(Lugeja foto)

"Kui ma ostan 20 eurot maksva pileti, lisandub sellele veel mingi agenditasu ja müügipunkti teenustasu, mis on kokku üle kahe euro. Ja kui ma ostan veel näiteks mitu piletit, tuleb see summa veelgi suurem," on lugeja nördinud ning segaduses, sest pileti esialgne hind ei olegi tegelikult võrdne lõppmaksumusega.

Lisaks pöörab ta tähelepanu sellele, et ilma teenustasuta ei ole enam võimalik piletit osta, sest teenustasu lisandub ka internetist pileti ostmisel. Nii kujunebki pileti tegelik maksumus mitme euro võrra suuremaks esialgsest pileti hinnast.

Piletilevi juhataja selgitab, et juhul, kui mingil üritusel on pileti hinnale lisatud piletimüüja agenditasu, siis on korraldaja vastavalt soovinud. Vahenduskulude katmiseks kasutatakse eri viise: 
- piletivahenduskulud pileti hinna sees
- piletivahenduskulud pileti hinna peal
- on veel ka mudeleid, kus osa vahendustasust on pileti hinna sees ja teine osa pileti hinna peal

Millist mudelit millise ürituse piletite müümise puhul Piletilevi kasutab, sõltub ürituse korraldaja soovist ja Piletilevi tehnilistest võimalustest.

Agenditasu lisamine pileti hinnale on levinud hinnastusmetoodika ka Soomes.

Jaga artiklit

8 kommentaari

S
sõbralik  /   01:22, 9. juuli 2016
Lennunduses on see teema ära klaaritud: tarbija peab nägema KOHE lõpphinda! Jagage hiljem "arve" peal seda hinda nii mitmeks osaks kui vaja. Milleks on vaja tekitada inimestes segadust?
N
nafta hind on rekord madalal,kuid  /   22:33, 8. juuli 2016
kütuseisasid pole keegi ära muutnud,mis siis kui nafta taas 150 taala?Õhumüüjad.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis