Laevakaitsjad Indias Foto: Alar Truu
Toimetas Andra Nõlvak 7. juuli 2016 10:59
Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks Eesti Vabariigi ja India Vabariigi kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkuleppe, mis võimaldab kohtulikult karistatud isikutel karistust kanda kodumaal.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul saab kokkulepet rakendada vaid siis, kui üleandmisega on nõustunud karistatud isik, üleandev riik ja vastuvõttev riik. "Samuti peab karistatud isiku suhtes olema jõustunud kohtuotsus," ütles Kaljurand.

Kokkuleppe kohaselt peavad kinnipeetavad pärast üleandmist jätkama karistuse kandmist kodumaal, küll aga on Eestil õigus anda armu, amnestiat või kergendada karistust kooskõlas meie põhiseadusega.

Välisminister avaldas lootust, et ka India lõpetab võimalikult kiiresti riigisisese menetluse kokkuleppe heakskiitmiseks ning seejärel saab selle esimesel võimalusel allkirjastada.  

Kaljurand tõstatas kokkuleppe küsimuse ka tänahommikuses telefonivestluses India välisministri  Sushma Swaraj'iga, kes lubas aidata igati kaasa sellele, et et kokkuleppe saaks võimalikult kiiresti allkirjastada ja jõustada.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Kurjategijad ikka 7. juuli 2016 19:45
eestisse tagasi, saavad eestlaste kulule elama. Refidel on mingi eriline külgetõmme kurjategijate ja kuritegude kaitsmisele. Kas seal erakonnas mõni õige inimene ka leidub?
kas rõõmustada? 7. juuli 2016 13:06
Mina saaks asjast niipidi aru, et Kaljurand valistab ette pinnast selleks, et India kohus, mis ka nüüd on Juba kaks korda istungit edasi nihutanud kohus saaks ikka meite mehed ilma mingite südametunnistuse piinateta vangi panna. Õigeks neid ju mõista ei saa, kes selle suppi helpima hakkab aga paneme vangi ja saadame Eestisse. Probleem lahendatud.
lol 7. juuli 2016 13:23
Vahet pole kuidas meie mehed vabaks saavad.Vahetavad välja ja siis annavad amnestiat.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS