Maailm

Täiendatud

USAs tulistasid politseinikud surnuks mustanahalise mehe (6)

Toimetas Piret Pappel, 6. juuli 2016 11:05
Pilt on illustreerivFoto: PHIL MCCARTEN
USAs Louisianas kutsus protestilaine esile video, millel on näha, kuidas kaks valgenahalist politseinikku tulistavad surnuks mustanahalise mehe, vahendas BBC.

Õnnetus toimus Louisiana pealinnas Baton Rouge´is teisipäeval. Politsei pressiesindaja Jean McKneely sõnul sai politsei väljakutse, kuna ühe poe ees CD-plaate müüv Sterling ähvardas inimesi relvaga. Väljakutsel olnud politseinikud on uurimise ajaks töölt vabastatud.

Lahkamine kinnitas, et 37-aastase Alton Sterlingi surma põhjustasid selja- ja rinnapiirkonna kuulihaavad. Viie lapse isa suri sündmuskohal.

Samal teemal

Pealtnägijate kinnitusel kasutati mehe peal taserit ja suruti ta politseinike poolt maha. Kuulda oli ka politseinike hüüdeid, nagu oleks mehel relv.

Poepidaja Abdullah Muflahi sõnul käis Sterling tema poe ees oma kaupa pakkumas kuus aastat. Sterling oli tema kinnitusel rahulik mees, kes ei osalenud kunagi kaklustes. Muflahi kirjelduse põhjal surusid politseinikud Sterlingi vastu autot ja seejärel vastu maad ning käskisid tal paigal püsida. Lõpuks olevat üks politseinik laiba taskust püstoli välja tõmmanud.

Paarsada inimest kogunes samal õhtul Baton Rouge´is politsei tegevuse vastu protestima. Teema tekitab palju pingeid, kuna suur osa USA politseinike poolt surnuks tulistatud inimestest on mustanahalised.

Louisianast valitud Esindajatekoja liige Denise Marcelle´i sõnul peab juhtumi uurimine olema läbipaistev, kuna inimesed on väga häiritud. Marcelle ütles CNNile, et politseiohvitserid kandsid keha küljes kaameraid, kuid need kukkusid võitluse käigus maha ja seetõttu ei jäänud tulistamine lindile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee