Eesti uudised

Kas Eestist võivad kaduda ministeeriumid?

Õhtuleht.ee, 4. juuli 2016 23:29

16 KOMMENTAARI

v
Vanasõna/ 6. juuli 2016 09:20
Iga uus on ammu unustatud vana!
Kusagil nii umbes 55 aastatt tagasi moodustati liiduvabariikides ministeeriuite asemele mingid universaalne kompleksse rahvamajandusnõukogud.
s
../ 5. juuli 2016 10:24
see mõtetu nõunike armee, kus igal oma väike reake,kui midagi küsid, siis üks ja teine ei oska essugii,tuleks tõesti ringi muuta, kuid kui sama arv teise nimega asemele sätitaske, siis ju ükskama kõik teeb välja.See on olnud juba paarkümmend aastat nagu naljatyegemise värk, rahade meeletu raiskamine, milleks on sadad nõunikku tarvis.
t
tibla/ 5. juuli 2016 09:56
kaotame ära need ministeeriumid ,polegi neid ministreid vaja ,kes nii kui nii millegi eest ei vastuta ainult molutavad ,suured majad on nende all kinni ,neid klaaskasvuhooneid on terve Eestimaa üle külvatud sealt siis ka meie pätt ehitusärimeeste monygi tuleb,teiseks pole meil seda suurt Parlamenti ka vaja,midagi seal ei toimu ainult mune sügavad ja igavlevad molkused
o
oleme diktatuurile juba päris lähedal/ 5. juuli 2016 09:36
reformierakonna juhtimisel on kogu aeg pisikeste pealtnäha tähtsusetute sammudega liigutud diktatuuri suunas. Inimene, kes peab oma igapäevase leiva pärast iga päev tööd rügama, et jõua neid märke ja otsuseid märgata, kahjuks.
Palju pole enam jäänud, varsti oleme kohal.
s
seeb/ 5. juuli 2016 09:21
Kohalikke omavalitsusi vähendades oli üks peamine argument - millal sa seal viimati käisid? Aga ministeeriumis?
o
oh õudst/ 5. juuli 2016 08:28
keegi tegelane on vist pööningut paki vanu ajalehti leidnud. Ja ministeeriume polnud CCCP-is ka 1960. aastatel, Hruštšovi ajal. Oli rahvamajandusnõukogu, mis tegeles kindlate valdkondade, eelkõige tööstuse juhtimisega, ülejäänule piisas kohalikust juhtimisest. Las ma arvan, teeme taas sarnase ministeeriumideülese keskuse rangemalt plaanitavate tegevuste juhtimiseks, ning ülejäänud valdkondi koordineeritaks nelja uued oblasti tasandil.
Silotornid... No milleks siis meil peaminister ja valitsus on, kui ministeeriumid on vaid söödahoidlad.
l
5. juuli 2016 08:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
ja piirata / 5. juuli 2016 08:21
r
Riik vajab reformi/ 5. juuli 2016 08:14
Kindel on see, et tavakodanikud tunnevad sellest vaid heameelt, sest bürokraatide arv väheneb ja ehk siis lõpuks hakkavad ka riigitöötajad tõsiselt tööle, mitte ei mängi töö tegemist. Esimene asi oleks see, et riigiametnikud peavad kirjadele vastama 2-3 päeva jooksul, mitte 30 päeva jooksul nagu praegu. Kui ühte küsimust lahendades tekib vastust saades järgmine küsimus, sest riigitöötajate vastused on väga umbmäärased, siis võib ainult ühe probleemi lahendamiseks kuluda aastaid.
v
Volli/ 5. juuli 2016 08:37
Ma oleks kahe käega nõus kui saaksin anda oma jah sõna ja Sinu riigiametisse tööle võtta. Laseks Sul umbes aastakese töötada ja siis küsiks kas see, mille kirja panid veel kehtib või on see muutunud.

s
süsimust iroonia/ 5. juuli 2016 08:13
Ühendame ministeeriumid ja nimetame nad peaministri kantseleiks. Edasi diktatuuri poole! :D
K
.Xi-st vaadates. Just nii - jokk ja aitab juba Pinoccio koopiate vormimisest ja vormide reformimisest./ 5. juuli 2016 03:47
Kodanikupalga jagajamiseks pole vaja ministeeriume ega ministreid, kes ei lepi kodanikuna minimaalase või keskmise kuu, mediaan- ja, tunnitasu ega tulemustasu ja aastapalgaga. Eesti Vabariigi kõrgeima võimu kandjad ei vaja ministeeriumites ja riigikogus eilastena istuvaid püramiidskeemimeistreid. Et vana süsteemi reformida, selleks tuleb esmalt selekteerida erkondlaste hulgast välja teo- ja vastutusvõimelised kodanikud ning eemaldada juhtivatelt kohtadelt diletandid, kelle füüsiline tervislik seisukord tagab neile kodanikupalga ja või vaimne tervis personaalse invaliidususpensioni. .
m
Mis imelik küsimus!/ 5. juuli 2016 02:16
Ministeerium on ju nimetus ja VORM. Tähtis on SISU. Ja kui SISU juures on midagi parandamist, siis tuleb seda lihtsalt TEHA, mitte Krõlovi "Kvartetti" mängida!
Huvitav, et eriti viimasel ajal on süvenenud tendents niipalju vingerdada kui võimalik, et ainult ASJAST - SISULISEST TÖÖST, VASTUTUSEST ära pääseda! Ja seda kõike hiigelpalkade eest!
V
Pohh/ 5. juuli 2016 02:02
Valitsuse võiks samuti koondada, see organ ei oma enam ammu mingit rolli peale poosetamise, otsused tulevad otse Brüsselist. Ega parteikontoreid ka vaja ei ole, kui kogu võim koondub EL komisjonide kätte ja valimisi mängida ei ole enam mõtet. Europaarlamendi laialisaatmise teema on juba üleval, kuna ka see on kõigest nõuandev organ ja sega täiesti mõttetu. Vabanev ressurss läheb loomulikult sõjatehnika hankimiseks, kuigi pamperseid oleks rohkemgi tarvis. Ausalt öelda ei ole omavalitsusi ja maavalitsusi ka vaja rohkem 2 tk, kummagi suurhaigla juurde. Ministeerium juba lükkas tervishoiu eest vastutamise haiglatele siis võivad haiglad oblasteid ka juhtida. Küll nad midagi välja mõtlevad. Haige Kassa tuleb natsionaliseerida koos Töötu Kassaga ja kõige täiega haiglatele üle anda, vähemalt kahe nõukogu ja ametnike jagu vähem kassajääkide järajaid.
o
otse loomulikult/ 4. juuli 2016 23:58
ning riigikogulaste arvu tuleb vähendada vähemalt poole võrra, kui mitte just 31-ni. Eesti rahva arv on ju vähenenud ja võrreldes läti ja leeduga on neid liigagi palju seal olgendamas, seepärast saavadki mõelda välja igasugu lollusi. Samamoodi tuleb kuluhüvitised kaotada, see pole ju loomulik et kuu kuluhüvitis on 3-4 kuu pension.
j
Jass/ 4. juuli 2016 23:51
Viimane aeg! Aitab parteikontorist küll. Päikest!
t
Tegelt on asi just vastupidi - / 5. juuli 2016 02:24
parteikontorid on need, keda Riigi rahade eest üleval pidama ei pea.
Aga kui probleem on min.-te koostöö puudumises ja segastes tööülesannetes, tuleb alustada küsimustest MILLEKS, MIDA, KUIDAS jms, panna paika PROTSESSID ja - tuld! Milles küsimus? Poliitiline tasand ju juhib. Ja kui nad seda ei tee, on see vaid korruptsioon, sest ega poliitik LOLL ei ole - igasugu sigadused ja tegematajätmised toimuvad ikka suurema omakasu nimel. Ka siis on ju asi lihtne - valige uued poliitikud, on vähemalt VÕIMALUS, et satuvad paremad. Sest kui kogu aeg lolli järjekindlusega VANU valida, on 100% kindel, et midagi ei muutu - "meil on selleks ju rahva mandaat!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee