Eesti uudised

Valitsus kiitis heaks Eesti ja India kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkuleppe (3)

Toimetas Andra Nõlvak, 7. juuli 2016, 10:59
Laevakaitsjad Indias Foto: Alar Truu
Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks Eesti Vabariigi ja India Vabariigi kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkuleppe, mis võimaldab kohtulikult karistatud isikutel karistust kanda kodumaal.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul saab kokkulepet rakendada vaid siis, kui üleandmisega on nõustunud karistatud isik, üleandev riik ja vastuvõttev riik. "Samuti peab karistatud isiku suhtes olema jõustunud kohtuotsus," ütles Kaljurand.

Kokkuleppe kohaselt peavad kinnipeetavad pärast üleandmist jätkama karistuse kandmist kodumaal, küll aga on Eestil õigus anda armu, amnestiat või kergendada karistust kooskõlas meie põhiseadusega.

Välisminister avaldas lootust, et ka India lõpetab võimalikult kiiresti riigisisese menetluse kokkuleppe heakskiitmiseks ning seejärel saab selle esimesel võimalusel allkirjastada.  

Kaljurand tõstatas kokkuleppe küsimuse ka tänahommikuses telefonivestluses India välisministri  Sushma Swaraj'iga, kes lubas aidata igati kaasa sellele, et et kokkuleppe saaks võimalikult kiiresti allkirjastada ja jõustada.

Samal teemal

10. juuni 2016, 06:00
Laevakaitsja kiri India vanglast: loodame väga, et saame siit varsti välja!
2. juuni 2016, 06:00
Laevakaitsjate kohus toppas taas: menetlemine lükkus juuni keskpaika
28. aprill 2016, 06:00
Laevakaitsjad vanglas: mehed istuvad kuumas ja ülerahvastatud puuris
23. aprill 2016, 06:00
Laevakaitsja: meie võimalused range režiimiga vanglas on piiratud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee