Eesti uudised

GALERII | Kersnad korraldavad heategeva kirbuka (8)

Toimetas Piret Pappel, 7. juuli 2016 21:54
Stig Rästa - tennised, millega ta käis presidendi vastuvõtul. Komplekti kuulub ka autogrammiga raamat.Foto: Vahur Kersna
Laupäeval korraldavad Vahur ja Liina Kersna Võru pärimustantsufestivali käsitöölaadal heategevusliku kirbuturu.

Lisaks Kersnate perele tulevad oma asju müüma Liina kolleegid riigikogust: siinsete kirbuturgude kuninganna Maire Aunaste ning Mõnistest pärit Monika Haukanõmm.

Jõulise panuse heategevusse lisasid ka perekond Ansip, Võru endine linnapea Ivi Eenmaa, välisminister Marina Kaljurand ning siseminister Hanno Pevkur.

Marina Kaljurand - nukk, mis kingiti talle suursaadikuks olemise ajal Venemaal.Foto: Vahur Kersna

Samal teemal

Võru linnapea Anti Allas  toetab ettevõtmist pannkookide küpsetamisega.
“Kuigi riigikogu on juba oma olemuselt konfliktne töökoht, olen aasta jooksul sotsiaalkomisjonis siiski kogenud, et erinevate poliitiliste vaadetega mõistlikud inimesed suudavad ja tahavad teha koostööd,” tõdes Liina Kersna ürituse mõtet kommenteerides.

Lisaks esimese suurusjärgu poliitikatähtedele annetasid heategevuseks asju ka ka raadiohääl Alari Kivisaar, muusik Stig Rästa, Antslast pärit tippmoekunstnik Kristina Viirpalu, ärimees Even Tudeberg ning ajakirjanik Margit Kilumets. Maire Joala annetas päris mitu Jaak Joalaga seotud eset.

“Oleme lähtunud põhimõttest, et müüki tulevad väga korralikud ja kvaliteetsed asjad. Mõnesid neist võiks käsitleda ka mälestusesemete, lausa museaalidena” ütles Liina Kersna. “Kust mujalt võiks kas Margit Kilumetsa või Alari Kivisaare fänn hankida mõne oma iidoli aurast läbiimbunud eseme?”

“See teeb hinna küsimise mõnel juhul väga raskeks, “ tunnistas Vahur. “Kuidas määratleda näiteks autogrammiga tenniste hinda, millega Stig Rästa käis presidendi vastuvõtul? On selge, et selliseid asju ei tasu osta kartulimaale kõplama minekuks. Oleme ka rõhutanud, et sel kirbuturul ei ole küsimus mitte pelgas eseme tarbeväärtuses, vaid selles, kui palju keegi on valmis heategevuseks ohverdama.”

Stig Rästa - tennised, millega ta käis presidendi vastuvõtul. Komplekti kuulub ka autogrammiga raamat.Foto: Vahur Kersna

Veel erilisemaks teeb Võru kirbuka ostja võimalus valida, kuhu tema raha läheb. Müügiletil on viis karpi toetatavate asutuste nimedega. Nendeks on Järve kooli erivajadustega väikelastele mõeldud hoid, Võrumaa Naiste Tugikeskus, Võru pensionäride ühendus, Võru koerte varjupaik ning fond “Igale lapsele oma pill”.

Kui ostjal on erisoove, siis püütakse arvestada ka nendega. “Meie jaoks on oluline inimese valikuvabadus,” ütles Vahur Kersna. “Et igaüks saaks annetada just sinna, kuhu süda näitab.”


Müüki tulevatest asjadest saab juba eelnevalt ülevaate või saab neid isegi ette ära osta Facebookis loodud ürituse “Võru heategevuslik kirbukas” juurest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee