Eesti uudised

Käed eemale ettevõtlusminister Liisa Oviirist ehk Kuidas tippametniku USAs käik veaks osutus (48)

LISA KOMMENTAAR

veteran 7. juuli 2016 20:34
Kas ettevõtlusministrile järgneb tahapanemise minister kah vä.
Lugeja 7. juuli 2016 15:56
Oma riigi ülalpidamine ongi kulukas. Iseasi kas eraettevõtjate eratulu suurendamiseks on vaja just niipalju kogu rahva rahasid kulutada. Selle tarbeks võiks kehtestada eraettevõtjatele täiendava maksu, mille eest ministrid saaks siis neile maailmas reklaami teha.
Kõik 7. juuli 2016 15:24
Oviirid on parasiidid ja puugid.
Teel sotsialismi 7. juuli 2016 14:23
Riigil rsha kui rstsahobuse sitta. Amenikud reevad ja lustivad kuis soovivad.Vaesed las teevad korjandusi küll ravikuludeks, kodutundeks, loomade aitamiseks jne... "Eliit " hängib seniks kuni raha veel jätkub.
Kahju 7. juuli 2016 14:21
Minister ei ole tippametnik, vaid poliitik. Aga vähem kui poole aastaga reisieelarve laiaks löömine näitab täielikku ükskõiksust selle riigi suhtes, mida poliitikuna esindatakse. Aga eks selline lai joon ole vast vanematelt pärit, kes ülemakstud riigiametnikena endale kõike lubada võisid.
Ohe 7. juuli 2016 13:29
Ikka päris mõttetu tibi Sulling Annega võrreldes. Tal ei ole ju mingit tulemust ette näidata ja hunnik raha huugama pandud.
oh heldene aeg 7. juuli 2016 13:45
ja oskad sa nimetada mingi tulemuse sullingult?
ma oskan küll vai ämbreid loetleda.
Anton 7. juuli 2016 13:20
Aga mida ta pekski siin EVs tegema, ministeeriumi, mida valitseda tal pole, on mingi tool/laud/raal kuskil teise ministri ministeeriumis? Igav ju!
Mjahh 7. juuli 2016 13:44
Muide, sellest ajast kui noor ja tarmukas p.minister pukki sai, hakkas ta ministrite arvu suurendama.
Sellest ajast on ka majandusministeeriumis tööl 2 ministrit, Liisa ja Michail mõlemad.
Lugege, Orwell- LOOMADE FARM 7. juuli 2016 13:10
Kõik loomad on võrdsed, aga sead on veel võrdsemad!
vanaema 7. juuli 2016 13:31
Olen kuulnud, et praegu on Aafrika seakatk moes. Kehtib võrdsetele kah.

teeman 7. juuli 2016 12:44
see on absoluutselt mõttetu minister ehk teisisõnu meil ongi lollide ministrite valitsus,liiderdajad,pätid,vargad -korrumpeerunud seakari
KUNA 7. juuli 2016 13:19
riiklikud ametkonnad ei pea arvestust, kas siis väikeettevõtted peavad pidama? arvan, et ei pea.
Kule kult 7. juuli 2016 13:29
Kui väikeste üle karmi arvestust ei pea , siis ei saa aadelkond ka piiramatult prallat pidada.
Ministeerium 7. juuli 2016 12:00
ei pea arvet ja laristatakse nõrkemiseni, midagi muud ei juhtugi, kui ainult maksumaksjale jätkub
järjest vähem tema oma makstud vahendeid.
Sellesamase "arvepidamise" tulemus on koolilõunate kärpimine, opilaualt ära saatmine, erivajadustega inimeste mõnitamine jne jne.
oppi ootas ju ainult eestlane,ministrite jaoks ainult valge näru 7. juuli 2016 12:57
Siinsed valged kuuluvad hädatapmisele .miks te pirisete.
tõde 7. juuli 2016 11:59
nii kaua kui see reffibande valitseb ei muutu siin riigis midagi.Ainult oma tasku ja heaolu.Head töökohad ainult tutvuse kaudu.Seadused,mis õigustavad varastamist jne jne Täpselt sellist Eestit me kõik tahtsime.
E-HÄÄL 7. juuli 2016 12:56
jah.sellist te nõudsite ja selle ta saite.
Kas mäletate,kuidas te kriiskasite oma kartulikoorte söömise õiguse eest ?
Mis siis nüüd viga ?
Kommunist ei tohi siis maad ja ilma uudistamas käia ???
Tule,taevas,appi!
Pilk jäi peale 7. juuli 2016 11:41
imede ime 7. juuli 2016 13:14
eks see on ju pildilt lausa näha kui õitsele ta on ministriks oleku ajal läinud.
oh heldene aeg 7. juuli 2016 13:47
pea samasugune kui kurikuulus räime-ester
T.Mets 7. juuli 2016 11:15
Tuletan meelde, et aastaid tagasi sunniti ametist lahkuma Rootsi minister Mona Salin vaid ühe paari sukkpükste pärast. Oviiri juhtum peab võrdsustatama ametist kinga saamisega. Oviir peab ametist vallandatama. Kahju, et Eestil on rumal president ja jultunud ministrid, kes millegi eest ei vastuta.
Nojah 7. juuli 2016 11:14
Ettevõtlusminister - üks neist mõttetutest ametikohtadest, mis reformivalitsus tootis sotside ladvikule reformipoliitika poolt hääletamise eest. Kui tähtsad ametikohad käes unustati kohe valimislubadused, mille toel need hääled ja ametikohad saadi.
Muidu ilus tüdruk, 7. juuli 2016 10:30
mõistmatu 7. juuli 2016 10:18
No sellepärast me ju "armastamegi" neid Oviire, Randperesid, Rõivaseid jne... väga "ausaid, tarkasid, ennast ohverdavaid", ainult rahva eest "hoolitsevaid superpoliitikuid?".
Ülimalt kahju, et nad ise seda ei mõista, vaid kujundavad oma enesehinnangu, nende ümber tiirlevatest pugejatest-saamaimulisetst olevustest.
tagasi astuma. 7. juuli 2016 11:23
Milleks on meil vaja ettevõtlusministrit? Piisab juba põllumajanduse omast. Mida on pistmist meil kaugete soojade maadega? Nad ei vaja meie kaupa ja kohvi tuuakse niigi sisse, et sinna peaks minema. Ameerika samuti ei vaja, kuna nad majandavad ise end ära ja palju paremini, kui siin. Pigem noor daam leidis vahendi, et reisida, puhata soojal maal ja näha maailma teiste (rahva) raha eest. Miks mitte seda võimalust ära kasutada. Rumal oleks see inimene, kes seda võimalust ei kasutaks. Kahju, et meie poliitikud on nii süüdimatud oma tegude eest. Aeg oleks kärpida mõtetute ministrite kohtade ja mõtetuid ministreid. Meie riik on nii pisike ja pole neid nii palju vaja. Paistab, et neil aega küll ja las 1 minister nagu põllumajanduse oma tegeleb ka ettevõtlusega. 1 minister peaks suutma mitme valdkonna töö ära tehtama. Tähendab seda, et ettevõtluseministri kohta pole vaja, kuna tööd tal ei ole midagi teha ja reisib riigist riiki. See daam peaks maksma selle raha tagasi ja astuma tagasi selle kohalt.
to tagasi astuma 7. juuli 2016 13:12
eksid, mitte rumal ei ole inimene, kes võimalust varastamiseks ära ei kasuta, vaid eetiline. need sõnad ei ole sünonüümid.

Nos 7. juuli 2016 10:08
Ja sellisele "riigile"peame makse maksma ?!
Kuidas 7. juuli 2016 10:04
Näide antud ministrist: 7. juuli 2016 10:29
Liisa sündis üdini peast jalatallani olevasse poliitikute perre. Isa-ema kõrgetel kohtadel poliitikud. Liisat on sünnist saati kasvatatud poliitikuks. Täpselt nii nagu vanemad oma eeskujuga ees, kasvas tütar peast ehtsaks poliitikuks. Võrdlus mujalt: Mida teab päriselust enesetapu terrorist? Vaid, et pääseb maapealsest elust allahi kaitsva ja kõike lubava tiiva alla. Nii ka Liisa. Tema elus pole muud olnud kui poliitika. Talle polegi õpetatud teistega arvestama. Ta ei tea, mida tähendab tavainimese töö. Ta on sellist elu elanud 39 a, vaevalt, et temast teisitimõtlejat saab. Liisa ongi ehe näide ehtsast poliitikust. Küsimus: Ütle üks poliitik, kes ei valeta? Aus ja poliitik ei sobi kunagi kokku. Üks neist peab kaduma.
Eelmised 7. juuli 2016 12:26
CuzCaz 7. juuli 2016 10:02
Meil on 132 000 mõttetut t.ölli, kellest paljud ei saa tuuritada ja nüüd vnguvad.
Mis teha kui inimesele meeldib ilus elu koos kõige sinna juurde kuuluvaga ja ta leiab ka lo.llakast sponsori siis maksumaksja näol, kes on nõus selle individuaal projekti eest rtahaliselt kinni taguma.
L.odevusnigrant elab veel paremat elu kui minister ja keegi ei virise.
ain 7. juuli 2016 09:59
ja paluks tulemusi mitte lolli juttu
Juku 7. juuli 2016 09:58
Vüikeettevõtted, kes küllaltki suures osas riigimakse maksavad, ägavad maksude käes ja mida tehakse maksumaksja rahaga, laristatakse lihtsalt maha. Seda ei saa rahulikult pealt vaadata. Riigil peaks olema tagatud kontroll meie raha kasutuse üle. Mida saab rahvas teha, et midagi sellist enam ei juhtuks?
Vaat see on mõtleva inimese tekst! 8. juuli 2016 04:26
Esmajoones saab rahvas käituda oma riigist (ja endast) hoolivana valimistel, mitte pestes pead üha vastu seina, valides reffe, nagu enesetapja.
Küsimus MTA-le 7. juuli 2016 09:51
Seoses sellega ,et riiklikud ametkonnad arveldust ei pea vajalikuks!
On sellest siis vabastatud ka erafirmad?
evik 7. juuli 2016 09:46
Vanasti oli selline sõna, nagu "HÄBI". Kas tänapäeva ametnikud ja poliitikud, susser-vusser ärimehed ei tunne seda sõna ja tähendust?!
Heldur72 7. juuli 2016 10:59
Häbitunne näitab tänapäeval nõrkust, sallivus tugevust ... mind ennast paneb mõtlema sootuks see, et 10-15a. tagasi tõmmati need riigi erinevad juhtimiskulud, sellega kaasnevad reisimised kenasti joonele, see raiskamine ei olnud nii lihtne. Nüüd jääb selline tunne, et Liisa käibki tööl vaid selleks, et mõelda välja järgmist sihtpunkti ja siis käib detailide lihvimine (loe: kuidas teha reis selliseks, et see visiit ära selgitada. otsitakse erinevaid üritusi sinna kahe nädala sisse). Ärge öelge, et ta veel äriklassis reisib. Okei, nutikas naine ja oskab raisata, selgitab kõik ära, kuid tulemusi ei ole. Kui ma lähen tööle ja ma ei performi, siis saan kenasti ketsi paari kuu jooksul (loe: sest minust pole kasu). Miks peaks see ministri koht siis kivisse raiutud olema, mis "püha lehm" see minister on, et ta on puutumatu. Ministeeriumis on arukaid inimesi küll, võtad nimekirjast järgmise ja nii lihtne see ongi. Ärimaailmas tegutsenud inimene ei suudaks sellist venimist jälgida. Ja pealegi, kas noorel naisel pole kodus midagi teha, et tööreisid venitatakse nädalate pikkuseks?!?!? Absurd. Ettevõtlik inimene sihib ka end koju (pere juurde) vähemalt reede õhtuks. Ostud tehakse ära kiirelt, enamasti lennujaamast (elu on selline kiire ja tööst ei jää aega üle shoppamiseks).

oot oot 7. juuli 2016 09:46
arvet ei pea!
Riigi ametkonnad on siis arvete pidamisest vabastatud???
Selge!
Järgmise kuu deklaratsioonis teatangi MTA-le!
Riigi eeskujul ja otsestel faktidel--- ei pea ka erafirma enam mingisugust arvestust!
Lea 7. juuli 2016 08:14
Alibaba ja 40 röövlit- seesam seesam avane ja raiska rahavaraha nõrkemiseni, kui ei jõua, tasu omaksete liisinguid juurde
Tahavõtlusminister 7. juuli 2016 07:35
See ettevõtlusminister pani poole aastaga hakkama enam, kui minu väike-ettevõtte aastakäive on. Ma maksan mõne päeva pärast jälle tõõjõumaksud ära, siis saad jälle minna. Tõsi, minu maksude eest lennujaamani veab ehk välja, kui mõni noobel takso võtta.
imelik 7. juuli 2016 07:33
ja kohe on asutud Delfis kommentaatoreid blokkima,mida muidu nii sageli ei tehta..Kellelegi on ilmselt varbale astutud....Aga Ossinovski muheleb-kõik on OK!
Ootame nüüd tulemusi! 7. juuli 2016 07:30
Kui ikka inimene (kes ilmub eikuskiltja saab kohe ministriks, omamata mitte mingit seost ettevõtlusega ning veel vähem poliitilise välisettevõtlusega), nii usinasti õppereisidel käib, peaks meil ettevõtlus kiirelt vohama hakkama. Põllumehed ootavad tuge pikisilmi ja ülejäänud ettevõtlikud ka. Rahad on avansina kätte saadud nüüd hakaku tööle. Nad töötavad ju 24/7 mis puhkuse jutt siin jälle käib?
vanaema 7. juuli 2016 09:46
Kuidas eikuskilt? Oviiride perest ilmus. Meil on ju sugulaste valitsus.
vgdf 7. juuli 2016 09:48
Ole rahulk, ei hakka, Eestis on ettevõtlus ammu kanaliseeritud turvaliselt väljarändesse, Ettevõtjate eemaldamine laseb palju lihtsamini rahvast hoida sõltuvuses ja sellega neid valitseda.
ENE 7. juuli 2016 10:26
EI pea tuuritama mööda ilma "töölähetuste" sildi all. enamus tööasju
saab tänapäeval teha interneti (ka allkirkastada) ja telefoni vanendusel
mitte pooletunnisel silmast -silma tulemusteta vestlusel
Ahv 7. juuli 2016 07:25
Kuidagi peab ju end "puhtaks pesema", kui palju see seebitamine maksma läks?