Digiruum

CAT valmistas maailma esimese sisseehitatud soojuskaameraga nutitelefoni (2)

Õhtuleht.ee, 5. juuli 2016 19:20
Foto: CAT
Nutitelefonil Cat® S60 on nüüdsest sisseehitatud FLIR-i mikrosoojuskaamera moodul Lepton, millega Cat® S60 on maailma esimene sisseehtutatud soojuskaameraga nutitelefon.

Telefonil Cat S60 on FLIR-i välja töötatud sisseehitatud mikrosoojuskaamera moodul Lepton, mis visualiseerib silmale nähtamatu soojuse ja temperatuurierinevused.

Moodulile pääseb S60-s juurde spetsiaalse rakenduse MyFLIR abil, mis sisaldab mitmesuguseid soojuspiltide jäädvustamise ja analüüsimise funktsioone, mida tavalistes nutitelefonides pole.

Cati telefonide kasutajad saavad tänu Cat S60 soojuskaamerale maailmas esimesena võimaluse kasutada oma nutitelefoni täiesti uutel viisidel, näiteks: akende ja uste soojuskao tuvastamiseks, niiskuslekete ja isolatsioonipuuduste avastamiseks, ülekuumenevate elektriseadmete ja elektroonika tuvastamiseks ning objektide nägemiseks täielikus pimeduses.

"Alates veebruarist, mil toodet tutvustasime, on meie meeskond kogunud kasutajate tagasisidet ja viinud läbi mitmesuguseid katseid eri sihtrühmade seas. Oleme andnud telefoni S60 proovida nii torumeestele kui ka hobusetreeneritele, arhitektidele ja ehitusjuhtidele, tuletõrjujatele ja pargivahtidele... ning tagasiside on olnud suurepärane," ütles ettevõtte Bullitt Group (Caterpillari ülemaailmne mobiilsideseadmete litsentsisaaja) tegevjuht Peter Stephens. "Samuti oleme kaasa haaranud arendajate kogukonna ning toetanud programmeerimisüritust Hackathon, et viia soojuspildistamise võimalused paljudesse rakendustesse. Lisaks anname peagi arendajate programmi raames välja Cat S60 soojuskaamerate tarkvaraarenduskomplekti, mille järele on olnud suur nõudlus."

Sisseehitatud soojuskaameraga vastupidav mobiilsideseade võimaldab koostada töökohal aruandeid, suhelda meili teel ja teha palju muud. Kuna ühte seadmesse on mahutatud kõik tippkvaliteediga nutitelefoni omadused ning seade võimaldab tuvastada ja mõõta objektide pinnatemperatuuri, annab see hulgaliselt mitmekülgseid kasutusvõimalusi nii ehitusspetsialistidele, kommunaal- ja esmaabitöötajatele, lihtsalt vidinafännidele kui ka paljudele teistele.

Cat S60 on ka kõige veekindlam saadaolev nutitelefon, mis peab vastu kuni viie meetri sügavuses tund aega. Kaamerale ja videokaamerale veealuseks juurdepääsuks saab kasutada füüsilisi nuppe, millega laiendatakse mobiilitehnoloogiate kasutamise võimalusi.

Cat S60 on Eestis saadaval alates järgmisest nädalast ja see hakkab maksma 649 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee