Eesti uudised

Võrdõigusvolinik: diskrimineerivaid töökuulutusi on üha rohkem (16)

LISA KOMMENTAAR

Külamees. 10. juuli 2016 19:49
Kõige diskrimineerivam on see, et minule pakutakse oskust ja pikka väljaõpet nõudva töö eest kümme korda väiksemat tasu, kui maksab riik indiviididele, kes Toompea saalis nina nokivad ja ennast sügavad, ning pealetükkiva unega võitlevad.
VILLU 9. juuli 2016 08:18
igale töövõimelisele oma võimete järgi töö tegemise võime. oled mees ja suudad õmmelda rohkem kui naine. tulebki töölise otsingul kuidagi diskreetselt mainida mida tööötegemine vajab seda,et eelistatud on meestsoost või vastupidi.
Lollus 8. juuli 2016 19:15
Kandideerimine on ka kallis paljudele inimestele, pead enne helistama mobiiliga, kohale sõitma ehk aega raiskama, kui niikuinii võtab tööandja tööle selle, keda tahab.
Qwert 8. juuli 2016 11:40
Ma saan Pakostast täitsa aru, et ei ole ilus panna töökuulutusse teatuid vanuselisi, soolisi, usulisi ja muid piiranguid. Kuid iga firma, mis palkab endale mingi ameti peale kedagi võib kõik need piirangud jätta avaldamata, mis aga ei keela neid firmasiseseks kasutamiseks inimese palkamisel. Usun, et transatööliseks leidub ka vahvaid ja priskeid Eesti neide/naisi, kuid juba nõukogudeaegne tööohutus keelas naistel raskemaid kui 10-kiloseid raskusi tõsta. Nali? Mittes sugugi, vaid tõsi.
loodusseadused 8. juuli 2016 10:54
(retooriline küsimus:)
huvitav mis juhtub tööka töömesilasega, kes satub teise tarusse?
teadlikud valikud 8. juuli 2016 10:58
arvestades eelneva vastust, kas pr Pakostale jätkuvalt maisteb mesi ja on ta nõus seda sööma ja oma järglastelegi pakkuma?
loodus ongi üks suur diskrimineerimine ja teiste ärasöömine 8. juuli 2016 13:25
Äkki selist töömesilast ei diskrimineerita, vaid selline töömesilane lihtsalt tapetakse kollektiivi poolt ära - sõltumata sellest kui usin ja oskuslik ning kvalifitseeritud õietolmu korjaja ta eelnevalt oli?
kvalifitseeritud 8. juuli 2016 10:02
töötaja . Kuulutustes olevad sõnad : palk kokkuleppel , konkurentsivõimeline palk , palk on mehe vääriline . Keda need tööandjad , ettevõtjad , aferistid lollitavad ? Kui tahate tööinimesi siis tööinimesi huvitab esmajärjekorras palga suurus ja töötingimused ja alles siis muud asjad nagu sõbralik töökollektiiv , värske õhk ja muud lollused . Inimesed peavad maksma kommunaalarved , laste riided , oma riided , kulutused koolile , toit , transport , kulutused vabale ajale . Selle asemel , et investeerida tehnoloogiasse ja töö organiseeriamisse püütakse võimalikult odava ja kvalifitseeritud tööjõuga hakkama saada , samas unustatakse ära niisugune lihtne asi , et hinnad poodides on praktiliselt samaks tõstetud lääneriikidega aga palgad ei jõua kuidagi järgi nendele hindadele . Mujal maailmas on ametiühingud kes kaitsevad tööinimeste õigust inimväärsele elule , inimesed streigivad selle nimel . Palju õnne teile ärimehed , ettevõtjad ja aferistid .
lugeja 8. juuli 2016 09:33
Kas töökuulutused, kus pole märgitud ei tunnitasu , kuutasu, mõnikord isegi töökoha asukohta ja firma nimetust, on tõsiseltvõetavad, miks nad varjavad olulist, mis töötajale huvi pakub? Palk, asukoht, firma nimi.
8. juuli 2016 13:22
Kui sa teaks ülelaskjate firma nime sa ju ei kandideeriks!
Soe õhk 8. juuli 2016 09:29
Loll jutt, oma firmasse võtan tööle keda tahan ja mingi mõttetu ametnikukene ei ütle mulle kuidas ma pean käituma. Ärgu unustagu kes talle palka maksvad.

Näiteks 8. juuli 2016 09:22
üks pakostalik eeskujulik kuulutus: Tütarlaps otsib abikaasat. Sugu ja vanus pole oluline.
Või selline: Eiki Nestor ja Toomas Ilves otsivad demokraatia kehtestamiseks uut rahvast. Usk ja emakeel pole oluline.
Häma seadustamine 8. juuli 2016 09:19
Kena oleks, kui kuulutusest saaks ikka tegelikult ka teada, keda tööle tahetakse. On äärmine silmakirjalikkus panna kirja, et oodatud on kõik pakkumised, kui tööandja kindlalt tahab noort töötajat või vastupidi. Keda me siis lollitame, olles meele järgi nn võrdõiguslastele. Pealegi, miks arvatakse, et tööle tahetakse ainult noori, mina olen enamasti panustanud kogemustega spetsialistidele ja ka ise olen tööd saanud tänu oma elu ja töökogemustele.
mida polegi võimalik vältida aga teine oli ju naune 8. juuli 2016 09:10
kust tulevad sellised liiklusteated, et naine i keeras ette... Tuleb välja et vasakpööret enam sooritada ei saa, naised vähemasti mitte, sest kui tagant sajaga kohalelendanud motorrattur selga sõidab, on naine ikka justkui süüdi. Peaks neid asju, kus naised süüdlaseks lavastatakse juba eu kohtus arutama Tallinnas on foorita ristmikel liiklemine pea võimatu , sest liikluseeskirju defineerib kahjukäsitleja meeste kasuks isegi siis, kui mees (antud juhul kihutav mootorrattur ) lollile ja pimedale nähtavalt süüdi on.
tere 8. juuli 2016 09:10
tere, kuulutuste lugemine on siiski rohkem enese näitamine kui tegevus. Pakosta kantselei võiks pigem algatada seaduse muudatuse, mis kohustaks riigi- ja avalik õiguslikke asutusi äraütlemistes ka põhjust välja tooma. Las need anonüümsed "konkursikomisjonid" siis põhjendavad oma valikuid, sest reeglina ei ole tegu kõige võimekama ja parema kvalifikatsiooniga kandidaadiga. Ja üldse, miks peaks otsustajad anonüümsed olema? Et saaks 18-20 aastaseid nõunikke palgata?
keelemees 8. juuli 2016 13:35
...kõige parema kvalifikatsiooniga kandidaat... Tõesti. Alati ei valita konkursil
välja kõige võimekam, vaid kõige mannetum. Justkui paroodiaks. On see
onupojapoliitika? Toon näite vaid ühest valdkonnast.
Kõik me kuulame raadiost uudiseid. Kuid kas olete märganud, millise intonatsiooni ja hääldusega mõned kommertskanalite diktorid seda teevad? Langetades hääletooni iga lause lõpus, hääldades automargiks "matsda" jne. Mina nimetan seda kadri-bussovi-defektiks (teatavasti esindas tollenimeline sossetaja Eestit muusikakanalis MTV, tõsi küll, üsna lühikest aega, kuid mällu jäi siiski).