Eesti uudised

Valitsus tahab töösõitudeks kasutatavatele autodele paigaldada kleebise (23)

Õhtuleht.ee, 5. juuli 2016 19:46
Foto: AFP / Scanpix
Rahandusministeerium esitles täna valitsusele ettepanekut, mis lihtsustab tööautode erasõitudeks kasutamise maksustamist ja vähendab ettevõtjaile seni kehtinud bürokraatiat. Tegemist ei ole uue maksuga, vaid senise korra lihtsustamisega.

Täna kehtiva korra järgi on erisoodustus tööauto kasutamise eest erasõitudeks 256 eurot kuus ehk 169,60 eurot tulu- ja sotsiaalmaksu, sõltumata auto võimsusest.

Tänasel kabineti nõupidamisel valitsusele esitatud ettepaneku järgi asendatakse erisoodustuse fikseeritud piirmäär aga just sõiduki võimsusest sõltuva arvestusega ja ühe kilovati erisoodustus oleks 1,96 eurot. See tähendaks, et näiteks 100 kilovatise võimsusega auto puhul oleks erisoodustus 196 eurot, millelt tulu- ja sotsiaalmaks oleksid kokku 130 eurot.

Ettepaneku järgi oleks maksukohustus praeguse määraga võrreldes madalam keskmise ja väiksema võimsusega autode puhul, mida on umbes 70% ettevõtete sõidukitest. Autode puhul, mis on vanemad kui viis aastat, on erisoodustus aga 75% täismäärast, et arvestada selle turuhinna langusega.

Muuhulgas soovib ministeerium oma ettepanekutes loobuda segakasutusega autode puhul aeganõudvate sõidupäevikute kasutamisest. Lisaks soovitatakse vaid töösõitudeks kasutatavatele autodele paigaldada ka erimärgistus – näiteks kleebis.

Pettuste vältimiseks on ettepanek nõuda autode kasutusotstarbe eeldeklareerimist ning käibemaksu mahaarvamist üksnes masina katkematu kasutusega täielikult ettevõtluses kahe aasta jooksul. Valitsus toetas rahandusministeeriumi ettepanekuid ja andis nõusoleku asuda välja töötama vajalikku seaduseelnõu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee