Martin KukkFoto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES
Toimetas Piret Pappel 6. juuli 2016 09:36
Reformierakonna endine peasekretär ja erakonna parlamendifraktsiooni aseesimees Martin Kukk lahkub riigikogust ja alustab sügisel erasektoris kommunikatsiooniga tegeleva ettevõtte käivitamist, teatas ERRi uudisportaal.

“Vedasin mitu perioodi peasekretärina erakonna tiimi, mis on minu hinnangul vaieldamatult Eesti parim - oleme parlamendivalimised võitnud viimasel kolmel korral - ning ühel hetkel tundsin, et tahaksin proovida ka mõnes teises valdkonnas end realiseerida,” ütles Kukk.

Martin Kukk Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Kukk oli põhiseaduskomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni liige. Ta selgitas, et jääb küll Reformierakonna liikmeks, kuid lahkub aktiivsest poliitikast ega osale edaspidi poliitilistes otsustusprotsessides.

"Olen tänulik, et olen saanud anda oma panuse - erakonna liikmena, peasekretärina, parlamendisaadikuna – Eestis enim valitsusvastutust kandnud erakonna arendamisel. Vaieldamatult on tänane Eesti Reformierakonna nägu ning tunnen selle üle siirast heameelt."

Reformierakonna pressiesindaja Anna-Liisa Villmanni sõnul on Martin Kuke asendusliige Peep Aru. Endine regionaalminister ja praegune Viljandi linnavolikogu esimees Aru kinnitas, et läheb riigikokku. Aru oli ka X, XI ja XII riigikogu liige.

Peep Aru Foto: TEET MALSROOS

Riigikogu juhatuse otsuse järgi Arust saab riigikogu liige alates 7. juulist.