Eesti uudised

Politseinike ründaja taotleb kautsjoni eest vabastamist (5)

Liis Vaksmann, 7. juuli 2016 04:00
Ööklubist välja visatud soomlane on nõus vahi alt pääsemiseks maksma 10 000 eurot kautsjoni. Foto: Tairo Lutter
Ööklubist välja visatud soomlane on nõus vahi alt pääsemiseks maksma 10 000 eurot kautsjoni.

11. juuni ööl läksid politseinikud Tallinnas Vana-Viru tänaval korrale kutsuma purjus klubikülastajat, kelle turvatöötajad olid klubist välja visanud. Politsei mõõtis 31aastasel Soomest pärit Samil ligi kolmepromillise joobe ja toimetas ta politseibussi, kuid mees hakkas ametnikele vastu.

Samal teemal

Samile lähedane inimene rääkis Õhtulehele, et kõik sai alguse sellest, et mees arvati klubis olevat narkojoobes. "Aga tegelikult ei olnud. Ta lihtsalt oli nii purjus ja siis kõik see algas: tulid turvamehed ja viisid ta kõrvaltuppa. Ta ise ei mäleta sellest õhtust midagi. Ta isegi ei saanud aru, et tegemist oli politseinikega, vaid ta arvas, et teda röövitakse," teab ta rääkida.

Sami advokaat ütles Õhtulehele, et esitas kautsjoni taotluse eelmise nädala lõpus Harju maakohtule, kuid veel pole teada, kas see vastu võetakse. "Ringkonnaprokurör ütles, et kui isiku poolt avaldatud taotlus on olemas, siis iseenesest ta toetaks seda, kuid selle otsustab kohus," ütles ta. Millal otsus tulla võiks, advokaat öelda ei oska. "Tava praktika järgi võib öelda, et see toimub suhteliselt kiiresti, aga praegu ei ole selle kohta infot tulnud."

Kas mees võiks kautsjoni alusel vabadusse pääsedes riigist lahkuda, on samuti lahtine. "Kui kautsjoni tingimustesse pannakse kirja, et ta peab olema oma elukohast kättesaadav, siis võib olla see ka Soome."

Mis puudutab politseiniku pikali löönud Ristot, siis tema advokaadi sõnul ei ole Risto praeguse seisuga kautsjoni vastu vabastamiseks taotlust esitanud.

Samal teemal

27.05.2016
Tallinnas möödusid pühad üsna vägivaldselt
16.05.2016
Politseinike ründamine: TÄNAVU 29 KALLALETUNGI
15.05.2016
Politseiniku ründaja on Tallinna vangla ja superministeeriumi ehitusel osalenud firma juhatuse liige
13.05.2016
Tallinnas langesid korrakaitsjad rünnakute ohvriks