Maailm

Täiendatud kell 13.32

USA meeleavaldusel tulistati viis politseinikku surnuks (41)

Toimetas Piret Pappel, 8. juuli 2016 07:22
Dallas jätkub jaht kurjategijatele, kes tulistasid meeleavalduse ajal politseinikkeFoto: Ron Jenkins
USAs Dallases tulistasid kurjategijad surnuks viis politseinikku ja haavasid seitset, viga on saanud kaks eraisikut. Kinni on võetud kolm kahtlusalust. Neljas kahtlusalune hukkus tulevahetuses politseiga. Politsei ei leidnud kesklinnast pomme, mille mees olevat väidetavalt sinna pannud.

Dallases marssisid protestijad kohaliku aja järgi õhtul kell 20.45 läbi linna ja politsei turvas meeleavaldust, kui algas tulistamine, teatas BBC. Dallase politseiülema David Browni sõnul olid tulistajateks täpsuslaskurid, kes olid roninud mingi hoone katusele. Alguses teatati kolme politseiniku hukkumisest. Hiljem avaldas politsei Twitteris, et veel kaks raskelt haavata saanud ohvitseri on haiglas surnud.

Koos lastega protestimarsil osalenud ja neid oma kehaga kuulide eest kaitsnud Shetamia Taylor sai kuuli jalga, kuid tema vigastused pole eluohtlikud.

Dallase politsei avaldas Twitteris ühe väiteva kahtlusaluse foto. See relvaga mees - Mark Hughes andis end ise üles ja vabastati pärast ülekuulamist, kuna ta polnud tulistamisega seotud. Relva kandmine on Texases lubatud.

Kaks politseiga tulevahetuses olnud kurjategijat võeti kinni. Kolmas hukkus, kinnitas Dallase linnapea.

Väidetavalt ähvardas ta läbirääkijaid linna paigutatud pommidega, kuid politsei pole linnast lõhkekehasid leidnud. Politseiülem Browni kinnitusel uuritakse praegu versiooni, mille järgi korraldasid rünnaku neli inimest, kuid rünnaku motiivid pole selged, sest vahistatud pole nõus politseiga koostööd tegema.

Meeleavaldajate väitel on suur osa USA politsei poolt surnuks tulistatutest mustanahalised mehed ning politsei peaks relva kasutamisel olema ettevaatlikum.

Dallas jätkub jaht kurjategijatele, kes tulistasid meeleavalduse ajal politseinikke Foto: Ron Jenkins
Dallas jätkub jaht kurjategijatele, kes tulistasid meeleavalduse ajal politseinikke Foto: Ron Jenkins

Samal teemal

24.10.2016
USAs läks tänupühal tulistamiseks
09.09.2016
FOTOD | USAs tappis agressiivne mees kaks politseinikku
11.06.2016
USA politsei kinnitusel plaanis Dallase tulistaja suuremat rünnakut
09.06.2016
Tapetud Dallase politseiniku isa: "Mu poeg oli sünnist saati kangelane, ta oli minu väike kangelane. Nüüd on ta aga suur kangelane."