Eesti uudised

Plastivaba juuli: kas moehullus või mõttekoht?

Maarit Stepanov, 7. juuli 2016 04:00

2 KOMMENTAARI

Ü
---/ 7. juuli 2016 09:42
Ühesõnaga mõistlik on osta poest prügikotte, sest need on tehtud ümbertöödeldud plastist, selle asemel, et poes kauba pakkimiseks kaasa saadud kilekotti kasutada prügikotina? Kust sellised geniaalsed keskkonnakaitseideed pärinevad? Samuti, kui ma viskan oma plastkoti prügikasti, siis kuidas ta peale seda ookeani satub?
Samas, kõige rohkem pakendeid tuleb igasugu kauba jms ümbert, mille suhtes ei saa tarbija suurt midagi ära teha. Tuleks mõjutada just suurtootjaid, et nad ei pakendakd igat juustuviilu eraldi kilesse jne. Miks Kalev näiteks ei müü kilepakis lahtisi komme? Mina ostaks igatahes ennem neid, mõtle kuipalju pakendit säästaks kui kõik need pisikesed kommipaberid olemata oleks. Võiks olla ju mõlemad variandid, et iga tarbija saaks teha valiku, aga nemasti on tootja poolt juba valik tehtud ja pakendatud niipalju kui võimalik ja nii tugevasse plasti kui vähegi saab!
t
Täpselt nii ongi./ 7. juuli 2016 10:42
Kõik, mis loodust rikub, mis on paha, veeretame tavainimese õlgadele. "Kliimasoojenemises" on ka süüdi tavainimene. Samas kuuleme suurtest maj.kasvudest. Suured ja võimsad pingutavad elu eest, et rohkem toota. Kuskil on piir. Lõpuks peab tulema looduse tasakaal. Aga ei, suured aina vehivad toota. Kuhu, kellele? Ei mujale kui vaid oma taskusse. Mina ostku omale jalgratas, et õhku ei saastaks, härra lendab iga päev küll Brüsseli vahet, küll Ameerikasse. Kas härra teab, mitu minu auto paagitäit tema ühe õhkutõusmisega õhku gaasitab? Sitta ta teab, tema ju juhib maj.tõusu, otse lennukist. Jah, kilekotti ma loodusesse ei viska. Aga muus osas olen nende käskude peale ammu sülitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee