Eile alanud mängufilmi “Portugal” naispeaosas mängib Mirtel Pohla. (Teet Malsroos)

Mikroeelarveliste filmide konkursi võitjafilmi, Lauri Lagle mängufilmi “Portugal” võtted said täna, 6ndal juulil hoo sisse. Produtsendi sõnul tähendab mikroeelarve 120 000 euro suurust rahastust, suurematel filmidel on eelarveks tavaliselt pool kuni üks miljon eurot. 

Koomiliste sugemetega seikluslik armastuslugu on näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosades näeme Mirtel Pohlat ja Margus Prangelit. Film räägib armastuse elukäigust - lugu puudutab mehe ja naise armastuse erinevaid faase ning lahkab paradoksi, kuidas armastada inimest sellena, kes ta oli, ja sellena, kelleks ta saab.

“Portugali” stsenaarium võitis kevadel Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali koostöös toimunud mikroeelarveliste mängufilmide konkursi, kus osales seitse filmi, mille seast valiti välja kaks tootmisesse minevat täispikka mängufilmi.

Lisaks Pohlale ja Prangelile mängivad “Portugalis” veel Taavi Eelmaa, Gert Raudsep, Helena Merzin-Tamm, Eva Koldits, Meelis Rämmeld, Jarmo Reha, Anne Türnpu, Jörgen Liik, Lauri Kaldoja, Inga Salurand ja Volli Käro.

Film valmib koostöös filmistuudioga Allfilm 2017. aasta lõpuks ning seda toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
Mirtel  /   23:19, 10. juuli 2016
Kahju, kuna Mirtel Pohla, kes oli kunagi minu lemmik on oma sära kaotanud. Aga edu talle ja loodan, et tema sära lööb taas lõkkele.
A
armastus on ius asi  /   09:23, 7. juuli 2016

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis