Eesti uudised

Parvlaev Ionas sundis taas inimesi ootama (2)

Maarit Stepanov, 5. juuli 2016, 04:00
Foto: Mattias Tammet
Pühapäeva pärastlõunal tabas Saaremaalt Mandri-Eestisse sõitjaid ebameeldiv üllatus: parvlaev Ionas oli taas korrast ära ja keskmiseks ooteajaks kujunes kolm tundi.

Väinamere Liinide esindaja selgitab, et nõnda pikk ooteaeg oli Kuivastus üldjärjekorda saabunud sõidukitele ajavahemikul kella 15–19.

Samal teemal

Tavaliselt liigub nädalavahetuseti Kuivastu ja Virtsu vahel kolm laeva, kuid nädala sees pannakse neist tööle vaid kaks. 3. juulil oli Muhu saare ja mandri vahel ette nähtud ühel suunal 31 reisi. Neist kaheksa olid Ionase kanda, mis tühistatigi. Teistele laevadele, Hiiumaa ja Mercandia, oli algselt ette nähtut vastavalt 15 ja kaheksa reisi.

Läänemere Reiside esindaja tõdeb, et Kreekast renditud parvalev Ionas on võrreldes teiste parvlaevadega tehniliselt kõige nõrgem ja seetõttu nõuavad selle automaatikasüsteemid senikogetust enam tähelepanu ja sunnivad laeva aeg-ajalt kai äärde. Reaalajas näeb sadamates toimuvat Saarte Liinide kodulehelt. Elektrooniliselt ostetud piletite omanikud saavad reisi ärajäämisest teate SMSiga. Samuti on kasulik teada, et tühistatud reiside e-piletid kehtivad eelisjärjekorras eelneval ja järgneval väljumisel.

Pühapäeval oli häiritud ka mandri ja Hiiumaa vaheline ühendus. Rohuküla–Heltermaa liinil jäi õhtul ära kaks reisi: Rohukülast kell 19 ja Heltermaalt kell 20.30. Regula väljus uuesti kell 22.30.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee