Seltskond

TWITTERISÕDA! Presidendilt bloki saanud Sinamäe: Ilves on lihtsalt paranoiline (85)

Gerly Mägi, 6. juuli 2016, 16:54
Just selline vaatepilt avaneb kasutajatele, kelle president Toomas Hendrik Ilves on ära blokeerinud. Twitter
President Toomas Hendrik Ilves blokeeris Twitteris nii Oudekki Loone, Iivi Anna Masso, Kari Käsperi, Lisette Kampuse kui Siim Sinamäe. Põhjuseks peetakse suuresti Ilvese talumatust arutleva kriitika suhtes, mis tema postitustele vastusteks on kirjutatud.

Ilves on üle maailma tähelepanu kogunud oma sõnavõttudega Twitteris, kuid mitte kõik ei saa riigipea arvamustega kaasa rääkida. President, kellel on Twitteris ligi 71 000 jälgijat, on otsustanud mõned ühiskonnaelu aktiivsed osalejad lihtsalt ära blokeerida.

Kui mõned arvavad, et see on lihtsalt presidendi tujutsemine, siis teised näevad otsest ohtu põhiseadusega sätestatud sõnavabadusele. Samas kirjutas Ilves vaid mõned aastad tagasi Facebookis "Ent, olgem ausad: sõnavabadus ja loomevabadus Eestis ei ole kuidagi ohustatud.".

Poliitik Oudekki Loone on seisukohal, et presidendile selline käitumine ei sobi. "See näitab, et tal on kergelt autoritaarsed kalduvused ja ta soovib arutleda ainult "õige" ideoloogia raamides," räägib ta. "Kui meie ükskõik milline riigiinstitutsioon arvab, et üks ideoloogia on õige ja teised tuleb sulgeda, siis see on kindlasti väga ohtlik."

Loone sõnul tõi talle bloki kommentaar kasinuspoliitika teemal, kui ta ütles, et selline rahapoliitika pole kellelegi edu toonud. "Talle minu argumendid ei meeldinud... ma täpset tsitaati ei mäleta, aga ta lihtsalt ütles, et ma võiksin järele jätta selle loo. Selle peale ma ütlesin midagi iroonilist ja siis ta leidis, et ta blokib mu ära."

Loone on aga üllatunud eelkõige seetõttu, et oma arvamustes jäi ta väga viisakaks. "Härra Ilves blokeerib kõik inimesed, kes avaldavad temast radikaalselt teistsuguseid või lihtsalt kergeid erinevaid arvamusi ja kui neil ei ole head argumenti."

Menuka portaali nihilist.fm toimetaja Siim Sinamäe annab samuti mõista, et president Ilves ei kannata kriitikat oma postituste suhtes. "Toomas Hendrik on lihtsalt paranoiline, ütles et ma olen troll. Ei ole talle elu Ärmatamise ja Eveliniga armulik olnud, pidev negatiivne meediakajastus võib vanemal inimese juba üle käopesa lendama panna."

Sinamäe leiab, et meedia tõttu on inimesed hakanud ise mõtlemise ja arutelu asemel sildistama ning võtavad võõra kriitikat liialt hinge. "Eks Tommi on ka pelgalt inimene ja ajastu peegel," nendib ta.

Seksuaalvähemuste liikumise aktivist Lisette Kampus jälgijate üle arvet ei pea ning märkas blokki juhuslikult. "Naljakas oli see igatahes, sest kui täpselt mäletan, blokivad mind Eesti NATO (mis edastab vaheldumisi sõjauudiseid ning Pädaste mõisa luxury living võimalusi, väga mitmekesine), Kanada NATO, Edward Lucas ja Tommy from Jersey. Achievement unlocked!"

Kampus annab blokeerimistele värvika hinnangu: "Sõjaõhin ja matšondus on teatud piirini talutav, aga kui poisikesed kukeks kisuvad, võib neile julgelt meelde tuletada, et esiteks, mänguaeg on nüüd läbi, teiseks peske käed puhtaks ja kolmandaks, kui te kohe tuppa sööma ei tule, saab ema VÄGA pahaseks – see oleks mu sõnum universumile üleüldiselt ja igapäevaselt."

Naine tunnistab, et tal on ükskõik, miks president teda blokeerib. "Kasutades ta enda sõnu ühest tõeliselt vaimukast Facebooki postitusest: dog's name is Estonia." (koera nimi on Eesti – toim).

Nii Kari Käsper kui ka Iivi Anna Masso kirjutavad Twitteris, et mingit tüli president Ilvesega olnud pole ning seetõttu jääb arusaamatuks, miks neid on blokeeritud.

Presidendi nõunik Toomas Sildam võtab riigipea käitumise sotisaalmeedias kokku lühidalt: "Toomas Hendrik Ilvese Twitteri postitused on avalikud ja nähtavad kõigile. Nii nagu kõik teisedki, kasutab ka tema Twitteris õigust valida endale suhtluskaaslasi. Valikukriteeriumid, millist arutelu sotsiaalmeedias edendada, kujundab igaüks ise."

85 KOMMENTAARI

õ
Õhtulehe 8. juuli 2016, 23:46
toimetajad on nii jobud, et nad ei saanud isegi aru, et Masso kommentaar ei olnud mingi twitteri bloki kohta. Masso, oma hea töötaja, viskas Ilves alamaid (ja üldse inimesi) põlgava ülemusena välja siiski tema töökohalt, ilma et tal temaga mingit tüli oleks olnud.
m
7. juuli 2016, 15:32
miks sel ilvesel pea iga pildi peal mokk viltu on?abieluönn otsas,vöi muidu kurb,et tuleb soojast kohast loobuda?
Loe kõiki (85)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee