Eesti uudised

Valdo Randpere: üksnes väärastunud mõtteviisiga inimesed näevad topeltkondsusega eestlastes julgeolekuriski (162)

LISA KOMMENTAAR

Täpsustuseks 7. juuli 2016 14:26
Valdo Randpere, sünd. 04.veebruar 1958, Tallinnas. Seega pole sm.Randpere mitte sünnijärgne Eesti Vabariigi kodanik, vaid sünnijärgne Nõukogude Liidu kodanik.
mõtle 7. juuli 2016 14:10
ensv kommunistlike noorte ajupesija&juht on küll risk käis alles oma teist KODU külastamas kuhu saab põgeneda kui siin kõik maha parseldab nagu ta est airiga tegi
ensv aegne komsomoli peadirigent väärastunud värvivahetaja ja ja ajuloputaja
Seadus on seadus, meeldigu see meile või mitte... 7. juuli 2016 13:40
Ohjah, üks riigikogulane peaks ikka oskama seadusi lugeda, kasvõi kolm korda ja kõva häälega.
Sünnijärgset kodakondsust tõesti lihtsalt ära võtta ei saa, kuid...
Teisest riigist tulnud, teise riigi kodakondsust omav isik, kui hakkab sünnijärgset Eesti kodakondsust taotlema või ka taastama, peab peale esmase avalduse esitamist kuue kuu möödumisel kirjalikult kinnitama, et ta " jätkuvalt soovib saada Eesti kodakondsust ning vastab käesolevas seaduses sätestatud tingimustele, ja esitab tõendi selle kohta, et ta on vabastatud senisest kodakondsusest või vabastatakse sellest seoses Eesti kodakondsuse saamisega või on tunnistatud kodakondsuseta isikuks." Ehk siis üle 18-aastane isik peab Eesti riigis elades tegema ise oma valiku kodakondsuse suhtes. Elades riigis kus on lubatud topeltkodakondsus, pole probleemi kui sul on alles ka Eesti kodakondsus. Kui Eesti riigi seadus ütleb konkreetselt - Eesti kodanik ei või olla samal ajal mõne muu riigi kodakondsuses!
tiit 7. juuli 2016 12:50
meil Põhiseadusest kinni ei peeta eesotsas peaministriga,mida sa siis veel nendest ülejäänud ah videst tahadki see töll ka siin jõllitab mingisse suvalisse punkti ajusid ei ole,sõidku siit minema enda topeltkodkondsusega
reku 7. juuli 2016 12:08
Ma ei mõista valijaid, kes valivad väärastunud inimese riigikokku
qqq 7. juuli 2016 09:34
Randpere on kahjuks kameeleon, kes vahetab põhimõtteid selle järgi, kuidas talle kasulik. Eetilisust ja moraali pole temalt oodata mõtet. Rõivas on muideks tema suur sõber.
miks kameeleon? Just selline peab olemagi tõeline eestlane 7. juuli 2016 11:33
kui mõni asi ja mõni müümine kipub kõrbema,siis neid kodumaid,kuihu kokkuröövitud varaga silgata, peab jatkuma.
valdu on õige eestlane,asjalik nuhl ja veart müügimees . Tõeline KGB töötaja ,aus töötaja.Mina olen tema üle piiritult uhke.
Tõeline eestlane 7. juuli 2016 09:02
Müüdavat meest (randpere) kes jookseb ühest riigist teise heaolu otsides nagu need praegused murjamid ei saa tõsiselt võtta isegi kodanikuna seda vähem topeltkodakondsuse juures riigikogulasena kes võib igal hetkel oma heaolu saavutamiseks müüa ka oma sünnimaa ning EI SOBI RIIGI juhtimises osalema ja tuleb sealt välja heita nagu riigile ohtlik element mida näeb ka ette EESTI PÕHISEADUS!!!Tema olemine rahaahnuse pärast suure palgalisel riigikogu kohal tõestab ka tema seaduse rikkumise mittetunnistamine eksimises RIIGI SEADUSE vastu ja oma valijaskonna petmine.
Eesti Wabariigi põhiseadust uuendati,revideeriti ja parandati 7. juuli 2016 11:35
Ameerikamaalt tulnud CIA esindaja meeleheaks.
Eestlaste riigi
Põhiseadus on solgitud
mh 6. juuli 2016 10:45
Randpere väljendusviis nagu modelliplika 666 SEX-il, vähemalt tema nüüd kellega tegu

Che 6. juuli 2016 10:43
Kaks on nagu kahe isanda teener ja sellistes indiviidides ei saa kindel olla keda nad teenivad, puudub enesemääratlus kes ma olla tahan kas eestlane vöi keegi teise riigi saadik eestis
sinine koidik 6. juuli 2016 10:33
kui vanajumal mõistust ja kombeid jagas, olid ekrelased tõrvikujooksul
Must hommik 7. juuli 2016 06:58
Põhiseadust võib arvestada ainult pööbliga suhtlemisel,härrastele see ei kehti.Vestelge Randperet hästi tundvate inimestega riigiametitest ja saab selgeks kui võimeka mehega tegemist on !
Advokaat 6. juuli 2016 08:39
Ausalt ei oska minagi kellegiga kõrvutada jälgimat riigikogu liiget kui randpere !
7. juuli 2016 09:10
selle Advokaadi väljaütlemisega on nõus pea-aegu kogu Eesti rahvas !
Ainult Eesti kodanik 6. juuli 2016 08:14
Ühe kodakondsusega (Eesti omaga) inimesena tekib selline mõte, et läänepoolsete riikide kodakondsusega eestlased ei soovi lääneriigi kodakondsust ära anda, sest nii on ta ka nagu "päris" riigi kodakondne, kes ühtlasi siis kiiresti jalga saab lasta, kui näiteks Venemaa siin jälle meie ülevõtmise korraldab. Et siis nagu garantii või nii. Mäletan veel väga hästi, kui Eesti vabariigi taassünni ajal näiteks Venemaa eestlased ja nende järeltulijad läänepoolsetega madalamal pulgal olid. Aga üks Riigikogu liige ei tohiks endale lubada nimetada temast teistmoodi arvajaid väärastunud mõtteviisiga inimesteks. Randpere jt temasugused võiksid järgmisest Riigikogust välja jääda, sest temasuguste üleoleva käitumisega tavakodanike väärtus on küsitav.
küül ta ennast 7. juuli 2016 11:37
paika paneb. E-HÄÄL.
Juhan. 6. juuli 2016 08:08
Keegi ei tahagi eesti kodakontsust ära võtta aga riigikogus ei tohiks olla kahe kodakontsusega tegelasi.
miks siis lolli möga ajama hakkad. 6. juuli 2016 06:20
No mida värdi milleks neid toppelt, neid värdi võiks ju 4.5,6 jne ka olla.
Arutleja: 6. juuli 2016 00:46
Ei tohi olla võrdsetest veel võrdsemaid! Eriti Riigikogus!
Poloogna prohhvessor 6. juuli 2016 00:35
Sestap klopsitaksegi lisaks "kahe tooli" seadusele ka topeltkodakondsuse oma kokku, et saaks lebotada üks jalg Eesti teine Rootsi rannal.

Pilt selge 5. juuli 2016 23:35
Sellega on siis nii, et kõnealune kardab, et eesti kodakondsusest tuleb loobuda, sest rootsi omast ei loobu mingil tingimusel.
muumimamma 5. juuli 2016 23:08
tont on tont,varsti võllas
Iroonman. 5. juuli 2016 23:07
Kui juba siis juba, kui topelt siis topelt, topelt ei kärise! Seega siis ka kõigile Eestis elavatele Venemaa kodanikele lisaks Eesti kodakondsus ja kõikseemees Riigikokku? Huvitav küll, et mis isand Randpere sellise väljavaate peale kostab? Kas on julgeolekurisk või ei ole teps mitte?
Euroopa Liidust - mis ei tapa, teeb tugevamaks - loodame, et britid ei tapa ja ees seisab väljavaade, et ülimuslikuks saab Euroopa kodakondsus. Omavalitsustesse võivad niigi mistahes Euroopa Liidu riigi kodanikud kandideerida ja valituks saada, asi see mRiigikogu siis veel ära ei ole, nagunii peraqvad nad seal kõik Euroopa direktiivid ja seadused täitmiseks võtma - et saatku Riigikogu laiali, saab hulga vaba raha aga Randpere võib tagasi Rootsi kolida mja "oma topeltkodakondsed venelased kaasa võtta. Ehk saaks tõsise asja juures nalja kah - "sitta kah" juba olli.
eestlane 5. juuli 2016 22:09
Randpere ja kogu oravakari on asunud agaralt kommentaare kustutama, sest tõde on valus lugeda. Selgub, et eesti rahvas ei olegi tühikargajate, pedede toetajate ja eestimaa mahamüüjatega nõus.
kossa 5. juuli 2016 21:45
kui sa oled topeltkodakondsusega,siis oled vaid pool-eestlane.aga pool-eestlast ei saa usaldada
5. juuli 2016 22:35
vormistagu omale mingi lilla paadikujuline pass ja olgu kuss
JUSS 5. juuli 2016 21:40
Raske on usaldada seda, kes oma leivaisasid vahetab. Sest kes garanteerib, et ta seda edaspidi veelgi ei tee? Too härra on teeninud mitut erinevat isandat. Interneti andmetel lõpetas ta 1982.a. cum laude Tartu ülikooli õgusteaduskonna. Seejärel asus ta aga tööle ENSV justiitsministeeriumis. Kellena, ei tea. kuid 16.08.1984.a. Hommikukaja saate järgi järgi (salvestis on internetis olemas) olevat ta end Rootsi putkamise järel seal esitlenud kui "asejustiitsministrit". Pärast poolteise aastast tööd ministeeriumis loobus juriidilisest tööst ning asud ideoloogiatööle, ta läks tööle ELKNÜ (Eesti Leninliku Kommunistliku Noorsooühing) keskkomiteesse, instruktorina. Seega oli ta siis nomenklatuurne kommunistlik ideoloogiaöötaja. Ning mitte kusagil rajoonikolkas, vaid otse liiduvabariigi keskomitees.
Kui must-valgel kirjas seadusi täidavad ainult väärastunud mõttemaailmaga inimesed 5. juuli 2016 21:30
ja rehvid näitavad neile koha kätte
Joobal 5. juuli 2016 21:18
Unzip jättis päris suure koti seemnetega refi kontorisse.Paistab,et oravad
näsivad usinasti.

KIKU OLEN 5. juuli 2016 20:58
Te
gelt see väärastanud mõtteviis päris mõnus.
Kuule 5. juuli 2016 20:49
Randpere, vaata peeglisse ja sa näed tõeliselt väärastanud inimest, kui muidu ei saa aru siis pööra pead, algul vasakule ja siis paremale.
VÕTA MÕISTUS PÄHE! 5. juuli 2016 20:47
VÄÄRASTUNUD mõtteviisiga Randpere annaks jah Eesti kodakondsuse ka Kremlimeelsetele venelastele, Eesti riigi vaenlastele.... ÕUDNE!
Tühine poliitbroiler pudrupoti veerel 5. juuli 2016 20:16
Mees on oma kommentaarimisega TV3 uudistes ennast ikka korralikult täis teinud, iga jumala kord otsib laest mingit umbluud ja kamarajura, et midagigi vastata (olgugi, et harvadel hetkedel on väitlused kesikutega isegi positiivselt koomilised). Poliitikat kui sellist see mees ei oska teha, üksnes mullitamine ja ''hooajaline'' teravmeelitsemine rahvast enam ei köida. Üsna nõrk onkel rahva teenrina.
Juku 5. juuli 2016 20:06
No näed, nagu tuppa si...nud kass, jutt on hea aga jalavarjud on ikka kuradima kehvad sellel Valdul.
kaalikas 5. juuli 2016 19:55
näen,et minu sõber naeris,tohletanud naeris on pildile sattunud.
Hea idee 5. juuli 2016 19:54
Randpere tuleb valida uueks Eesti presidendiks - ta on vähemalt sama hea, kui praegune president, laseb rahvale ülalt pähe. Reformierakond sea kandidaadiks Randpere!
Teine ettepanek: kuna on planeeritud, et riigi teenistusse saab vähemalt tuhat töövõimetut inimest, siis pakun välja, et iga riigikoguliikmel peaks olema kohustus palgata üks töövõimetu isik abiliseks enda asemele Riigikogusse istuma - see abiline vajutaks siis vaid nuppu ja kuulates esinejaid, teeks selllist nägu nagu tema riigikoguliikmest töövõtja ette on näinud ... palgaks sobib igakuiselt 1000 eurot riigikoguliikme taskust (palgast). Riigikogu oleks siis alati täiskoosseisus kohal ja kõik esindatud suurepäraselt. Muid kohustusi abilisel ei oleks - ülejäänu jääb riigikoguliikme kanda (nii komisjonid, reisid, kohtumine valijatega jne.)
Mulle meeldib see idee ja ise kandideeriks ka ühele riigikoguliikme abi kohale, et vajutada nuppu ja teha vajadusel meediale rõõmsat või tülpinud nägu vajadusel võin haigutada ... seda kõike eelnevalt kokkuleppel (minu poolt esindatava riigikoguliikmega).
Ehh 6. juuli 2016 06:54
Kõik riigikogulased, kes on endale abilisi tahtnud, on need ka nüüdseks juba saanud.
Ärka üles.
Randvere 5. juuli 2016 19:45
VALDO oli, on ja jääb ROTIKS, kes põgenes Eestist ja nüüd püüab näidelda patriooti. Hale, väga hale - REFORMI kloun!
tagurpidi-Ants 5. juuli 2016 19:59
Põgenes Liidust ja nüüd eelistab Liitu!
to t 5. juuli 2016 20:15
Ei põgenenud , vaid läks 3 tähega organisatsiooni salaülesannet täitma ( muideks väliseestlased hammustasid selle üsna varsti läbi - muidugi teatavate vastuluureorganite kaasabil )
uurija 5. juuli 2016 21:42
to uurija 5. juuli 2016 23:03
Kui ta tõesti peaks olema olnud KGB agent, siis sellest tema tagandamisest piisab. Sest riigikogu liikmed kuuluvad nende hulka, kes on kohustatud ametisse asudes andma süümevande. et nad ei ole kunagi teinud koostööd kGB-ga. Siis oleks kaks võimalust. Kui tunnistab üles,siis ta riigikogusse minna ei saa. Kes aga salgab maha ning vannub valet ja see paljastatakse, siis on see isik valevanduja, kes kuulub avalikustamisele ja valeandujana häbistamisele ning vallandamisele.
Nii et hr. või pr. "uurija"! Kui sul on tõesti andmid ning tõendeid, siis avalikusta need. Aga kui pole, ära siis niisama lahmi.

tiiu 5. juuli 2016 19:43
räägib kes 5. juuli 2016 19:41
üks kõige vääratunuma mõttelaadiga tegelane, komsomolifunktsionärist homomultikulturnikuks moondunud topeltkodakondsusega sovjett
see 5. juuli 2016 19:36
randpere on üldse suur julgeolekurisk,miks ta üldse tuli tagasi peale ärahüppamist.
tal sai KGB 5. juuli 2016 22:41
komandeering otsa, vahetas taas kiiruga poolt ja säutsub edasi.
Arne 5. juuli 2016 19:35
Kõik väärakad peale Sinu ? Koli Rootsi, värdjas.
juhan 5. juuli 2016 19:33
Mina vana nõukogude nomenklatuuri ei usalda. ka madalama astme propagandalaulikuid mitte, kes meile omal ajal sotsialismi hüvedest jutlustasid. Isegi sel juhul, kui nad on vaid töötanud komsomolikomitees vaid tühipalja instruktorina.
5. juuli 2016 19:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
irw 5. juuli 2016 19:43
sa mingi omasooihar, et nii tige ja jabur jutt, kaka on pähe pumbatud, või
Hahahaa 5. juuli 2016 20:14
ja kuuldavale tuli TÕELISE SALLIVA JA SÕBRALIKU hääl ja tase! ehtsa VIHKAJA hale pale!
Küllap teab asjust... 5. juuli 2016 20:56
Võimalik, et on järgmiste "E"-valimiste itikas.
Teemegi endale 5. juuli 2016 20:23
Tahame et eesti ohk saaks puhtamaks ja eestis elaksid ainult oilsad ja ausad inimesed. Eesti ilma Randpereta on parem eesti. Elagu EKRE!
Rehvide endi pandud spinn, kutt saab toidukünalt kinga 5. juuli 2016 19:25
Eksis kuskil rängalt kilekoti kõrval
David 5. juuli 2016 19:18
topeltperzega pederillo 6. juuli 2016 00:59
ilus topeltlõug ja ilus topeltkodakondsus

Tige kala 5. juuli 2016 19:15
Siin on ju selge - kuna omab teist kodakondsust , sai parlamenti pettusega ( omamata eesti kodakondsust ) . Nüüd tuleb kodakondsus tühistada , parlamendist välja heita ja kuna oli tegemist pettusega , siis ka palk ja kuluhüvitised tagantjärgi välja nõuda
HS. 5. juuli 2016 19:09
Kõik kommenteerijad peaksid aru saama, et V Randpere kui vene aegne teeneline kommunist on Eesti Vabariigis nüüd ja edaspidi looduskaitse all ja temale Eesti seadused ei kehti, sest ta on praegu teise riigi kodanik ja ta võib muuta kodakondsust nagu kameeleon muudab oma värvi.
Haledad on need reformierakonna tegelased 5. juuli 2016 19:03
Ainult väärastunud maailmapildiga inimene laseb oma kodumaalt jalga nagu hale argpüks...et siis kui kodumaal jälle kõik korras on, tagasi ronida ja meepoti juurde ennast trügida
Kui nüüd kõiki 5. juuli 2016 18:59
kommentaare lugeda (mõni üksik lammas välja arvata), siis peale Randpere peaksid inimesed puha väärastunud olema? Aga mis siis kui riigikord muutub ja Randpere pole enam kommunistliku diktatuuri kaitse all? Arvan, olgu muld talle kerge!
dr. Aadu Kadakas 5. juuli 2016 18:52
Kas te nüüd usute, et Toompeal on meie tervishoiuasutuse filiaal? Ilma najlata!
Üksnes väärastunud 5. juuli 2016 18:51
mõtteviisiga inimene ei suuda valida, millise riigi kodanik ta lõpuks on. P.s. Põhiseadus ei koosne ainult ühest paragrafist. Lugupeetav, kui oled võimeline loe edasi: kui võtad teise riigi kodakondsuse, kaotad Eesti oma. Seega: sa, randpere, ei ole praegu üldse eesti kodanik. Mis sa seal Riigikogus asjatad? Kes sa oled selline?
Olev 5. juuli 2016 19:15
Mulle meeldivad väikese algustähega perekonnanimed !!!
Aga 7. juuli 2016 08:46
selles inimeses pole ju midagi korrektset, miks peaks siis pere- või üldse nime kirjutama korrektselt?
Väärastunud mõtleja 5. juuli 2016 18:49
Randpere teine kodakondsus pärineb riigist, mis organiseerib oma laste ning naiste karistamatut vägistamist teise riigi kodanike poolt ning nende samade vägistajate täielikku ülalpidamist. See ON suur risk lubada Läti eeskujul sellise riigi topeltkodakondsus. Selle riigi valitsus sunnib oma kodanikke leppima sellega, et nende kodanikud on sissetungijate sexorjad ja maksuorjad. ON suur oht, et ka Randpere peab seda orjanduslikku korda selle riigi kodanikuna ühel või teisel põhjusel õigeks ning soovib sama juurutada ka Eestis.
k 5. juuli 2016 18:49
No nagu ehtne KGB-lane oma süüd ei tunnista(seaduse rikkumist) teised ikka süüdi.

hommikune konjakijooja 5. juuli 2016 18:35
Kõigile kahtlejatele, kes siiralt arvavad et Valdol on suguelus ületamatud probleemid, siis vastus on, et ei ole.
Noh 5. juuli 2016 20:41
kui ei ole siis mõni homo tolerant võtab valtsi naiseks.
Ahmed 5. juuli 2016 22:15
Võin ka kinnitada, et sugueluga on tal kõik korras.
lugeja 5. juuli 2016 18:25
EI laialdasele kodakondsuse jagamisele! Topeltkodakondsus erandkorras ainult sünnijärgsetele Eesti Vabariigi kodanikele.
jaak 5. juuli 2016 18:15
Ega tal pole ka keelatud loobuda teisest kodakonsusest! Tasub meeles pidada, et kui siin aeg otsa saab siis on mees nagu niuhti läinud meie armsalt kodumaalt kusagil saarel või teab kus. Keeras käki kokku ja tuld ei vastuta ainult laulab ja seletab. Võimalik , et Rootsist saadetud homopropageerija. Ka nii võib mõelda. Aga mõtlemine ongi vaba, propageerimine pole seda kuidagi.Millegi õhutamine on taunitav.
!!! 5. juuli 2016 18:04
Väärastunud mõtteviisiga inimesed? väga delikaatselt ning kultuurselt veel öeldud. Issakene, kui minu satuksin kolme japoole tuhandelise palga otsa (kus tööl kohal käimine polegi kohustuslik) pluss veel maksuvabad kuluhüvitised - mina hoiaksin sellist kinni küünte ning hammastega kinni. Ja kui mingi tüüp tahaks mind seal paradiisizt minema kangutada! Jumala eest, mina ütleksin sellise oma vaenlase kohta midagi mitu korda krõbedamalt. Ei tea mida kõik sellisega ära teeks. Enese alalhoiu instinkt.
Ah et mina olen vaarastunud 5. juuli 2016 18:01
Ei ole kunagi Randperet usaldanud. On selline moraalselt alla kainud tuup kes fannab pederassiat ja jattis eesti saatuse hooleks kui rootsi laks Ja ta teeb seda uuesti kui eestil halvasti peaks minema. Ei usu et on nous relva haarama ja valmis andma elu eesti eest. Argpuksile omaselt laheb soja eest peitu rootsi. Sellest raagib selget keelt rootsi kodakondsuse omamine. Kaabakat parandb vaid haud.
veteran 5. juuli 2016 17:57
Pedofiil on jälle oma ühe kõrvaga pildile sokutatud, on ikka väärakas tõepoolest.
ylar 5. juuli 2016 17:56
kui riigikogu liige sildistab inimesi värdjateks, sest nad mõtlevad teisiti, siis ei ole selle inimese koht parlamendis
marks 5. juuli 2016 18:03
Seda enam et eesti seadusandlus lubab ainult ühte kodakondsust.
Maksumaksja 5. juuli 2016 17:56
raha luftitamine Taimaal on igati bro ja normaalne mõtteviis!

Pierre 5. juuli 2016 17:54
Valdo, oled Sa veel saadaval?
Ax 5. juuli 2016 17:33
Randpere on LAIP....poliitiline ma mõtlen
saarlane 5. juuli 2016 17:30
RIIGIKOKKU ON TÕESTI SATTUNUD SELLISED INIMESED KES EI PEAKS SEAL ÜLDSE OLEMA .KAHJU ET RANDPERE ALLES NÜÜD SELLEST ARU SAI ET ON ÜLELIIGNE SEAL. IMRE SOOÄREST POLE MÕTET ÜLDSE KOMENTEERIDA .
jajah 5. juuli 2016 18:41
mulle tundub ka, et Imre on tüdruk! Sorry, kui eksin!
Toonald Ramp 5. juuli 2016 19:54
samasooliste seaduse taga oligi sooäär....randperega kokku siduda ja asustamata saarele(kasvõi savisaarele).
No kuulge 5. juuli 2016 17:21
Üksnes väärastunud mõistusega inimesed pooldavad kooseluseadust. Eesti kodanikul aitab ühest kodakondsusest küll, vaid väärastunul neid mitu.
marks 5. juuli 2016 17:53
Vahi . Aga tabas Randbere tabas oma olemuse ära , Kuidas see nüüd oligi " väärastunud"
Lahe , Hullumajas küsitakse patsiendilt " miks sa siin oled , vastus " Kõik teised on hullud mina ei ole". Sama vastus tuli riigikogulaselt ??
29/6 5. juuli 2016 17:20
Rändperes võib minna om ateise kodakondsuse maale Siin Eestimaal jub apiisabvalt möllatud ja varastatud Taskud peaks pungil olema Võtku omale kolmas ,nõukogude kodakondsus,mille on auga välja teeninud ja katsugu trügida putja paremale käele .Ajutu ja kõrvutu nagiu ta on Kas aru ei saa,et siinne rahvas vihkab teda.
/ 5. juuli 2016 17:56
N-Liitu pole enam olemas ja päris kindlasti ei võta Putin aferiste ja sulisid enda juurde.
11 5. juuli 2016 20:02
ega ülejooksikuid ja reetureid pole kunagi ega keegi sallinud. huvitav, kas see inimene saab mingi energialaksu, kui ta lollust suust välja ajab ja ennast veel rohkem põlgama paneb!? 1 õige mees peaks olema õiglane, aus ja töökas, mitte sihuke limukas.
eestlanna 5. juuli 2016 17:19
Kust võtab õguse mingisugune Randpere, kes nÕuka ajal pani välismaal olles hüppesse, et mina ,kellele ei meeldi mõte kahe riigi teenimisest üheaegselt, et minu mõte on väärastunud, appikene. Ise jookseb välismaale minema, kartis siinseid arskusi ja tema tuleb ütlema...Häbi peaks olema. Kahe riigi teenimine korraga on ebaõige ja nimelt väärastunud, inimesel on üks kodumaa, mille kodanik ta on. Kes sellega hakkama ei saa, sel pole ka mingit kobisemist.
to eestlanna 5. juuli 2016 18:01
no aga minul ema on eesti kodakondne eestlane ja isa on soome kodakondsusega soomlane, mis ma nüüd tegema pean, miks mul ei või kahte kodakondsust olla? tuleks ikka vahet teha, kas on nn isehakanud või sünnijärgne kodakondlane. ma ei saa kuidagi eelistada ema isale või vastupidi. hetkel elan eestis, aga varsti õpin soomes ja siis elan ilmselt jälle eestis. või siis soomes. ah? (mitte et ma kuidagi kaitseks neid närakaid, kes seadust rikkudes end riigikogusse nihverdanud on)
vatnii 5. juuli 2016 18:20
Mis need vanemad siia puutuvad, otsustama pead sina, kumma riigi eest sa oled ja kumb riik on sul südames, kahte isandat ei saa teenida. Ühe riigi kodakondsus.
miks miks, seks seks 5. juuli 2016 18:32
VAATA OMA LOOGIKAT KUHU SEE VÄLJA VIIB:
nii ja kui sina kellel oleks kaks kodakondsust võtaksid abikaasaks isiku, kellel on ka ka kodakondsust ja siis sünniks teile laps, siis oleks tal 2+2= 4 kodakondsust?
Ja tema lapsel 4+4=8 kodakondust.
Ehk oleksid vanavanem lapselapsele kellel oleks 8 kodakondsust?
vahi aga vahi 5. juuli 2016 20:10
18:01 tototaja loogika: "minu ema on naine ja isa on mees, mis mina nüüd tegema pean? miks minul ei või kahte sugu olla?" Sellisele demagoogile ei oska tõesti soovitada, mida ta tegema peaks. Võibolla laskma end kahesooliseks lõigata?
5. juuli 2016 17:11
Randpere on sassis! Keegi ei taha ära võtta eesti kodakondsust, vaid ta ei sobi Riigikogusse oma
mitme kodakondsusega. Puhta udune!
Pööriöölane 5. juuli 2016 17:01
Ütlen siin ka, et EKRE-l võib ju õigus olla ja nad võivad seda mistahes dokumentidega tõestada, aga vaevalt, et sellest mingit kasu on. Sellised, vanad kommarid lasevad ju kõrges kaares nii EKRE, kui ka kogu Eesti rahva peale. Seega saab selliseid ainult kavalusega lõksu meelitada ja neid sundseisu ajada, kus neil enam mingit võimalust pole! Sest vaata selliste sunnikute jaoks pole tõde mitte see, mida sa tõestada suudad! Tõde on see, mille eest neil enam mingit pääsu ei ole!

5. juuli 2016 16:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Etkar Pooletoobaline 5. juuli 2016 20:15
Vangi läks second händi kasutaja ja välismaa pankadele võlgu oleva kaltsust pääministri ähvardaja....vangi lähevad meie äbariigis Madissonid ja teised ausad Isamaalased...kaabakakari jääb endiselt võimule seni,kuni neil on IT osakond käpa all ja toimuvad e-valimised.
Brunn 5. juuli 2016 16:49
Siis on soome mall kus rootslased on topelt ja kehtib KAKSKEELSUS ning tänavasildid on kakskeelsed nagu meilgi nõuka ajal. Teretulemast sovetti.
Üllatav rumalus 5. juuli 2016 16:48
Oleksin Randperelt oodanud vaoshoitumat keelekasutust.Nüüdne kvalifitseerub poliitilise enesetapu katseks.
nuu,vaata erakonda 5. juuli 2016 16:51
ega ta ole keskerakondlane,et ei või lai olla ja 2 jalaga krantsidele koha kätte näidata
maire 5. juuli 2016 19:14
Sm. Randpere iga väljaöeldud lause peaks olema poliitiline enesetapp, aga millegipärast nii ei ole. Ta läheb järjest üleolevamaks ja ülbemaks, aga midagi ei juhtu. Tema lahkub riigikogust ainult jalad ees.
kurb 5. juuli 2016 16:46
Näeme taas,kuidas on viha valatud vaid kirjutaja peale.Kuidagi ei oska osa meie inimesi arutleda viisakalt ja normaalselt.Miks ei vöiks olla topelt kodakondsust,kui meie noored elavad palju väljamaal ja teevad keeleeksami ja saavad kodakondsuse,siis kui koju tulevad,on see neil olemas.Miks nad peaksid oma töö ja vöimaluse hylgama vöi kapinurgas hoidma?
Mis 5. juuli 2016 17:01
noortel siis koju naastes on ? Tee omale eelkõige selgeks mis on topelt kodakondsus. Iga kodakondsuse eest on kohustused, olgu siis türgi, vene, rootsi jne. Ei kujuta hästi ette et mõni eesti kodakondsust omav isik istuks täieõiguslikult USA senatis või Vene riigiduumas veel vähem Rootsi valitsuses ja võtaks osa seadusloomest.
marks 5. juuli 2016 18:23
Ega ei peagi, Aga kui oled valitsuses või riigikogus , tuleb valida. Ma ei ole eriti kindel et Sm , Randperel komunistliku partei pilet alles pole ja CCCP kirjadega pass seinapraos , kui iga valitsuse ajal on kodanikul mingid mured võimu ja rahvaga , pole asipäris paigas .
kurvale 5. juuli 2016 18:44
siis saavad ju ka venelased võtta nii Eesti kui ka Vene kodakondsuse. Ja kui Venemaa Eestile kallale tungib, kuidas ta siis korraga kahe riigi kohust täidab, kas laseb endale kuuli pähe, võideldes enda vastu?
silmakirjalikkus 5. juuli 2016 20:32
No arutame siis viisakalt ja normaalselt! Kui mõnede arvates võib ühel inimesel olla korraga rohkem kui ühe riigi kodakondsus, miks piirduda ainult kahega? Kodakondsuseid võiks olla siis juba 3, 4, kasvõi 10. Ja sellega kaasnev sõjaväekohuslus? Taoline segakodakondsuslane võiks (ja peaks!) teenima ka kõigi nende riikide relvajõududes. Loogiline? Või pole? Ainult et, mis seisukoha see ilmakodanik ühe passiväljastaja sõjalise konflikti korral teise passiväljastajaga võtab?
Kai 5. juuli 2016 16:46
Topeltkodakondsuses pole midagi halba, kuid Randpere on labane ja ebameeldiv inimene.
Tegelikkus 5. juuli 2016 16:24
Kui inimene läheb peast katki, siis on see kurb.
Kui peast katkine inimene otsustab teiste asju- siis on see ohtlik!
Merca 5. juuli 2016 16:23
Hmm.. Hr- Vallo. R. kas see, et mul POLE kodu oma kodulinnas... ja palkk on väike...ja ei saa 10% - kõrvale kah panna..( mingi osa ikka saan..talveküte ja ,- papud jalga) .. ja mul puudub eriharidus ja kõrge töökoht- ( - mis kõrge ainult tänu palgale..ja tööinimese soodustustele jne.. ) ja tahaks , et nuputataks eesti inimestele - Eestis tööd. mitte eimüüdaks kõikk maha...jne jen. Ja ma olen kohe väärastunud mõtteviisiga . No andke andeks. eisaa asjast aru.. ei saa...:D.
randpere 5. juuli 2016 16:17
randpere on kahe per.ega tüüp, kes kummardab ainult raha
noh 7. juuli 2016 21:32
see suurem tagumik on randperel kogemata nina alla sattunud

ahmed 5. juuli 2016 16:16
no on ikka idioot,mingu enda topelt kodakondsusega seapersse,sõidku Venemaale seal võib 5 kodakondsust võtta ja jäägugi sinna pole seda oinast Eesti rahvale vaja -priileivasööja libedik
alf 5. juuli 2016 16:14
See Randpere on ise üks väärastunud isik. Endise komsomoliaktivisti maneer lööb välja ja reformil on vististi vaja kasulikku idiooti. Huvitav , mis riigi kodakondsust see tola veel tahab , et rüvetada eesti kodakondsust? Võtku ta endale siis vene ja põhja-korea oma.
miks peaks võtma 5. juuli 2016 16:54
need ju on. Teened ei kao kuhugi.
kahtlus närib 5. juuli 2016 16:13
kas mitte kgb ei saatnud teda rootsi ülesandega
? 5. juuli 2016 16:10
Kummale riigile ollakse lojaalne?
kui maksavad häsri,siis 5. juuli 2016 16:55
Vanasõna 5. juuli 2016 21:00
Ubi bene, ibi patria! (kus on hea, seal on mu isamaa!)
Selge, kellele lojaalsem ollakse.
Tim 5. juuli 2016 15:59
Ah,et Valdu vehib Eesti Vabariigi põhiseaduse § 8-ga.Aga teised põhiseaduse §-id? Näiteks § 1 ja kuidas sunnid uuseestlasi täima põhiseaduse § 55. Ja kui § 55 hakkama ei saa siis kuidas rakendad § 54?Aga noh Valdu puhul tähendab § 54 argpükslikult jalgalaskmist näieks Taisse.
juku 5. juuli 2016 15:37
"üksnes väärastunud mõtteviisiga inimesed näevad topeltkondsusega eestlastes julgeolekuriski", nüüd siis on ka RIIGIKOGULANE otse öelnud, kelleks peab SEADUSI järgivaid inimesi, siia saaks tõmmata paralleeli, et miks tuleks neil väärastunud inimestel täita liiklusseadust, maksuseadust, kriminaalseadust, ja palju muid seaduseid?
Aus Kodanik 5. juuli 2016 16:03
Täita tuleb loomulikult ainult neid seadusi, mida on parajasti kasulik täita!
umbehää 5. juuli 2016 15:36
Uskumatu kus see mees on ikka õhku täis läinud.Valimatud solvangud - kõik mis sülg suhu toob.See juba Kopli päti kõnepruuk.
Rudi 5. juuli 2016 15:31
Aga kes tahab sinult Eesti kodakondsust ära võtta? Aga Eesti Vabariigi põhiseaduses on üheselt arusaadavalt, üheti mõistetavalt ja selgesõnaliselt kirjas: Riigikogu liige saab olla AINULT Eesti Vabariigi kodanik! MITTE mitme kodakondsusega isik.... Aga miks sa ei loobu oma teisest, mitte Eesti Vabariigi, kodakondsusest? Seadust rikkudes sa võid küll olla mitme kodakondsusega, aga sinu "riigikogulase töökoht" on sul vale ja pettusega saadud! SEAL sa olla ei tohi!
OOT OOT 5. juuli 2016 16:15
aga kes lubas tal üldse kandideerida Riigikokku...kantselei ülem tuleks letti võtta!
Rudile 5. juuli 2016 19:48
Ei ole sellist lauset põhiseaduses.

Mileina Jõgi,Harjumaalt 5. juuli 2016 15:22
Kui pilk võiks inimest tappa,siis just see,Randpere pilk ongi selline,milline jultunud ja paha silmavaade,kus palju oma rahva vihkamist,sallimatust ja tema veel julgeb rääkida eestlastest,kellele ei meeldi praegune poliitika,pagulasus jne.Aga olen optimist,Randpere päevad saavad ka varsti loetud,ei ole sinna valitsuse hoonesse keegi suutnud ennast jäädavaks teha,nii ka temal ja temasugustel tallalakkujatel.Kõik kord lõpeb ja kõike halba,mida oled teinud-saad kuhjaga tagasi.
??? 5. juuli 2016 16:26
Millise oma rahva? Ikka võõrast vihkab see seltsimees!
kindel rüht ja sammm.. 5. juuli 2016 15:20
Minule see mees meeldib, kuigi Sooäär on märksa ilusam.
7. juuli 2016 21:35
kui sooäärest jutt - siis kindlasti naiselikum
kas nüüd 5. juuli 2016 15:19
Vladimir 5. juuli 2016 15:17
Tjubli Vladimir Rjandpjere! Ikka njõua topelt kodakondsust. Nii saame Jeesti oma kontrolli alla!
kas Bardac ikka lubab,et tema orjakari on 5. juuli 2016 15:20
kellegi teise käsutada . Valdul on vast mitme riigi kodakondsus ,ei ta muidu meerina kuusikut istutaks ega kisendaks kui ratta päüäl.
aidamees 5. juuli 2016 15:38
mina istutaks kuusiku randpere näo ette
5. juuli 2016 15:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
kopikas 5. juuli 2016 16:28
Kodumaa ta ju müüski, kui Rootsi kgb ülesannet läks täitma.
maamiis Ants 5. juuli 2016 15:01
Kahjuks jah Randpere on väärastunud kodanik ja tahab Eestimaad maha müüa.
kas kallile komitetsikul on midagim müüa 5. juuli 2016 15:12
ju tema saak oli liiga oisike ja on teinud ta lausa tigedikuks.
Seni on ta aidanud KE liikmetele head meelt hoida oma laiamise,rumaluste ja mahaparseldamistega,selle Maarjamaa kutuks tegemisega...
Mis temaga nüüd juhtus?
maanaine Maaly 5. juuli 2016 16:09
Tal täielik hirm pee..s soetas uue kodugi soojalemaale , nagunii ta kodumaareetur ju on aastaid tagasigi ,varsti jälle saba jalgevahel ja jehat...
eestlane 5. juuli 2016 15:01
Kas riigikogulase kohta ei kehtigi seadused? Kui seaduses on kirjas, et Riigikogusse ei saa kandideerida topelt kodakondsusega isik, siis on sellise isiku Riigikogus olemine seaduse rikkumine, mitte julgeolekurisk. Seadused on täitmiseks kõigile, või kehtib meil ka, et mis on lubatud Jupiterile, ei ole lubatud härjale?
vabandust 5. juuli 2016 17:25
aga kus seaduses selline asi kirjas on?
elust 5. juuli 2016 14:59
Kuressaare lossis on huvitav kiri KGB kohaliku ülemuse allkirjaga aastast vist 1990?, kus palub rajooni täitevkomiteel anda Saaremaale sõidu luba VR-le.
kus on uudis või imestamise koht 5. juuli 2016 15:14
see valdo teenis aastaid seda lenini enda loodud VCK.d ja nõukogude inimesi.
Nüüd on tema õige koht Riigikogus teenete eest.
Miski pole ju valesti.

ise 5. juuli 2016 14:59
oled väärastunud seal rootsis!
Pluss 5. juuli 2016 14:57
Parabellumiga on võimalik riiuli puhtaks lüüa ja sapöörilabidaga pealuu purustada.
EÜE 84 5. juuli 2016 14:56
Randpere puhul võib olla küll tegemist julgeoleku riskiga. Ta on nõus maha müüma iga sendi nimel kõik inimesed (lähedased ja kaugemad), peaasi, et tal endal hea oleks!!!
Ei 5. juuli 2016 14:54
leia enam rootsi linki selle kohta kuid rootsis kahtlus oli.
vasja teab 5. juuli 2016 14:53
Kremlist tuletati meelde, et minevik võidakse päevavalgele tuua.
Jääk Aru 5. juuli 2016 14:50
Võiksid aru saada, et julgeoleku risk ei seisne mitte sinu passide arvus, vaid seaduseandja tasemel saadetus signaalis - seadust (sealhulgas Põhiseadust) pole vaja täita.
Ruts 5. juuli 2016 14:47
mis puutub siia teise inimese mõttemaailm!! kui sa rikud seadust, siis sa rikud seadus ja sind tuleb ka vastavalt karistada. Asjad ei käi nii, et sa istud riigikogus ja oled õige mees, ole siis selline ja vastuta oma tegude eest kuradi pätt. Tava inimene oleks juba ammu saanud karistada, aga tundub, et siinmail käivad asjad ikka "õiget moodi" suured sullerid tõllas ja väikesed võllas, elagu valdolik demokraatia, hahahaha
No eks... 5. juuli 2016 14:57
... EKRElaste sõimamine vabastab ikka igasuguste seaduste täitmisest.
Ilmselt võib nüüd vabalt näiteks 200ga kiiruskaamerasse sõita, kui trahviteade tuleb või kui politseisse kutsutakse, siis pole vaja teha muud, kui öelda: "Mina ei pea seadusi täitma, sest EKRElastel on väärastunud mõttemaailm!"
5. juuli 2016 15:31
ainult lisada tuleb juurde, et Valdu ütles ;)
Randperele 5. juuli 2016 14:45
Miks sa ei vastanud mu kirjale, kus palusin välja tuua sinu isiklikud heateod Eesti Vabariigile? Arvan, et vastust ma ei saanud seetõttu, et sinu panus Eesti riigile on suur ja ümmargune null! Sa oled kahjur maksumaksja rahakoti kallal!

Väärastanud kodanik 5. juuli 2016 14:41
nagu ma olen, ei oma ma mitte lisaks eesti kodakondsusele vene, rootsi, soome jne kodakondsust. Eesti seadusandlikes aktides on kirjas põhiseaduses loeb:
§28 5) eesti kodakondsus võetakse ära isikult kes on mõne muu riigi kodakondsuses kuid ei ole vabastatud eesti kodakondsusest,
samas: §5 (3) kelleltki ei tohi võtta sünniga omandatud eesti kodakondsust.
kus on siin loogika!
Teadaolevalt istub ja on istunud riigikogus vöörriikide kodanike kellel pole sünnijärgset eesti kodakondsust. Samas on hulgi selliseid inimesi tööl riigiametites. Tundub et riigikogus istuvad väärastunud mõtlemisega tegelased kes ei hooli eesti riigist karva võrdki. Ja mis vägi siis "eesti huvide eest seisjat " keelab loobumast ROOTSI KODAKONDSUSEST ? Fakt on see et topelt kodakondsus on julgeoleku risk nr.1 Igal kodakondsel on riigi eest kohustused või randpere seda ei tea.
Ainult 5. juuli 2016 14:40
väärastunud mõtteviisiga Randpere ei saa aru, et seadused on täitmiseks kõigile sh ka Randperele.
Lamedd tegelased-hea, et oma tõelist palet näitavad. 5. juuli 2016 23:59
Ja Nestor kaitseb ja õigustab.
Alar1 5. juuli 2016 14:38
Aga EKRE mõttelaad ongi ju väärastunud. Savisaare sõber Helme tuli ka Moskvast siia Eestit Venemaaga liitma. Sellepärast ta ongi Eesti-Vene piiri vastu! Pole ime, et Moskvast tulles oli Helme esimene kontaktisik ja partner vene agent Savisaar.
Sellise 5. juuli 2016 14:52
Eesti-Vene piiri vastu peabki olema. Oravad kingivad ju osa riigi teritooriumist selle lepingu järgi Venemaale.
5. juuli 2016 15:38
ta aitas sellel hetkel madalapalgalise migrandina Rootsi majandust edendada
5. juuli 2016 16:56
Oled haige mölakas. Kas siin on jutt Ekrest,keskist ja Puutinist või? Õpi ükskord lugema! Haige reformioravate p.rselakkuja.
Jaan 5. juuli 2016 21:38
Kas kõik Randpere toetajad on sama lollid kui sina Alar?
krooks 5. juuli 2016 14:34
:) 5. juuli 2016 14:46
hää tähelepanek! :)
Äss 5. juuli 2016 14:24
Täielik saast ütleksin selle mehe kohta!

Välja võte riigikogu stenogrammist 5. juuli 2016 14:24
Vadlo Randpere, (riigikogu kõnepuldis, 13.10.2015): "Rootsi heaoluühiskond tõenäoliselt variseks kiiresti kokku, kui ei oleks sisserändajaid, kes tihtipeale teevad ära selle lihtsama ja madalama palgaga töö, mida rootslased ise teha ei taha."
Kohe näha, et õige Eesti mees!
5. juuli 2016 14:19
sina,laibanäoga kingakaupmees bundy,pole mitte eestlane,vaid eesti riigi äraandja ja kommunist.