Eesti uudised

Kaarli kirikus jäeti hukkunud piirivalvuritega hüvasti (4)

Mattias Tammet, 7. juuli 2016 04:00
Foto: Alar Truu
Eile saadeti Tallinnas Kaarli kirikus viimsele teekonnale 28. juunil teenistuskohustuste täitmisel hukkunud kaks piirivalvurit.

44aastast Renee Karki ja 53aastast Tarmo Kammerit tulid ära saatma sajad kolleegid politsei- ja piirivalveametist eesotsas peadirektor Elmar Vaheriga, samuti kõrgemad riigijuhid: president Toomas Hendrik Ilves, peaminister Taavi Rõivas, riigikogu esimees Eiki Nestor, kaitseväe juht Riho Terras ja teised. Karki ­jäävad teiste hulgas leinama lapsed, Kammerit ka lapselapsed. Mõlemal mehel oli teenistusstaaži üle 20 aasta. Talituse lõpul lendas üle ka õhuväe õppereaktiivlennuk. ­Renee Karki sark sängitati Haapsalu Metsakalmistule. Tarmo Kammeri urn maetakse augustis.

Tarmo Kammer ja Renee Kark hukkusid 28. juuni õhtul mandri ja Vormsi vahel Voosi kurgus. Õnnetuse ajal oli merel ilm rahulik ja nähtavus hea.

Samal teemal

Mehed olid merel mootorpaadiga, mis sõitis hukkunute juures ringiratast kuni kütuse lõppemiseni. Endale abi mehed kutsuda ei jõudnud.

"15 aastat tagasi jaanuaris 2001 ütlesin diplomaatidele, et hea riigiteenistuja olla pole naljaasi. See eeldab teatud tüüpi inimest," ütles president Ilves oma kõnes. "Ta peab olema andekas ja andunud, ta peab olema inimene, kes mujal teeniks rohkem raha, aga kes siiski eelistab riiki teenida. Miks? Sest see on põnevam, loovam ja õilsam."

"Nad ei olnud pelgalt teenistuskaaslased, vaid päriselt sõbrad," ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher oma mälestuskõnes. "Kinnitan, et teeme kõik, et saaks selgeks, kuidas see juhtuks. Need vastused võlgneme me meestele endile, võlgneme kolleegidele, võlgneme eesti rahvale."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee