Eesti uudised

Linnaametnikud räägivad, kuidas Savisaar Reiljaniga "äriasju" ajas ning miks linnaürituseks vaid Kofkini hotell kõlbas (43)

Karoliina Vasli, 7. juuli 2016 04:00
PUHAS KUI PRILLIKIVI: «Mitte ükski Tallinna linnavalitsuse või tema asutuse ametnik ei väida, et ma oleksin ametnikelt palunud või nõudnud kahtlustuses nimetatud haldusmenetlustes mingi otsuse vastuvõtmist ühe või teise ärimehe soodustamiseks,» väidab Savisaar. Tunnistustesse süvenedes võib aga jääda teine mulje. Foto: Teet Malsroos

Edgar Savisaar palvel avaldas Kesknädal tema kohtuasjaga seotud paarikümne tunnistaja ütlused. Ilmselt tahtis ta prokuratuurile koha kätte näidata, aga tunnistajate ütlustest kumab, et mõni süüdistus võib ka tõele vastata.

"Tunnistajate antud ütlustest nähtub, et ei ole head põhjust minu ametist kõrvaldamiseks. Tegelikult pole üldse põhjust, sest ei ole ühtegi tunnistajat, keda kaitsta, kuna mul pole põhjust nende mõjutamiseks," selgitab Savisaar Kesknädalas. Muu hulgas on lisatud Taavi Aasa, Kalle Klandorfi, Eha Võrgu ja Moonika Batrakova ülekuulamise materjalid. Savisaarele üdini lojaalne Batrakova istus kapo ametniku juures kõigest kümme minutit ja keeldus igasugu ütlustest. Talt küsiti Kultuurikatlaga seotud hankemenetluse kohta.

Abilinnapea Eha Võrk istus aga nn kuumal toolil üle kolme ja poole tunni. Savisaare kriminaalasjas puudutab üks episood seda, et ta rentis oma kauaaegsele toetajale, ärimees Alexander Kofkinile soodustingimustel Raekoja platsi ääres olevad kohvikuruumid. Kinnisvara on just Võrgu töövaldkond. Kui kapo ametnik uuris, kas Savisaar andis talle kahe aasta eest korralduse pikendada rendilepingut Kofkini firmaga, vastas Võrk väga kompavalt. "Kui ta võis selle anda, siis ilmselt linnavalitsuse kabineti koosolekul. Kuid ei meenu, et ma oleks selle kohta saanud eraldi töökorraldust."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2016
Krimiasjas süüdi jäänud Villu Reiljan pole ära võetud ordenit presidendile tagastanud
06.07.2016
Savisaar näitas prokuratuurile koha kätte ja lekitas ülekuulamismaterjalid meediasse
29.06.2016
Kohus jättis prokuratuuri kaebuse läbi vaatamata, kapo peab tagastama Savisaarele salvestusseadme kõvaketta
28.06.2016
Savisaare kriminaalasja üheksas kahtlustatav on tundmatu tartlane

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee