Eesti uudised

Epp Maria Kokamägi galeriisse ramminud autost: hea, et inimesed viga ei saanud 

Teele Talve, 5. juuli 2016, 04:00
PÕGENES SÜNDMUS­KOHALT: Politsei otsib endiselt juhti, kes laupäeval Haapsalus rohelise Peugeot’ga vastu galerii seina sõitis. Foto: Erakogu
Ööl vastu laupäeva põrutas auto Haapsalu vanalinnas Epp Maria Kokamäe galeriisse. "Seinas on praod, uks tuli vahetada," räägib kunstnik, kelle sõnul ei ole kiiruseületajad seal harv nähtus.

Kella nelja ajal öösel üles ärganud majaelaniku sõnul oli pauk justkui äikesekõmin.

"Vaatasin aknast välja ja nägin veel tükke lendamas," kirjeldab ta, et akna servalt nägi ta auto tagaosa.

"Jooksin kähku alla ja vaatasin, et autos kedagi ei olnud. Helistasin päästeametisse ja viie või kümne minutiga saabus politsei."

Kunstnik Epp Maria Kokamägi leiab, et tegu oli õnneliku õnnetusega, sest keegi viga ei saanud.

"Aga oleks see näiteks juhtunud teisel ajal, kui galeriis on külastajad või mu tütar, kes samal päeval tööl oli," ei taha ta sellele mõelda.

"Ma täiesti imestan, et ta ise terveks jäi – joodikuid ikka vanajumal hoiab," eeldab kunstnik, et kaine peaga sellist avariid juhtuda ei saa või kui juhtubki, ei peaks olema roolikeerajal põhjust põgeneda.

Et kummivilistajad ei ole Kokamäe sõnul Haapsalu vanalinnas midagi uut, ei mõista ta, kuidas ei ole politsei asja kontrolli alla saanud.

"See töö on nagu nõrk – ma ei tea, kas neil pole ressurssi või mis, sest ka nädalalõppudel võiks politsei patrullida öisel ajal või varahommikul."

Kokamägi ei oska veel tehtud kahju hinnata, sest sellega tegeleb kindlustus: "Ta sõitis ukse maha, seinas on praod ja kaks valgusposti kukkus varikatusele, aga see pidurdas autot nii, et sisse ta otseselt ei mahtunud ja kunst jäi õnneks terveks," viitab ta ka tütar Liisu Arro keraamikale, mis on väga õrn.

Kokamägi ütleb, et tänu töökale abikaasale on nüüdseks paigaldatud ajutine uks. "Küll aga tuleb meil oodata kaks kuud järjekorras, et ajutine uks vahetada, sest tegu on vana majaga, millele tuleb vastav uks tellida. Selle peame praegu ise tasuma. Ebameeldiv oli see õnnetus kindlasti," ütleb Kokamägi, ent külastajad siiski muretsema ei pea, sest galerii avati uuesti juba laupäeval.

Politsei selgitab, et väljakutse Karja ja Kalda tänava nurgale tuli laupäeval, 2. juulil kell 4.01, kus oli majja sisse sõitnud Peugeot 207. Lääne prefektuuri pressiesindaja Ruth Vilusaar sõnab, et autoomanik on politseile teada, kuid praegu käib uurimine, kes tol hetkel autoroolis viibis. Seepärast palub politsei kõigil, kes juhtunut pealt nägid või selle kohta lisainfot omavad, ühendust võtta telefonidel 473 2845, 5855 0447 või andrus.kleeman@politsei.ee.

Samal teemal

8. detsember 2017, 21:00
TV3 VIDEO | Inspireeriv emadus! Tippkokk Anni Arro ja kunstnik Epp Maria Kokamägi andsid välja lastesõbraliku kokaraamatu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee