale 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 8. juuli 2016 12:21
Jaak Joala, „Suveöö”Foto: JJ Music
„Te hoiate käes helikandjat, mille ilmumisse muusikasõbrad olid usu juba kaotanud, sest Jaak Joala oli oma eluajal kaljukindlalt vastu oma laulude väljaandmisele”, selgitas innukalt muusikaajakirjanik Olavi Pihlamägi, miks laserplaat „Suveöö” Jaak Joala lauludega alles nüüd lõpuks ilmus.  

Ühtlasi andis ta teada, et album ei jää sugugi ainsaks, vaid tuleb teisigi, igaühel neist oma sisuline ja ajaline telg.

Samal teemal

Sarja esimese albumi pealkirjaks valiti sümboolselt „Suveöö”, kuna see oli Jaagu üks edukamaid laule võistluskontsertidelt.

Stiilselt kujundatud ümbrisega albumilt leiab ühtekokku 21 laulu. Heliplaadil on peamiselt lood Jaak Joala muusikalise rännaku algusest, suurem osa on salvestatud monoheliga. Ajastu hõng on seega ehtsana säilinud – nii nagu enamik neid laule telemaja I stuudios tollal öötundidel sisse said lauldud-mängitud.

Albumi tuntumad, võiks öelda rahvalikumad, palad on nimilugu ise ja „Naerata”. Kuid vanema kuulaja panevad rohkem nostalgitsema ja rõõmu tundma veel „Suvi”, „Sa oled ainus mu aare” ja „Na-na-naa, head teed”. Pluss muidugi eriti õnnestunud eestindused biitlitest ja Procol Harumist, vastavalt „Lady Madonna” ja fantastiline „Viltkübar”.

Kuigi sugugi mitte kõik „Suveöös” kajavad lood pole atraktiivsed ja puhast kullakarva, võib tervikule tingimisi ikkagi täispallid anda. Joala on igal juhul fenomenaalne laulja, talent.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee