Eesti uudised

Teadusmalevlased töötavad ESTCube-2 satelliidi kallal 

Toimetas Geidi Raud, 6. juuli 2016, 23:44
Foto: Aldo Luud
Tartu observatooriumis alustanud teadusmalev pakub gümnaasiumiõpilastele kosmosealast praktikat – enam kui kuu aja jooksul töötavad teadushuvilised kooliõpilased ESTCube-2 satelliidi arendamise kallal.

Õpilaste esimene iseseisev tutvumisharjutus läks esialgu konarlikult, kuid nutikad malevlased ei lasknud end heidutada, vaid võtsid appi kaaslaste kingapaelad ja panid masina siiski tööle, vahendab ERR-i Novaator "Aktuaalset kaamerat". 

Järgneva kuu jooksul ootab gümnaasiumiõpilasi ees aga tõsisem töö mõne ESTCube'i satelliidi alamsüsteemiga või observatooriumi teadusalaga.

Malevas on populaarteadusliku võistlussaate "Rakett 69" osalisi, õpilasi loodusteaduste kallakuga koolidest, aga ka teadmishimulisi õpilasi, kes loodusteadusi koolis süvendatult ei õpi.

Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia osakonna juhataja Andris Slavinski selgitas, et iga õpilane saab endale kindla ülesande, millega tudengite ja teadlaste juhendamisel töötada – kaks õpilast hakkavad näiteks töötama ESTCube-2 asendi määramise ja kontrollimise meeskonnas ning kaks õpilast arendavad tarkvara Helmholtzi puurile.

Samal teemal

2. märts 2016, 19:02
PILTUUDIS | Mäletad EstCube´i? Vaata, milline on soomlaste tudengisatelliit
1. oktoober 2015, 17:07
Film, mis räägib ESTCube-1 loo
18. veebruar 2015, 07:00
ESTCube-1 läks pensionile, elagu ESTCube-2!
17. veebruar 2015, 18:07
GALERII: Tõraveres pandi ESTCube-1 projektile pidulikult punkt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee