Eesti uudised

Linnaametnikud räägivad, kuidas Savisaar Reiljaniga "äriasju" ajas ning miks linnaürituseks vaid Kofkini hotell kõlbas (43)

LISA KOMMENTAAR

ain 8. juuli 2016 06:59
kuidas saab üks kommunist nii puupea olla? eestlased ei taha teda kuskile,ainult venemeelne rahvas pooldab teda-mingu ära moskvasse ja asi ants!ta on nagu puuk oma tahtmises kinni! tulgu ikka kahe jalaga maapeale-ärgu höljugu unistuste pilvades!
Sina, lammas, 8. juuli 2016 09:27
maksa punaoravatele maksu! Ära määgi siin. Sa pole nii vanagi, et teada, miks ja kelle ideena su kullakallis Eesti vabaks sai. Sõimad komparteist välja visatud Savisaart ikka veel kommunistiks. Ise ei teagi, et oravaparteis istub neid päriskommusid mitu. Sa tatt, kraaksud vaid kellegi õhutusel. Õpi ise ka maailma nägema.
mammi 7. juuli 2016 20:04
Tunnistajate ütlusi lugege www.kesknadal.ee
veame kihla 7. juuli 2016 21:36
Need on esialgsed ütlused ja kohtus räägivad nad juba midagi muud või salgavad osa öeldust. Mälu on selline imelik asi, et kui faktid ette näidatakse siis "ei mäleta" pole enam usutav. Vaevalt kõik nimetatud isikud soovivad sama laevaga põhja minna.
ää 7. juuli 2016 16:06
hakkab peale, kohe aktiveeritakse Vilja ja Sepik.
naer 7. juuli 2016 16:02
Alles see oli kui savisaar ja ta õukond kahjurõõmsalt irvitasid ja käsi plaksutasid peale seda koomik-seriaali „Savisaare protsess“, kus naeruvääristati nii kaitsepolitseinikke, kohtunikku, prokuröri kui ka ajakirjanikku. Kohtusaali toodi isegi timukad.
Varsti järgneb aga sellele seebiooperi seriaalile savisaare
TÕSIELUSERIAAL - KOHUS,
kus savisaar väänleb, vingerdab, köhib ja röhib, vehkleb ja venitab (saab jälle "südameinfarkti"vms), aga midagi ei aita
Toimub esimene kohtuprotsess - SÜÜDIMÕISTMINE KÕIGIS SÜÜDISTUSPUNKTIDES,
teine kohtuinstants - kinnitab esimest kohtuotsust - SÜÜDI KÕIGIS SÜÜDISTUSPUNKTIDES,
kolmas ja lõplik kohtuprotsess - SÜÜDI KÕIGIS SÜÜDISTUSPUNKTIDES!!!
Ja siis - KÄERAUAD JA VANGLA!
Jah, mõjuagent sm. savisaar -
KES VIIMASENA NAERAB, NAERAB PAREMINI!
Vello 7. juuli 2016 15:57
Hapukurgihooaeg, eimidagimuud.
Õige ajastus 7. juuli 2016 15:29
Pärast valitsuskoalitsiooni liikme sm. Ov.iri skandaali tuleb muidugi Savisaar letti tuua.
Tähelepanu kõrvale juhitud, uus süüdlane leitud.
miks ta nii teeb? 7. juuli 2016 17:35
Tegi seda muidugi Savisaar ise.
ruudi 7. juuli 2016 15:05
Tahaks kohe kangesti teada kes andis Kapole korralduse teha haarang ühe jalutu mehe koju Isegi Kingissepa operatsioonis osales vähem politseinikke kui Hundisilma haarangus Kas arvati et Edgaril on ratastooli põhja all Maxim et peab püstolid persele riputada Kogu see lugu oma farsilikkuses näitab kuidas võimumaffia kardab oma kestmise pärast Aga ükski valedel põhinev võim ei saa püsida lõputult isegi kui eksisteerib sotslitsidest au ja südametunnistuse maha müüv punt Savisaarele jõudu mustade jõududega võitlemisel

Imelik 7. juuli 2016 14:28
Õige hõlma ei hakka keegi. Kui süüdistused Savisaare vastu tõsised on, siis miks proku kolmveerand aastat selle menetlemisel kõike salastab, seanahka veab ja avalikustamise peale kiunuma pistab?
Õigusemõistmise paroodia on asjaolu, et Savisaar on ametist kõrvaldatud, kodune vara arestitud ja meedia poolt juba süüdigi mõistetud enne, kui ta üldse teada sai, milles teda süüdistatakse. Kogu selle menetluse käigus on koostatud ning kogutud mitu kohvritäit, mitusada (kilo)toimikut. Järelikult tahetakse Savisaart pikalt ja kaua nörritada ning lõpuks menetlustoimikute massiga laiaks vajutada. Pealegi on selle varjus taristuministril hea kilekottidega tegeleda.
ise tegid, ise vastutad 7. juuli 2016 13:53
Vinguge palju tahate, aga Tallinna maffiaboss istub varsti rootsi kardinate taga!
Ruunar 7. juuli 2016 13:35
Etkar on paha, paha, paha !
Taavid , siimud ja mardid on igas asendis IN mannid.
muidugi 7. juuli 2016 13:52
teised saavad altkäemaksu, Edgar ainult laenu :).
operatiivtöötaja 7. juuli 2016 13:29
Eks prokuratuuril on muidki tõendeid ja neid hakatakse võrdlema ütlustega.
Soperatiivtöötaja 8. juuli 2016 02:08
Sa võid mõne baari laua all olla operatiivtöötaja. Prokuratuur on oma töö etinud: toimukud anti ju Savisaare kaitsjatele üle tutvumiseks, juba päris mõni aeg tagasi. Nüüd tuleb ju jõuda süüdistuse esitamiseni, kui selleni jõutakse. Aga ju tehakse igat sorti "imesid", et see asi saaks kokku klopsitud. Ja siis tuleb kohus. Kohtus on ühel pool prokuratuuri poolt süüdistatav ja teisel pool psüüdistaja ehk prokuratuur. Prokuur ei võrdle ega saa võrrelda siin mingeid muid tunnistusi, kui neid mis kirjas selles suures "uurimistöös" ehk kohtu toimikutes. Jah, tunnistajad annavad kohtus taas oma ütlused, kuid vaevalt need inimesed saavad rääkida muud, kui seda mida nad juba uurimise käigus rääkisid. Suuri muutusi ei saa ju olla, muodu on nad valetanud ühel või teisel juhul.
8. juuli 2016 11:56
Ilmselt tuleb ka lindistuste kuulamine ja neid võrreldakse ütlustega. Ega Kesknädal kõike ära toonud.
Tõnu Anton 7. juuli 2016 10:36
Kas meedial on Savisaare isiku või Tallinna linna juhtimise suhtes ka mõni positiivne sõnum? Muudkui käib üks materdamine ja mustamine.
Tuletan meelde, et Savisaare suhtes ei ole ühtegi teda milleski süüdimõistvat ja jõustunud kohtuotsust. Sellega seoses on igasugune teda süüdimõistev käsitlemine ajakirjanduses põhiseadusvastane tegevus.
Kaldun arvama, et ka Savisaare linnapea volituste peatamine olukorras, kus talle ei olnud ametlikult veel süüdistustki esitatud, oli põhiseadusvastane. Põhiseadusvastane on ka olukord, kus uurimisorganitel ei ole pikema aja jooksul võimalik olnud süüdistusmaterjale kohtule esitada kohtulikuks menetlemiseks. Inimese, parteijuhi, Tallinna linnapea pidamine üle poole aasta olukorras, kus temalt on peatatud põhiseaduslik valijate mandaat ja teda pidevalt "praetakse" ajakirjanduses ja kõiksugustes meediaväljaannetes, on õigusvastane ja ei ole kohane õigusriigile.
Samal ajal vaatavad õiguskaitseorganid tuimalt mööda tõendatud materjalidest Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumite kohta ja Estonian Airis sadade miljonite haihtumise suhtes. Ka Autorollo kohtuasjas jäid tegelikud skeemitajad ja varade firmast tegelikud väljakantijad süüdistustest ja süüdimõismisest kõrvale.
Õiguskaitseorganite valikule õigusemõistmine riigis võimul olevate ja opositsioonis olevate poliitikute suhtes näitab, et poliitiline korruptsioon on tunginud ka õigusemõistmisse.
Siinkohal on paslik meelde tuletada, et kui organiseeritud kuritegevusse või selle varjamisse (kaitsmisse) on segatud riiklik õiguskaitse,, siis seda defineeritakse rahvusvaheliselt kui maffialaadset tegevust.
Eelpoolöelduga ei taha ma mingil moel õigustada Savisaart või kedagi teist, kuid meie põhiseaduse järgi ei tohi kedagi käsitada süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. Seda arvesse võttes on nii ajakirjanduse kui ka uurimisasutuste poolt ajakirjandusele pidevalt söödetav teave ja selle levitamine Savisaare isikut halvustav, inetu la erapoolik.
Kui on olemas vettpidavad tõendid, mõistke seadust rikkunud isik kohtus süüdi ja siis arvustage. Senine Savisaare materdamine on aga ületanud juba igasuguse mõistlikkuse piiri.
Oli aeg enne 1991. aastat. 7. juuli 2016 11:03
Rahvarinde aegu. Sel ajal oli palju elevust Eesti vabaduse kohta. Teravaid diskussioone eestlaste ja venelaste vahel. Olime kõik entusiasmi täis. Hakkas ju koitma vabadus. Tunne oli küll selline. Nüüd asjast: Ükskord tuli meie juurde kolleeg, eestlane. Ja lausus: "Ärge nii väga õhinasse minge oma vabadusega. Ajaloost ennegi nähtud, et iga riigikorra vahetuse aegu, püüab maffia võimu endale haarata". "Näguripäevi te veel näete oma uue vabadusega". Ei tundunud sel ajal tema jutt kohutav. Üldse näis tühja plärana. Nüüd, enam kui 25 a. hiljem, taipan, tema jutt vastas sõna sõnalt ajaloost loetule. Tasapisi ja vargsi, on Eestis võimu võtnud maffia. Kes päriselt niite tõmbab, mõelgu igaüks ise. Ministrid nad küll ei ole. Eht maffiooso istub tegelikult tagaridades, ise nähtamatu aga suure rahakotiga. Vanasti lasi maffia püssi. Nüüd ollakse palju peenemad, raffineeritumad. Nüüd tulistatakse otse rahakotist. Mis see siia puutub? Just nii paju ongi veel puudu, kui saaks ka Tallinna omale, oleks terve riik maffia valitseda. Aga vot, üks kuradi kõva pind on veel perses. Visa ja valus. See ongi Savisaar. Vana kombe kohaselt maha lüüa ei saa. Siis võtame ise, seadusi treides, ta teistmoodi maha. Ja lpuks: Hästi valitseb see maffia, kes oskab rahva omavahel tülli ajada. Segast rahvast on lihtne valitseda. Siiani on see neil hästi õnnestunud. Kurb, aga läheb veel kaua, kuniks rahvas taipab, et maffia vastu saab vaid rahvas ise, lüües seljad kokku. Ärge lootkegi, et nad iseennast karistama hakkavad.
7. juuli 2016 11:11
No aga miks te siis Siim Kallast pidevalt vargaks tembeldate, temal, erinevalt Savisaarest, isegi õigeksmõistev otsus olemas?Kas tema süüdistamine ei ole põhiseaduse vastane? Ja see "ajakirjandusele söödetav teave" on ju Savisaare enda poolt sinna söödetud, vähemalt praeguse juhtumi puhul.
7. juuli 2016 13:55
Siim Kallase suhtes õigeksmõistvat otsust pole.
Teda ei saadud süüdi mõista. Õigeks mõistnud pole teda keegi.
Eesti pooleks lõikamine uue raudtee afääriga - see ehk viib Kallase tulevikus kohtu ette.
Põhjendamatu rahade liigutamine.
7. juuli 2016 14:40
Aga pole ka süüdimõistvat otsust.
miks te valetate? 7. juuli 2016 11:30
See on räige vale:
""Samal ajal vaatavad õiguskaitseorganid tuimalt mööda tõendatud materjalidest Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumite kohta...""
Sest sadamajuhte pole samuti veel süüdi mõistetud aga nemad ei lekita midagi meediasse ega nõua ametikohti tagasi. Ei leki ka prokuratuur ja küll see asi ka lõpuks lahenduse leiab. Ja mis puutub tõendatud materjalidesse siis need on siiani saladus nii sadama kui ka Savisaare kaasuse osas.
Savisarest poleks meedias silpigi kui ta ise siia ei trügiks. Ise materdad ka keda iganes kuigi neist pole juttugi.
kõik, mida inimene teeb, teeb endale! 7. juuli 2016 12:58
Savisaare enda teaod materdavad teda.
Kui ta iga päev oma rasvast nägu pildile ajab, siis pole ime, et teda ta kriminaalsete tegude eest EI KIIDETA!
vaatleja 7. juuli 2016 10:18
Lp. ajakirjanik jättis protokolle lugedes mainimata, et miks siiski valiti Meriton, kuigi Savisaar ei sekkunud sellesse valikusse üldse. Komisjon käis ju neid kohti ise uurimas ja kuigi Viru oli kesklinnas, aga tänu odavamale pakkumisele ja parematele ruumidele ja spa kasutamise võimalusele, valiti siiski Meriton. Ajakirjanik oleks võinud siiski ausamalt kirjutada.
rääkige parem "AUSAST" 7. juuli 2016 10:06
reffide valitsusest! Miks Eesti on 5 viletsama riigi seas?
7. juuli 2016 10:20
sest unsipil ei jätku raha koeratoidulegi.
7. juuli 2016 11:12
mis 7. juuli 2016 10:01
on ausus,see on puhas sõnakõlks.kui palju auru kasutatakse savisaare hävitamiseks,kui palju inimesi on sellega kaasatud.kõik saavad palka,ja mitte viletsat.ma saaks aru,kui selle taga oleks miljardid eurod tuuri pandud,aga see on ju puhas kius.mis olnud või ei olnud,jätke see sinnapaika ja minge eluga edasi.minu arust on valitseval klikil ohjad käest lastud,kõik teevad mida tahavad,raisatakse riigi raha tühja tähja peale.jätke ometigi savisaar rahule,teil on ju palju suuremaid probleeme lahendada.

kriminaalne erakond 7. juuli 2016 09:58
Keskerakonna linnakassa vargad tegutsevad linna palgal mõnuga edasi. Kes suudab rohkem varastada?
7. juuli 2016 12:13
läks segamini - see riigi tasandil.
Pokker 7. juuli 2016 09:19
Meil käib ju pidevalt poliitiline pokker. Juhul kui refi vastu avastatakse midagi seaduse vastast, nagu nüüd Randpere ja Sooääre lugu, tuleb kiiresti välja käia kaart keski vastu, olgu see siis seoses Vene- maaga või mingi muu oletatav Savisaare afäär ja ongi jälle kõik asjad Eesti riigis omal kohal.
Mis sa hämad 7. juuli 2016 09:54
Savisaar ise käis oma arust trumbi välja. Ilma temata poleks seda artiklit olemas ja saaks rahulikult reformile keskenduda. Kas Savisaar teeb refile katet?
ns 7. juuli 2016 10:45
to Pokker
Nii ta vist on jah. Kas paned tähele, et Randpere ja Sooääre lugu on kadunud nii Delfist, kui ka Postimehest. Korra vilksatas- ja kadunud. Ei mingeid arvamusartikleid päevade kaupa meie "arvamusliidritelt" nagu tavaks Savisaare puhul.
Selgeltnägijate tuleproov 7. juuli 2016 08:51
Õhtuleht.ee, 6. aprill 2016
"Kaitsepolitsei edastas kriminaalasja materjalid läinud nädalal prokuratuuri," ütles Delfile juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, lisades, et viivad läbi viimaseid toiminguid ning peagi edastavad kriminaalasjas kogutud tõendid kaitsjatele tutvumiseks.
TTV 2015.09.30.
„Täna kõrvaldas Harju maakohus prokuratuuri taotluse põhjal Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist. Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääsi sõnul vaidlustab Savisaar kindlasti Harju maakohtu otsuse.“
Harju maakohus kõrvaldas Edgar Savisaare linnapea ametist enam kui kuus kuud enne kriminaalasja materjalide prokuratuuri jõudmist ?!
Delfi 23.0okt 2015
„Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata Harju maakohtu otsuse Edgar Savisaar kriminaaluurimise ajaks Tallinna linnapea ametist kõrvaldada. Ringkonnakohus märkis, et on samuti tutvunud riigiprokuröri poolt esitatud kriminaalasja materjalidega, millest nähtuv kinnitab maakohtu hinnanguid põhjendatud kuriteokahtlusele.“
Ringkonnakohus tegi otsuse viis ja pool kuud enne kriminaalasja materjalide prokuratuuri jõudmist? !
Delfi 1. Dets. 2015
„Riigikohus otsustas täna, et ei võta menetlusse määruskaebust Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldamise otsusele. Seega jääb Savisaar linnapea töölt kõrvale."
Riigikohus tegi otsuse enam kui 4 kuud enne kriminaalasja materjalide prokuratuuri jõudmist? !
TTV 2016.02.10 - Harju maakohus jättis Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldamise muutmata
Harju maakohus tegi otsuse ligi kaks kuud enne kriminaalasja materjalide prokuratuuri jõudmist?!
NB! Kas riigiprokurör valetas: "....Ringkonnakohus märkis, et on samuti TUTVUNUD!! RIIGIPROKURÖRI poolt esitatud kriminaalasja materjalidega...",Ei olnud neid materjale veel prokuratuuris!
nn 7. juuli 2016 08:44
Kurb,et keskid kuidagi ei saa aru,et ise nad sigadusi teinud ja ikka kirutakse kohut vöi valitsust.Kui te olete vahele jäänud,las kohus teeb rahulikult oma tööd ja oodake oma karistusi.Pole keegi karistusest pääsenud,kui leitakse pöhjus.Hilja on oma erakonda puhtaks pesta,kui iga päev tuleb jamasid juurde.
ussid 7. juuli 2016 08:38
No, küll need KE ussid väänlevad ja vingerdavad.
Savisaar,
vingerda nii palju kui tahad
seekord sa e trellidest ei pääse!
Vest 7. juuli 2016 08:26
No ei ole ju nii nagu pealkirjas. Igaüks õnneks saab selles ise veenduda kui tunnistusi loeb. Küll saab ka ÕL kord karistada. P..vestid!
7. juuli 2016 08:20
Savisaar, pea vastu - vasakäärmuslik populistide valitsus kohtleb nii kõiki reaalseid oponente.
08.20 7. juuli 2016 08:41
Vöta rohud oma valitsuse lolli jutuga vöi mine ja hari ennast,et harimatus välja ei paistaks.Tundub,et sul körvade vahe täiesti tyhi
vale ja vassimine käib 7. juuli 2016 07:55
miks ei võiks ükski inimene jääda AUSAKS EESTLASEKS? VÕI AUS EESTLANE EI TÖÖTAGI LINNAVALITSUSES?