Siret Kotka keskelFoto: Arno Saar
Toimetas Andra Nõlvak 6. juuli 2016 14:12
Keskerakonna juhatuse liige ja Riigikogu liige Siret Kotka leiab, et Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimehe Martin Kuke otsus lahkuda parlamendist ja poliitikast on esimene signaal presidendikampaania inetust poolest Reformierakonnas.

“On ju teada kuivõrd suur võitlus käib Kallase ja Kaljuranna toetajate vahel Reformierakonna sees ning samuti on teada Martin Kuke tugev poolehoid Kallasele,” ütles Kotka, “Rõivase tiib proovib aga Kallast oma venitamistaktikaga nurka mängida ning võime järeldada, et Martin Kuke lahkumine on esimene selge protesti väljendus erakonnas toimuva vastu.”

Foto: Martin Kukk (JAANUS LENSMENT/POSTIMEES)

Kotka rõhutas, et Rõivase tiib püüab presidendikandidaadiks iga hinna eest seada näiliselt parteitu Marina Kaljuranna. “Nii on võimalik Kaljuranda esitada kui rahva poolt armastatud presidendikandidaati, kel Reformierakonna praktiliselt seost pole. Kaljuranna presidendiks saamise korral on Rõivasel võimalik oma võimu veelgi monopoliseerida. Kui edu saadab aga Siim Kallast, on oht, et koalitsioonipartnerid hakkavad protestima olukorra vastu, kus Reformierakonnale kuulub nii peaministri kui ka presidendi ametikoht. Ja seda
tahab Rõivas kindlasti vältida.”

“Presidendikampaania on Reformierakonnas võtmas üha kõrgemaid tuure ning tõenäoliselt jõuab lähiajal veel avalikkuse ette palju huvitavat partei sisevõitluse kohta,” lisas Kotka.